Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 05 maja 2024, 0:43 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo I - dużo pali

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

lewandowsqi

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:17
  • Lokalizacja: Wuppertal
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2002

Twingo I - dużo pali

Post18 maja 2016, 16:22

Witam!

Mam kolejny problem z moim autem, aczkolwiek - dużo pali.

Jeżdżę głównie w mieście ale i też bardzo często krótkie odcinki autostradą (około 10/15 km, w jedną stronę jest cały czas pod wzniesienie) żeby dojechać obwodnicą na drugi koniec miasta i z powrotem do domu. Nie zapuszczam się tym autkiem dalej niż 30 km, bo po prostu się nie opłaca, bo pali jakby miało 4 litrowy motor V8.

Z moich obliczeń wynika, że pali ponad 10 litrów na 100 km. Ostatnio zalałem za 20 euro - umówmy, że 15 litrów bo cena za 95 w Niemczech około 1,25 EUR, na tej benzynie nie zdążyłem pojeździć 2 dni, bo zaraz zapaliła się kontrolka a nie zrobiłem nawet 100 km. Przez te dwa dni główna jazda to na drugi koniec miasta autostradą, na miejscu w mieście kilka km i z powrotem. Nie ukrywam, że na autostradzie potrafię porządnie przegonić to autko, zazwyczaj jadę nie mniej niż 110/120. Łącznie niecałe 82 kilometry.

Jak na takie małe autko to wynik spalania jest kosmiczny. Co może być tego przyczyną? Filtry mam wszystkie wymienione. Żadna kontrolka podczas jazdy się nie świeci.
Offline

ogolny

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 03 lut 2016, 18:13
  • Lokalizacja: małopolskie/ Wielkie Drogi
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Twingo I - dużo pali

Post18 maja 2016, 19:41

Sprawdź po jeź dzie czy wszystkie koła są jednakowo ciepłe. Może trzyma hamulec ?
Offline

lewandowsqi

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:17
  • Lokalizacja: Wuppertal
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Twingo I - dużo pali

Post19 maja 2016, 0:27

ogolny pisze:Sprawdź po jeź dzie czy wszystkie koła są jednakowo ciepłe. Może trzyma hamulec ?


Nic z tych rzeczy, koła kręcą się idealnie bez zarzutów, hamulce też są w porządku, bez przesady ale to raczej bym wyczuł przy tak dużym spalaniu jakie podaje to naprawdę mocno musiałby się trzymać.
Offline
Awatar użytkownika

tfelek

  • Posty: 1180
  • Rejestracja: 13 gru 2006, 12:57
  • Lokalizacja: Warszawa-wola-piaseczno
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Twingo I - dużo pali

Post19 maja 2016, 11:27

podłącz kompa ale miałem podobnie i walnięty byl czujnik położenia przepustnicy(nie rozbieralny)cała przepustnice trzeba zmienić i cały czas na ssaniu był i spalanie mega duże do tego sonda lambda padła i spalanie buło koło 11l w mieści.
Twingo RS
Obrazek
Obrazek

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

cron