Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 04 maja 2024, 22:24 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Nie chce zapalić

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

lewandowsqi

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:17
  • Lokalizacja: Wuppertal
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2002

Nie chce zapalić

Post04 lip 2016, 0:31

Witajcie,

mam kolejny problem z moim twingo. Jeżdżę sobie normalnie i z dnia na dzień Twingo przestało mi odpalać za pierwszym razem. Jakiś tydzień temu, pierwszy raz musiałem dwa raz je zapalać. Za pierwszym razem kręciłem z 3/4 sekundy, wyjąłem kluczyk i za drugim razem odpaliło od razu. Potem już było tylko coraz gorzej.

Za każdym razem, jak nie chce odpalić to silnik jest zimny (jeżeli zimnem można nazwać około 20 stopni na dworze).

Wczoraj na przykład, auto stało od 3 dni nieużywane, około godziny 16 musiałem z niego skorzystać i nie chciało odpalić. Było ciepło, około 25 stopni, auto stało w słońcu, więc wykluczam tu jakieś teorie tego, że nie chce palić przez zimno, bo w środku auta było piekło, więc silnik też był po części nagrzany. Kręciłem je chyba z 10 minut, aż w końcu zapaliło. W kółko to samo, wkładam kluczyk, czekam aż znikną te wszystkie lampki i kręcę po kilka sekund, aż do skutku.

Lampka immobilizera nie świruje, znika zaraz po włożeniu kluczyka. Podczas kręcenia lekko zanika lampka z akumulatorem.

Co może być tego przyczyną? W aucie jest wszystko świeżo wymienione. Wszystkie filtry itd. Wszystko było w porządku i nagle z dnia na dzień przestaje odpalać. Auto eksploatuje bardzo dbale, nie świruje nim, zawsze jest dokładnie czyszczone, wymiany na czas, w skrócie dbam o nie, więc tutaj też moje zdziwienie, dlaczego tak wszystko sie w nim sypie.

Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

Alina

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 16 paź 2013, 11:06
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: TCe 0.9 (90KM)
  • Rocznik: 2014

Re: Nie chce zapalić

Post04 lip 2016, 15:48

Miałam dokładnie tak samo. Rano nie mogłam zapalić, a gdy już się udało, to potem cały dzień jeździłam bez problemów. Okazało się, że winowajcą jest immobilizer, który odcina zasilanie pompy paliwowej (nie jestem pewna, ale chyba tak mówił mechanik). Mechanik po konsultacji z elektrykiem zrobił jakieś obejście i teraz wszystko działa jak należy i zapala od kopa.
Obrazek Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Nie chce zapalić

Post04 lip 2016, 16:52

może akumulator słaby :?:
Obrazek
Offline

lewandowsqi

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:17
  • Lokalizacja: Wuppertal
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Nie chce zapalić

Post04 lip 2016, 20:05

Alina pisze:Miałam dokładnie tak samo. Rano nie mogłam zapalić, a gdy już się udało, to potem cały dzień jeździłam bez problemów. Okazało się, że winowajcą jest immobilizer, który odcina zasilanie pompy paliwowej (nie jestem pewna, ale chyba tak mówił mechanik). Mechanik po konsultacji z elektrykiem zrobił jakieś obejście i teraz wszystko działa jak należy i zapala od kopa.


No właśnie myślę, że z immobilizerem wszystko jest ok. Lampka nie wariuje, jak przekręcam kluczyk to słyszę, jak pompa podaje paliwo na rozruch. Dla pewności, poszedłem dziś rano z dwoma parami kluczyków (notabene, za każdym razem gdy nie odpalał, bo ostatnio jeździłem autem tylko ja, to kręciłem go moim kluczykiem, bo mam dwie pary, jeden mój drugi mojej mamy, więc wpadłem na pomysł, że to może rzeczywiście coś jest nie tak z immobilizerem, bo ostatnio kluczyk upadł mi kilka razy, nie wiem, taka rozkmina).

Wziałem jako pierwszy mój kluczyk i odpaliło na strzała. Mojej mamy kluczykiem też. Po kilku godzinach powtórzyłem to i także odpalił na raz, to samo 15 minut temu, auto dzisiaj nie jeżdżone. Nie wiem co jest nie tak.

forest64 pisze:może akumulator słaby :?:


Jakby aku był słaby, to w ogóle by nie chciało kręcić, a co dopiero zapalić za którymś tam razem.
Offline
Awatar użytkownika

rzene

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 18 sty 2016, 10:51
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2007

Re: Nie chce zapalić

Post04 lip 2016, 20:55

Cześć, spróbuj przeczyścić czujnik położenia wału, prawdopodobnie on właśnie szwankuje dlatego masz problem ze startem, z tym że nie ważne czy jest ciepły czy zimny.
Offline
Awatar użytkownika

Alina

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 16 paź 2013, 11:06
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: TCe 0.9 (90KM)
  • Rocznik: 2014

Re: Nie chce zapalić

Post04 lip 2016, 21:11

U mnie tez lampka nie wariowała. A może imo odcina paliwo dopiero po chwili?
Obrazek Obrazek
Offline

lewandowsqi

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 kwie 2016, 23:17
  • Lokalizacja: Wuppertal
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Nie chce zapalić

Post04 lip 2016, 23:17

rzene pisze:Cześć, spróbuj przeczyścić czujnik położenia wału, prawdopodobnie on właśnie szwankuje dlatego masz problem ze startem, z tym że nie ważne czy jest ciepły czy zimny.


Gdzie znajduje się ten czujnik dokładnie?

Alina pisze:U mnie tez lampka nie wariowała. A może imo odcina paliwo dopiero po chwili?


Nawet jeśli odcina tą benzynę po chwili, to co jest tego przyczyną? Według mnie powodów może być wiele, tylko nie wiem dokładnie co to może być, bo było wszystko sprawne i nagle z dnia na dzień auto przestaje funkcjonować.
Offline
Awatar użytkownika

rzene

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 18 sty 2016, 10:51
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2007

Re: Nie chce zapalić

Post06 lip 2016, 19:22

sprawdź najpierw czujnik położenia wału, albo go chodziarz przeczyść z zewnątrz nie odkręcając, jest on mocowany po prawej stronie przy silniku w d4f było to poniżej filtra powierza (chyba łączenie silnika ze skrzynią).

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości