Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 1:46 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twino I Halogeny

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

fish

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 03 kwie 2013, 1:41
  • Lokalizacja: Gorzów Lubuskie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Twino I Halogeny

Post20 lut 2016, 21:59

Zapragnęło mi się mieć halogeny w swoim Twingo
zabieram się właśnie z to
Mam pytanie: czy Twingo ma identyczne halogeny z którymś modelem Renault

Wiem też że będę potrzebował ramki - Bo muszę wyciąć otwory w zderzaku- gdzie tego szukać ?
Błękitne Twingo 2000 D7F
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Twino I Halogeny

Post20 lut 2016, 22:31

Halogeny sa takie same co w kangoo trafficu z tego co widzialem i wiem :) sam musze sie do tego zabrac mam ramki i halogeny wszystko lezy 2 lata ;P
Offline

Massi

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:35
  • Lokalizacja: Łodź
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Twino I Halogeny

Post21 lut 2016, 0:55

mam fabrycznie halogeny i szczerze jak miał bym je dokładać to wsadził bym jakieś ciekawe soczewki żeby to naprawdę oświetlało drogę. Fabryczne świecą bardzo na boki, niby tak ma być ale myślę że montując lepiej kupić coś co oświetli drogę w trudnych warunkach/nocą niż rów
Offline
Awatar użytkownika

majkiel

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 20 sty 2013, 12:09
  • Lokalizacja: Varsovie
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2008

Re: Twino I Halogeny

Post21 lut 2016, 1:33

A ja kupiłem zderzaki z zamontowanymi halogenami, ale od roku nie mogę ich połączyć z włącznikiem = lenistwo :P
Co do stylu oświetlania drogi - taka jest rola halogenów. Spróbuj wypalić mocne światła w czasie mgły - gunwo widać ;) One muszą świecić nisko i na boki, po to, żeby nie wypaść z drogi. Rozsądna prędkość we mgle nie będzie zawrotna. Na mgłę nie ma mocnych ;)
Offline
Awatar użytkownika

alexanderpirat

  • Posty: 344
  • Rejestracja: 25 lut 2013, 0:47
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twino I Halogeny

Post21 lut 2016, 11:31

Jak dasz mocne światła nisko i do przodu oraz bedziesz ich używał np kiedy jest mokra nawierzchnia to uzyskasz efekt oślepiania jadących z naprzeciwka :-) Już niejednokrotnie spotykałem sie takimi przypadkami. Szewska pasja w takich sytuacjach to mało. Środek nocy, zamglenie, jezdnia mokra odbija wszystko a ja w okularach przeciwslonecznych, bo jakieś stado pajaców postanowiło włączyć halogeny. Halogeny tak jak pisze mój poprzednik, są nisko aby było je widać we mgle i żeby strumień światła nie rozpraszał się na wysokości Twoich oczu i lekko na boki abyś nie wpadł do rowu przy ekstremalnej mgle.
Zostaw tak jak jest oryginalnie i nie kombinuj. Renault nie zrobiło nic przypadkowo.
Obrazek

MUBI co tanio ubezpieczyć lubi, mój link polecający: https://mubi.pl/id-D8E4I
Kupując OC przez ten link zgarniasz 150 zł cashback a ja 50 zł za polecenie, smacznego
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Twino I Halogeny

Post21 lut 2016, 12:06

Polac mu dobrze prawi. Dokładnie halogen ma taka role i nic w nim nie zmieniać :) moze jak beda checi to w przyszlym tyg rusze z tematem moich halogenow :)
Offline

Massi

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:35
  • Lokalizacja: Łodź
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Twino I Halogeny

Post22 lut 2016, 19:50

ja wiem że jest taka ich rola, ale we mgle tak szczerze to i tak efektu nie ma takiego żeby było coś widać... mgła to mgła trza jechać powoli i tyle... Nie zamierzam nic u siebie zmieniać tylko napisałem że gdybym miał dokładać halogeny to takie żeby pomogły w nocy... a co do oślepiania od odbicia to raczej mało razy miałem okazję się z tym spotkać, częściej buraki mają światła mijania w niebo no i często jeszcze wsadzony HID w zwykłą lampę i już jest +10 do buractwa i mega wkurw kierowców z przeciwka.

Dobre halogeny to są w Mercu A-Klasie... są wysoko, świecą mocno, szeroko i faktycznie spełniają swoją role

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

cron