Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 8:19 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


[Twingo 1] Jazda autem

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość

Twindziara

[Twingo 1] Jazda autem

Post23 sty 2016, 18:53

Cześć Witam wszystkich ;)

Jestem Asia z Warszawy i od jakiegoś czasu mam Twingo 1 z 1993 roku benzyna 1.2. (ten czas to 2 tygodnie) pisałam pw do forest64 bo ona chyba jest też dziewczyna z tego co zauważyłam :D to mnie zrozumie nie jak chłopaki ale potrzebuje porady szybkiej :!: :?: dlatego temat ale proszę bez tekstów blondi i baba za kółkiem :?

Jeżdżę tak i czy dobrze :?:

Pierwszy bieg :arrow: do 20 km/h max
Drugi bieg :arrow: od 20 km/h do około 35 km/h
Trzeci bieg :arrow: od 35 km/h do 50 km/h
Czwarty bieg :arrow: 50 km/h do 70 km/h
Piąty bieg :arrow: 70 km /h do 90 km/h bo więcej się boje :cry:

Błagam o pomoc :oops: czy to dobra jazda :?:

Pozdrawiam Wszystkich Asia z Warszawy 18 lat. To moje pierwsze auto a prawo jazdy od 3 tygodni.
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: [Twingo 1] Jazda autem

Post23 sty 2016, 19:24

Hej!
Pierwszy bieg- ruszasz i po chwili wpinasz 2kę (przy 8-12km/h), 3 bieg śmiało już przy 25-30km/h, 4ka powyżej 40km/h (ja wrzucam 42/45km/h, piątka już ciut powyżej 50ki (ja wrzucam przy 53/55km/h). A najlepiej posłuchaj jak silnik reaguje na jazdę na niskich obrotach: jedź z coraz niższą (ale przez jakiś czas stałą) prędkością na danym biegu i słuchaj silnika, jeśli zacznie wpadać w nieprzyjemne drgania lub wydawać dziwne odgłosy- jedziesz za wolno na danym biegu. Uwaga: w.w. prędkości dotyczą WYŁĄCZNIE płynnej spokojnej jazdy po płaskim terenie, jeśli jedziesz pod górkę lub chcesz gwałtownie przyspieszyć np podczas wyprzedzania, zmieniaj biegi odpowiednio później. Na dwójce śmiało można cisnąć do 80km/h (oczywiście chwilowo w trakcie np wyprzedzania), na trójce i wyższych biegach można jeździć z prędkościami jakich się boisz ;) (3ka- ok.120km/h a 4ka już do końca). Szkodliwe jest mocne przyspieszanie od niskich obrotów ale także długotrwałe trzymanie silnika na bardzo wysokich. Pamiętaj też o delikatnym traktowaniu silnika póki nie osiągnie temperatury roboczej (w twingu z braku wskaźnika temperatury substytutem wskaźnika jest ciepłe powietrze lecące z nawiewów ogrzewania- no ale to tylko w sezonie zimowo-jesiennym).
Wartości przez Ciebie podane nie są nieprawidłowe, wrzucając biegi wcześniej jednak jesteś w stanie oszczędzić trochę paliwa (stosując wszystkie zasady eco-drivingu można uciąć nawet kilka litrów) no i dzięki niższym obrotom jedziesz w większej ciszy.
Pozdrawiam! panrysiek 8-)
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: [Twingo 1] Jazda autem

Post23 sty 2016, 20:01

Witaj Asiu.
zostawiłam Ci wieści :arrow: na poczcie
pozdrawiam
ps. słuchaj Ryszarda- wie co mówi!
Ostatnio zmieniony 23 sty 2016, 21:49 przez forest64, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Prezes

Administrator

  • Posty: 464
  • Rejestracja: 08 mar 2000, 11:59
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: [Twingo 1] Jazda autem

Post23 sty 2016, 20:06

Twindziara za tydzień ferie więc może będzie więcej czasu na zrobienie spotu w Warszawie :)
Wtedy zrobimy szybki kurs jazdy Twingo :)

Twindziara

Re: [Twingo 1] Jazda autem

Post23 sty 2016, 20:59

Dziękuje Asiu za piękne i ciepłe słowa na pw. Aż mi tchu zabrakło jak czytałam i łza spłynęła na policzku. Pytałam tylko o jazdę a Ty mi aż tyle powiedziała ale szczegóły Nasze :lol: chłopaki nie muszą wiedzieć :D Dobrze będę jeździć dużo i sprawdzę rady Pana Rysia ale czy to nie będzie za szybkie te zmiana biegów :?: :mrgreen: Co do spota szykuje się na majówkę nie teraz i nie czuje się na siłach :cry: (jazda)

Twoja wypowiedz Prezes coś mi się źle skojarzyła :lol: :P :twisted: (kurs w aucie ja i Ty ?) :shock:

Panie Rysiu
5 bieg przy 53-55 km/h i można do 90 jechać lub szybciej na nim :?: :roll:
Ostatnio zmieniony 23 sty 2016, 21:04 przez Twindziara, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: [Twingo 1] Jazda autem

Post23 sty 2016, 21:02

Uważaj bo słyszałem że prezes zprasza do swojego pokoju na zlotach :P

Twindziara

Re: [Twingo 1] Jazda autem

Post23 sty 2016, 21:07

Będę się z Asią 2 trzymała :lol: ona mnie obroni :P (ja gryzę ona kopie) to co nadal kurs w aucie lub lekcje w pokoju aktualne ? :lol:

Panie Rysiu ODPISZ MNIE proszę :roll: bo robi się zmiana tematu i nie odpiszesz z natłoku spraw matrymonialnych :twisted:
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: [Twingo 1] Jazda autem

Post23 sty 2016, 21:15

Twindziara pisze:5 bieg przy 53-55 km/h i można do 90 jechać lub szybciej na nim :?: :roll:

tak szybiciej :) mozna jak najbrdziej, ekonomicznie 100:)

PS na zlotach dzieją się różne dziwne rzeczy :D dlatego za nic na świecie tego nie omine! szkoda tylko że nie bedzie jednych z najlepszych! ( pozdrawiam Elize Kamila Anie Jarka) :)
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: [Twingo 1] Jazda autem

Post23 sty 2016, 22:43

Spokojnie można 5kę powyżej 50km/h (pod warunkiem płynnej jazdy z małym przyspieszeniem po płaskim). Można i 150km/h (i więcej).
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

Prezes

Administrator

  • Posty: 464
  • Rejestracja: 08 mar 2000, 11:59
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: [Twingo 1] Jazda autem

Post24 sty 2016, 15:33

Generalnie w Twingo najlepiej jeździć na słuch :) Słuchasz dźwięku silnika i tego jak zachowuje się samochód. Jak silnik zaczyna wyć to znaczy, że jedziesz na zbyt niskim biegu. W drugą stronę jeżeli silnik zaczyna się dławić i wydawać tak jakby niskie dźwięki to znaczy, ze bieg jest zbyt wysoki. To może się dziać przy różnych prędkościach bo każdy silnik jest inny - inaczej jeździ Rysio, Borix czy ja.
Jak zrobimy spot w 100licy i stawisz się na nim to mogę Ci pokazać o co chodzi. I niech Ci się źle nie kojarzy :)

Borix parafrazując Mustafę z jednego kultowego filmu:
"Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia państwa są całkowicie bezpodstawne. Ja nikogo nie zapraszałem. Ta pani przyszła do mnie sama i sama wyszła." :lol: :P :twisted:
Następna

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości