Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 12:22 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Głowica 16v

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

hubiq90xd

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 wrz 2016, 11:39
  • Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1998

Głowica 16v

Post04 wrz 2016, 17:35

Witam.

Szukałem po wielu stronach, ale nie mogłem nigdzie znaleźć takich informacji.
Mianowicie czy głowica z silnika D4F (16v) pasuje do bloku D7F (8v)?
Jeśli nie to czy jest może jakaś opcja, żeby takową przypasować?
Offline
Awatar użytkownika

vickier

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 21 paź 2013, 13:40
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Głowica 16v

Post06 wrz 2016, 17:28

Z tego co mi wiadomo dół jest taki sam, czapka jest inna
POŁAWIACZ PEREŁ
Offline
Awatar użytkownika

alexanderpirat

  • Posty: 344
  • Rejestracja: 25 lut 2013, 0:47
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Głowica 16v

Post14 wrz 2016, 21:09

Porownanie glowic widzialem na szwabskim twingo tuning forum, byly wrzucone szczegolowe zdjecia. Autor pokusil sie nawet o zrobienie przekrojow. U nas na forum nie widzialem aby ktos cos takiego modzil. Wiekszosc uzytkownikow naszego forum to zwykli zjadacze chleba a nie nawiedzeni mechanicy ;)

Zdjec glowic mozesz tez szukac na allegro i google grafika. Wymiary to juz trudniejsza kwestia, bo nikomu nie bedzie sie chcialo wymiarowac glowicy abys mogl porownac 8V i 16V.

Nie widzialem nigdy wnetrznosci 16V na zywo. Zwroc uwage na ksztalt denka tloka aby sie nie okazalo ze cos nie spasuje i pogniesz zawory.

Rozmieszczenie kanalow wodnych i olejowych sprawdzisz porownujac uszczelki pod glowice w sklepie. Podjedz do jakiegos dobrze wyposazonego motoryzacyjnego i porownaj.

Kolejna kwestia to rozmieszczenie i ilosc czujnikow. Zmieniasz glowice - zmieniasz dolot - zmieniaz tez wtryskiwacze, co na to powie ECU? Wiecej zaworow to wieksza sprawnosc napelniania cylindrow i pozbywania sie spalin. ECU z 8V moze nie ogarnac co sie stalo.
Wypadaloby w takim przypadku wymienic wiazke silnika.

Koniec koncow nie oplaca sie przeszczepiac samej glowicy, bo ciagnie to za soba kilka innych zmian ktore podnosza koszt calej operacji. Chyba ze padl Ci tylko dol silnika i to chcesz podmienic :P

przepraszam za brak polskich znaczkow ale jestem na urlopie i pisze z urzadzenia mobilnego
Obrazek

MUBI co tanio ubezpieczyć lubi, mój link polecający: https://mubi.pl/id-D8E4I
Kupując OC przez ten link zgarniasz 150 zł cashback a ja 50 zł za polecenie, smacznego

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości