Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 12:32 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Zakupione twingo problemy i pytania.

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Sasio

Nadinspektor ds. czystości żaby

  • Posty: 2962
  • Rejestracja: 01 sie 2010, 5:53
  • Lokalizacja: Szczecinek
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post14 gru 2015, 20:01

Licznik przygasa - to normalne.
Wrzuć ledy zamiast żarówek i usuniesz problem, jednak na oryginale też da się jeździć
Moje Twingo
15.08.2010 - 19.06.2011
Obrazek 23.06.2011 - 31.05.2015
06.01.2013 - 14.02.2013
Obrazek 07.06.2014 - 01.08.2014
Obrazek25.10.2014 - 27.11.2014

Szukasz części do Twingo ?
Sprawdź !
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post14 gru 2015, 21:09

ok Dziękuje kolego za podpowiedzi i chyba tak zrobię że wrzucę te ledy zawsze będzie lepiej dla oka:) Ogólnie to powolutku staram sie doprowadzić zabę do normalnego stanu.:) miał by ktoś może na sprzedaż dwie lampy tylnie nie popękane?:) Co do gazu tu jutro będe walczył z filtrem może uda mi się coś wymyślec.:) Pozdrawiam.:)

-- Połączono posty: 21 gru 2015, 12:40 --

Witam. Niedługo się biorę za wymiane zarówek od licznka. Jednak mam inne pytanie ponieważ parownik od lpg mi szronieje czy to od zapowietrzonego układu chłodzenia? ponieważ na chwilę obecną mam dziurawą chłodnicę dopiero po świetach jak będe miał fundusze planuje zamówić nową. Może mi ktoś wyjaśnic jak dokładnie odpowietrzyć Twingo? Rozumiem ze jak sie jedzie na lpg i gaśnie podczas wciskania sprzegła to może być od zapowietrzenia? Na benzynie auto chodzi normalnie. Po wymianie chłodnicy będe chciał wypłukać układ chłodzenia ponieważ teraz kiedy jeżdze na wodzie jest ona tak jak by pordzewiała lekko przynajmniej tak widać w zbiorniczku. W Oplu omedze miałem taki sam przypadek jednak jak ktoś go przepłukał to było czysciutko.Proszę o wskazówki Pozdrawiam Kamil.
Offline
Awatar użytkownika

TomekPe

  • Posty: 164
  • Rejestracja: 27 kwie 2013, 0:38
  • Lokalizacja: Łomża / Podlaskie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post21 gru 2015, 19:50

szron na parowniku oznacza że nie dociera do niego płyn lub jest go za mało właśnie przez zapowietrzony układ, inna opcja to kiepski stan całego parownika (twarde membrany) do odpowietrzenia powinie być "korki" na rurze z płynem, możesz też odpalić auto włącz ogrzewanie i odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego, poczekaj aż się włączy wentylator (może to trochę potrwać), sam parownik można odpowietrzyć luzując delikatnie obejmę na rurce którą wylatuje płyn chłodzący z parownika tak z wyczuciem lekko ją zsunąć żeby płyn zaczął delikatnie kapać ale żeby rurka nie spadła

Obrazek
Kiedy my byli maluchi lapali my muchi w paluchi,robili my z muchi wybuchi, gdy muchi byli zdechluchi to kladli my muchi na blachii mieli radochi po pachi
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post21 gru 2015, 21:40

Ok tak będe probował tylko jest jeden mały problem otóż chwilowo póki chłodnica jest nieszczelna to jeżdze na wodzie czy da rade tak go chwilowo odpowietrzyc?:)

-- Połączono posty: 22 gru 2015, 0:02 --

Udało mi się go troche odpowietrzyc leciało ciepłe ogrzewanie i jechał na gazie. Odkrecałem troche te sróby odpowietrzające z jednej z tej dużej rury płynał płyn jednak z tej drugiej na górze niestety nie pozatym tej sróbki nie mogę zakręcic pewnie gwint poszedl. Chodzi mi o to żeby w razie czego można było autem gdzieś podjechać a na początku stycznia zamawiam nową chłodnicę i zaleje płynem.
Offline
Awatar użytkownika

TomekPe

  • Posty: 164
  • Rejestracja: 27 kwie 2013, 0:38
  • Lokalizacja: Łomża / Podlaskie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post22 gru 2015, 18:46

te śruby są plastikowe łatwo je przekrecic, na nieszczelnej chłodnicy nie marnuj czasu, jak piszesz kup nową zalej nowy płyn
Kiedy my byli maluchi lapali my muchi w paluchi,robili my z muchi wybuchi, gdy muchi byli zdechluchi to kladli my muchi na blachii mieli radochi po pachi
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Zakupione twingo problemy i pytania.

Post23 sty 2016, 19:54

Witam ponownie po trochu doprowadzam żabę do normalności dzisiaj dostała nową uszczelkę pokrywy zaworów, przygasanie licznika zrobione nowa chłodnica, nowy regulator napięcia. Jednak mam kolejny problem ze skrzynią biegów jak już wspomniałem we wcześniejszych postach zamiast 5 wchodzi 3, któryś z kolegów odpowiedział mi iż to mogą być luzy na wybierakach, mógłby mi ktoś powiedzieć jak je znaleźć i jak najszybciej dokonać naprawy? Pytam ponieważ męczy mnie już jazda bez 5 biegu a jak się przesiądę do innego auta to już masakra. :) Pozdrawiam Kamil.:)
Poprzednia

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości