Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 15:07 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Kontrolka immobilazera

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Jarek77

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 26 gru 2015, 14:04
  • Lokalizacja: Białobrzegi
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Kontrolka immobilazera

Post31 sty 2016, 17:23

W autku nie pali się lampka immobilazera.
Żeby odpalić trzeba zamknąć i otworzyć auto z pilota. Tak sie dzieje po kilkunastu minutach po zgaszeniu.
Jeśli zgasi się na chwile auto to odpala bez konieczności otwierania/zamykania. Czemu tak się dzieje.
I jeszcze jedno pytanie.
Umyłem silnik i zaczął głośno szumieć chyba alternator. Piszę chyba bo jest jeszcze sprężarka klimatyzacji i rolka napinająca. Trudno zlokalizować ten szum bo te elementy są blisko siebie. Alternator ładuje dobrze.
Może ktoś coś doradzi!
Z góry dziekuje!!
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Kontrolka immobilazera

Post31 sty 2016, 18:47

ja niestety nie, bo jak czytam, to dla mnie "po japońsku" :) ,
ale Koledzy na 100% coś mądrego doradzą.
Pozdrawiam Białobrzegi :!:
Obrazek
Offline

Massi

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:35
  • Lokalizacja: Łodź
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Kontrolka immobilazera

Post01 lut 2016, 19:03

ale immo nie mruga tylko jak nie chce odpalić czy nigdy jej nie ma?
Jeśli nigdy jej nie ma to możesz mieć ściągnięte immo albo spaliła się dioda w co mi się wierzyć nie chce.
A co do mycia silnika to masz efekt na własną prośbę i ciesz się że tylko coś szumi bo mogło się coś spalić. Renault ma bardzo delikatną elektronikę !! Tak na przyszłość to silnika się nie myje a jak już musisz to oznaka że cieknie a mycie nie pomoże, no chyba że to zwyczajny syf to wystarczy troszkę chemii i szmatka
Offline

Jarek77

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 26 gru 2015, 14:04
  • Lokalizacja: Białobrzegi
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kontrolka immobilazera

Post01 lut 2016, 19:20

Nic nie ciekło. Był syf! A immo nigdy nie mrugało. Myłem silniki we wszystkich autach jakie miałem. Nawet w Lagunie, którą teraz mam.Nic się działo. Auto jeżdzi normalnie tylko szumi. Myśle, że od mycia raczej nic by się spaliło. A wracając do immo. Jeśli jest odłączony to po co trzeba zamknąć/otworzyć żeby odpalić??.
Dziękuje za pozdrowienia od forest64.
Pozdrawiam Nowy Sącz.
Offline

Massi

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:35
  • Lokalizacja: Łodź
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Kontrolka immobilazera

Post01 lut 2016, 20:19

jak zgaduje masz pilota na podczerwień a immo w takiej konfiguracji blokuje się po ok 10-15s chyba, tak coś pamietam i trzeba zamknąć i otworzyć z pilota żeby odpalić lub wpisać kod ręcznie.
A co do mycia silnika to podjedź na ręczną myjnie i powiedz żeby Ci umyli to usłyszysz że na własną odpowiedzialność.

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości