Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 2:48 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Pasek napędu alternatora

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

etranzer

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 24 maja 2015, 17:20
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Pasek napędu alternatora

Post24 maja 2015, 17:39

Witam z racji mojej krótkiej miłości do Twingo mam pytanie o wymianę paska alternatora bo mam lekko sparcialy, czy to ryzykowna wymiana i jaki byłby jej koszt. Pod pojęciem ryzykowna rozumiem czy mechanik może mi coś spierniczyć mój egzemplarz troszkę pordzewiał itd sami rozumiecie, a po za tym nie mam komu tego oddać do zrobienia bo się boję , może ktoś zna jakiegoś rzetelnego gościa z okolic trójmiasta itd? jeszcze jeden temacik czy silnik benzynowy może chodzić jakoś ciszej hahahahahaha mój ma moc, zapala itd tylko ciut głośny jest może to jest wina tego paska że chodzi jak diselek? starowinka i przebieg duzy ale pokochałem to autko bardzo.(233 tysiące) ? Dzieki za jakąkolwiek odpowiedź...pzdr
Offline

MrHT

  • Posty: 452
  • Rejestracja: 29 sie 2012, 22:14
  • Lokalizacja: Żary/Nekla
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Pasek napędu alternatora

Post25 maja 2015, 0:15

No bez jaj z tym boje się. Pasek od alternatora to wymieni każdy.
Offline
Awatar użytkownika

rower101

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 19 maja 2013, 13:52
  • Lokalizacja: Bytom
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2006

Re: Pasek napędu alternatora

Post28 maja 2015, 7:27

Chodzi jak diesel, tzn. klekocze? A luzy zaworowe kiedy były sprawdzane? Czy dźwięk występuje zawsze? Mój np. głupio brzmi na wolnych obrotach, a po wciśnięciu sprzęgła albo lekkim podniesieniu obrotów to ustępuje - nie wiem dokładnie, o co chodzi, ale to chyba raczej sprawa skrzyni, a w Renault dopóki ona w ogóle jakoś działa, to lepiej jej nie ruszać.
Samochód pordzewiały, tzn. lewarek wchodzi w auto zamiast je podnosić? Teoretycznie takie auto nie powinno mieć dowodu.
było
Renault Twingo Initiale Paris 1.2 16v 2006 + LPG

jest

Renault Megane II Exception 1.6 16v 2004/2005 + LPG

a także
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16v 2007 + LPG

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości