Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 5:46 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Jak wyciągnąć komputer

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Massi

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:35
  • Lokalizacja: Łodź
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Jak wyciągnąć komputer

Post07 maja 2015, 19:08

jak w temacie, czeka mnie wyciągnięcie sterownika silnika. Jest on między silnikiem a grodzą a dostęp beznadziejny na pierwszy rzut oka. Akumulator odłączę.
1- jak ściągnąć ten szary plastik na silniku żeby nic nie połamać
2- co jeszcze rozbierać - widziałem jakiś czarnym plastik po tym ale nie przyglądałem się czy to tylko osłona czy coś więcej
3- jakie śruby trzymają kompa i ile ich tam jest, spodziewam się 4 i torxów

-- Połączono posty: 09 maja 2015, 16:53 --

nie wiem czy ktoś zadał sobie ten trud żeby się chociaż zastanowić co i jak ale zrobiłem to sam oglądając zdjęcia w necie i tak dla potomnych to komp jest przykręcony do pokrywy zaworów do jej odkręcenia oczywiście potrzebne torxy bity jak i nasadki. Więc wyciągając to wszystko trzeba zabezpieczyć się w uszczelki kolektora jak i pokrywy zaworów. Ja będę się z tym bawił jutro i będę próbował wykręcić go bez rozbierania tego wszystkiego, miejsca mało ale może się uda. Pomimo stypy jaka tu panuję jutro napiszę czy się da czy trzeba robić sieczkę pod maską.

-- Połączono posty: 10 maja 2015, 18:42 --

wyciągnięcie kompa bez zdejmowania pokrywy zaworów jest raczej nie do zrobienia bo jest za mało miejsca. Wiec trzeba ściągnąć kolektor, odpiąć przewody paliwowe, kostki z wtrysków itp. Ale dzięki temu możemy sobie wyczyścić przy okazji przepustnicę a po ściągnięciu pokrywy zaworów aż szkoda ich nie wyregulować. Tak więc jeśli kogoś spotka ta przyjemność co mnie to musi uzbroić się w torxy nasadki i bity oraz nasadkę 10. Potrzebna jest przedłużka. Odkręcenie kolektora jest dość problematyczne o montażu lepiej nie mówić bo można jajo znieść.

-- Połączono posty: 20 maja 2015, 21:46 --

Do złożenia potrzebne będą nowe uszczelki i silikon do wysokich temp. Stare uszczelki są twarde głównie te od kolektora a reszta wygnieciona. Trzeba uważać przy zdejmowaniu i zakładaniu kostek od wtrysków bo są kruche i łatwo ułamać, mnie się udało bez uszkodzeń ale czytają inne fora zawsze zwracana na to była uwaga.
koszta:
Uszczelka kolektora ssącego "AJUSA" 9zł x 4szt = 36zł
Uszczelka pokrywy zaworów "GLASER" 22zł
Uszczelka kolektora (to ta między pokrywą a kolektorem) "ELRING" 66zł
Sylikon "K2" 12zł

W sumie 136zł więc pieniądz mały a spokój na kolejne lata i nie ma prawa nic cieknąć czy ssać lewego powietrza

Dobrze jest mieć ze dwie różne długości przedłużek a nasadki na 1/4 i 3/8 sprawdzają się idealnie, przyda się też płaska 10 bo węże od klimy skutecznie uniemożliwiają dojście do jednej śruby.

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron