Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 7:15 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Problem Z łożyskami lub półosią

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

bezimienny

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:46
  • Silnik: -

Problem Z łożyskami lub półosią

Post01 kwie 2016, 7:50

Witam
Pacjent to Twingo 2000r z silnikiem D7F. W tamtym roku na wiosne zmieniane były łożyska kół przednich bo wyły. Od jakiegoś czasu przy skręcaniu w lewo lub w prawo słychać szuranie przy małych prędkościach tak maks do 30km/h. Od wczoraj skręcając w lewo zaczęło coś stukać, ale tylko jak się dodaje gazu i auto trochę się przechyli. Nim większa prędkość i większy wychył nadwozia tym większy łomot, tak jak by ktoś rytmicznie stukał w podłogę. Nie czuć tego na kierownicy tylko na całej podłodze. Jak się skręca w prawo to słychać tylko lekkie stukanie po lewej stronie. Do tego przy jeździe na wprost przy pewnych obrotach na każdym biegu też pojawia się też takie stukanie i wibracje na kierownicy. Są to wyższe obr. lecz nie mam obrotomierza by stwierdzić przy jakich obrotach się to pojawia. Np. na II biegu zjawisko występuje py około 75km/h, na III biegu przy ok. 120 km.h na IV biegu przy około 150 km/h w tych momentach silnik też jakby chwilowo głośniej pracował lub wpadał w jakieś wibracje które dają wrażenie głośniejszej pracy. Po przekroczeniu tych obrotów stukanie i buczenie znika. Nie wiem czy wszystkie te objawy są spowodowane jedną awarią a nie chcę też by mechanik wymienił pół auta a dalej usterka będzie mieć miejsce. Byłem u kilku mechaników i każdy mówi, że albo łożyska, albo półoś z przegubem, albo docisk sprzęgła.
Sorry za tak się rozpisałem ale chciał jak najdokładniej zobrazować objawy :)

Macie jakieś pomysły w czym tkwi problem :)
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Problem Z łożyskami lub półosią

Post01 kwie 2016, 23:11

Uszkodzone łożysko ma inne objawy- szum a raczej huczenie narastające liniowo wraz z prędkością a ustające gdy mocno skręcasz w stronę wadliwego łożyska odciążając je chwilowo (łatwo sprawdzić jadąc ostrym slalomem). Stawiałbym na półoś... (???) Ja kiedyś miałem jeszcze stukanie przy skręcie przy pękniętej sprężynie z przodu.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline

ogolny

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 03 lut 2016, 18:13
  • Lokalizacja: małopolskie/ Wielkie Drogi
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Problem Z łożyskami lub półosią

Post02 kwie 2016, 7:06

Obstawiam uszkodzony przegub :(

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości