Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 01 maja 2024, 8:45 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Kontrolka usterki elektronicznej

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Szyszka_89

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 gru 2015, 20:46
  • Lokalizacja: śląsk
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Kontrolka usterki elektronicznej

Post08 gru 2015, 23:20

Witam,

potrzebuję pomocy... Otóż od niedawna jestem posiadaczką żabencji (rok 2004, silnik 1.2). Poprzednia właścicielka uprzedziła mnie, że czasem, przy zbyt szybkim odpaleniu auta, nie gaśnie kontrolka usterki elektronicznej (taki jakby wykres w prostokącie...). Zaleciła ponowną próbę włączenia zapłonu i odczekania aż zgaśnie. Kilka razy zdarzyło się tak i postąpiłam wg wskazówek. Później, na stacji benzynowej, za nic nie chciała zgasnąć po włączeniu zapłonu. Mimo to odpaliłam, ruszyłam i...auto szarpnęło i zgasło prawie od razu. I tak kilka razy. Miły Pan ze stacji przegazował ją konkretnie i podsumował hasłem "Panii to jest Renault!" - auto odżyło. Później miałyśmy wycieczkę po autostradzie. Przegoniłam ją trochę i od tego czasu spokój. Do dziś. Kontrolka znów nie chciała zgasnąć. Mimo to odpaliłam, ale...po naciśnięciu pedału gazu zero reakcji. Auto chodziło normalnie, ale nie można było dodać gazu. Usterka ustąpiła po jakimś czasie i kolejnych próbach. Przegazowałam, przejechałam kawałek i jest dobrze...póki co.

Czy ktoś z Was miał podobne problemy?
Przeszukałam internety i znaleźć nie mogę...
Z góry dziękuję za wszelką pomoc! Ta niepewność czy auto odpali rano jest mało fajna...
Pozdrawiam :)
Offline

Massi

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:35
  • Lokalizacja: Łodź
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Kontrolka usterki elektronicznej

Post09 gru 2015, 17:57

a immo masz??? jak nie to się nie dziw. Prawdopodobnie masz jeszcze podtrzymanie pamięci komputera odcięte ze stałego plusa na ten po stacyjce.
Kontrolka zapala się bo nie zapisują się dane przepustnicy i co przekręcenie kluczyka ona się kalibruje, jak odpalisz zanim się kalibracja się zakończy to później nie reaguje na pedał gazu.
A kontrolka temp. płynu i usterki zapala Ci się po przekręceniu kluczyka na zapłon???
Offline

Szyszka_89

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 gru 2015, 20:46
  • Lokalizacja: śląsk
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Kontrolka usterki elektronicznej

Post10 gru 2015, 10:13

Tak, mam immo.
Kontrolka temperatury płynu i usterki, jak wszystkie pozostałe zapala się po przekręceniu na zapłon, po czym po chwili gasną. No chyba, że akurat usterka nie gaśnie, jak opisałam powyżej. Teraz znów jest wszystko dobrze...
Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie skąd ten chwilowy brak gazu :)
Może, żeby rozjaśnić sytuację pojadę z nią kiedyś na kompa. Ale póki jest dobrze znów, nie będę chyba nic ruszać.
Offline

mory1971

  • Posty: 144
  • Rejestracja: 03 cze 2010, 15:18
  • Lokalizacja: pyskowice/monachium
  • Silnik: -

Re: Kontrolka usterki elektronicznej

Post10 gru 2015, 21:39

Podlacz pod clip-a i dowiesz co zabe boli.Jestes ze slaska polecam auto-mako w gliwicach.
Ew. po nowym roku bede w domu moge sprawdzic clipem co i jak.

-- Połączono posty: 10 gru 2015, 21:41 --

Massi pisze:a immo masz??? jak nie to się nie dziw. Prawdopodobnie masz jeszcze podtrzymanie pamięci komputera odcięte ze stałego plusa na ten po stacyjce.
Kontrolka zapala się bo nie zapisują się dane przepustnicy i co przekręcenie kluczyka ona się kalibruje, jak odpalisz zanim się kalibracja się zakończy to później nie reaguje na pedał gazu.
A kontrolka temp. płynu i usterki zapala Ci się po przekręceniu kluczyka na zapłon???


Massi a ty co wrozbita jestes ,ze szklanej kuli czytasz ?powodow zapalenia sie check engine jest mnostwo wiec niewprowadzaj w zametu.To nie maluch albo golf ze naprawisz go w wiejskiej kuzni.
nie mam polskich znakow na lapku :( szukajka glupieje z tego powodu :)
Offline
Awatar użytkownika

MARGOT17

  • Posty: 122
  • Rejestracja: 22 wrz 2006, 20:11
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2007

Re: Kontrolka usterki elektronicznej

Post10 gru 2015, 23:39

stawiam na MAP SENSOR albo przepustnicę.
Offline

Szyszka_89

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 gru 2015, 20:46
  • Lokalizacja: śląsk
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Kontrolka usterki elektronicznej

Post13 gru 2015, 12:47

Dziękuję za wskazówki! Byłam z żabą na kompie - tak jak pisaliście okazało się, że to błąd przepustnicy. Został wykasowany. Jeżeli dalej będzie się pojawiał czeka nas wymiana...

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości