Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 02 maja 2024, 15:44 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Problem z instalacja gazową Landi.

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Problem z instalacja gazową Landi.

Post07 lut 2016, 13:30

Witam. W Twingo posiadam instalacje gazową Landi L.E.S 98. Mój problem zaczął się 2 dni temu kiedy zatankowałem gaz (cały tydzień jeździłem na benzynie), otóż miga kontrolka od gazu. Wcześniej cały czas świeciła ciągle, bez względu na ilość gazu w zbiorniku (jak się kończył, auto po prostu nie miało mocy). Kontrolka miga ale elektrozawór odbija i auto jedzie na gazie, jednak spróbowałem podczas odbicia elektrozaworu wyjąć bezpiecznik od pompy paliwa. Auto zgasło, możliwe że pompa paliwa i instalacja od gazu jest na jednym bezpieczniku? Proszę o Porady i Pozdrawiam Kamiml.

-- Połączono posty: 07 lut 2016, 22:06 --

Teraz podczas jazdy na niby gazie właczyla mi sie kontrolka rezerwy 2 kropeczki od benzyny znikneły od wczoraj.Może ktoś pomoc bo strasznie mnie to denerwuje...
Offline

gustaw72

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 12 paź 2015, 7:17
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post08 lut 2016, 9:00

Jak kontrolka świeci swiatłem ciągłym, to jedziesz na GAZIE, jak mruga, to jedziesz na BENZYNIE.
Offline
Awatar użytkownika

alexanderpirat

  • Posty: 344
  • Rejestracja: 25 lut 2013, 0:47
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post08 lut 2016, 11:33

Mam instalacje KME (sterownik DiegoLS). U mnie sprawa wygląda następująco:
Dioda na centralce świeci = jadę na gazie
Dioda na centralce miga = jadę na benzynie, bo silnik się rozgrzewa
Dioda na centralce miga + buczek = gaz się skończył
Dioda na centralce nie świeci się = jadę na benzynie

Elektrozawór na zbiorniku LPG słychać przy każdym włączeniu i wyłączeniu instalacji gazowej do pracy. Czyli "pyka" przy ręcznym przestawianiu na centralce jak i po rozgrzaniu silnika przy automatycznym przerzucaniu PB/LPG.

Zwykle instalacja LPG ma osobne zasilanie z aqu przez dodatkowy bezpiecznik. Bezpiecznik od pompy paliwa odpowiada też za zasilanie cewek WN, więc wyłączając pompę bezpiecznikiem nie masz też iskry na świecach (mogę się mylić, bo dawno rozgryzałem schemat a książkę mam w garażu i nie chce mi się teraz chodzić). W układ ten wmieszany jest też wyłącznik zderzeniowy ale to inna historia.

Teraz do rzeczy, w czym masz problem? Nie za bardzo z Twojej chaotycznej wypowiedzi mogę dojść o co chodzi. Najlepiej będzie jak podjedziesz do gazownika, opowiesz co się dzieje i co chcesz aby się działo. Ewentualnie zapytaj jak to powinno działać, bo może instrukcja obsługi do tej instalacji Ci się zagubiła i nie wiesz co robisz.
Obrazek

MUBI co tanio ubezpieczyć lubi, mój link polecający: https://mubi.pl/id-D8E4I
Kupując OC przez ten link zgarniasz 150 zł cashback a ja 50 zł za polecenie, smacznego
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post08 lut 2016, 13:07

W takim razie mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie znajduje się bezpiecznik od gazu? Myslalem ze jak reduktor pyka to auto jedzie na gazie a to mruganie to mysłalem że poprostu jakiś błąd jest i dlatego mruga.Pozdrawiam.
Offline

gustaw72

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 12 paź 2015, 7:17
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post09 lut 2016, 9:07

Nikt nie wie, gdzie został zamontowany bezpiecznik w twoim samochodzie. Najczęściej jest to przewód z bezpiecznikiem w komorze silnikowej.
Podjedź do gazownika i po kłopocie.
Offline
Awatar użytkownika

alexanderpirat

  • Posty: 344
  • Rejestracja: 25 lut 2013, 0:47
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post09 lut 2016, 11:12

Przejedź po przewodach od + klemy i znajdziesz bezpiecznik na przewodzie. To będzie ten od gazu. Jednak skoro na Twojej centralce LPG dioda świeci, to po co się nim zajmować?
Obrazek

MUBI co tanio ubezpieczyć lubi, mój link polecający: https://mubi.pl/id-D8E4I
Kupując OC przez ten link zgarniasz 150 zł cashback a ja 50 zł za polecenie, smacznego
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post09 lut 2016, 18:14

Nie świeci tylko mruga. Szukam na wszystkie sposoby ponieważ wydaje mi sie ze auto tez pali benzyne jak jade na gazie (podczas jazy na gazie gasna kropki od benzyny)Wczesniej normalnie dioda świeciła cały czas a nie mrugała co chwilę.Pozdrawiam.
Offline

gustaw72

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 12 paź 2015, 7:17
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1993

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post10 lut 2016, 11:38

Nawet jeżeli dioda mruga, to znaczy, że działa czyli..... napięcie dochodzi, czyli...... bezpiecznik jest oki.
Podjedź do gazownika, bo to może być np:
- zapchane filtry
- uszkodzony parownik
- uszkodzony czujnik temperatury
- inne uszkodzenie w zupełnie innym miejscu
- odłączony przewód

instalkę pod kompa podpinałeś ?
Offline

Kamil1993

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 18 lis 2015, 15:36
  • Lokalizacja: Radomsko
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post10 lut 2016, 13:46

Niestety nie podopinalem pod kompa ponieważ gazownik nie ma komputera do tej instalacji..;/ Trudno będe patrzał po przewodach najbardziej zastanawia mnie to czemu podczas jazdy na gazie kropki od benzyny znikaja..;/
Offline
Awatar użytkownika

Dmochu

  • Posty: 585
  • Rejestracja: 02 lis 2011, 2:11
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Problem z instalacja gazową Landi.

Post10 lut 2016, 13:59

Kropki znikają bo tak zaprogramowany jest komputer w Twingo, ten temat był już kiedyś wałkowany, poszukaj na forum.
TWINGO-GARAGE
Następna

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości