Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:35 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

zalmen3

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 03 gru 2016, 13:38
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post22 kwie 2017, 21:22

Witam,
Dziś zaświeciła mi się kontrolka w kształcie zygzaka (kontrolka wtrysku?) i już nie gaśnie, samochód jednak pracuje poprawnie, nie ma utraty mocy ani przyśpieszenia, na wolnych obrotach nie pracuje nierówno i nie gaśnie przy schodzeniu z obrotów. Generalnie na razie nie zauważyłem niczego niepokojącego. Paliwo tankowałem na tej stacji co zawsze, wiec powinno być dobre. Jedyne odstępstwo od normy to dziś dałem żabę na myjnię (po raz pierwszy odkąd ją mam) i kontrolka zaświeciła się po drugim odpaleniu po myciu. Jak sądzicie co to może być?
Offline
Awatar użytkownika

MARGOT17

  • Posty: 122
  • Rejestracja: 22 wrz 2006, 20:11
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2007

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post22 kwie 2017, 23:42

przyczyny mogą być różne kontrolka sygnalizuję problemy z elektroniką w silniku. Może to być np. MAP sensor. Mi kiedyś padł właśnie w tym roczniku i auto gasło i gubiło obroty. Najlepiej podpiąć do komputera to wywali błąd. Albo zaczekaj na konkretne objawy może jakiś paproch dostał się do silnika.
Offline

zalmen3

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 03 gru 2016, 13:38
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post23 kwie 2017, 19:00

No to poczekam, aż się zacznie dziać coś niepokojącego... właściwie aż cokolwiek znacznie się dziać :-)
Offline
Awatar użytkownika

Bogas

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 31 sty 2015, 18:25
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post24 kwie 2017, 20:43

A nie jest to kontrolka od wspomagania ??
Daj fotke
Offline

zalmen3

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 03 gru 2016, 13:38
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post24 kwie 2017, 20:58

Sprawa się rozwiązała... dziś rano po odpaleniu Twingo chodziło trochę nierówno, przy próbie ruszenia prychnął, kichnął i zdechł :evil: . Odpaliłem ponownie i wszystko w normie, a do tego kontrolka zgasła :mrgreen: . W trasie bez niespodzianek, chodzi jak chodził. Może zatem jakiś syfek we wtrysku, albo woda w paliwie czy coś... w każdym bądź razie wygląda na to, że teraz jest ok ;) .
Offline
Awatar użytkownika

vickier

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 21 paź 2013, 13:40
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post28 kwie 2017, 9:59

U mnie się zapałała jak miałem zwarcie w czujniku położenia pedału gazu
POŁAWIACZ PEREŁ
Offline

Madafaka

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 02 wrz 2017, 8:09
  • Lokalizacja: Poznań
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post28 paź 2017, 10:51

Cześć wszystkim, ponawiam/odświeżam temat kontrolki zygzak. Autem jeżdżę od 2.5 miesięcy, kontrolka pierwszy raz zapaliła się po 2 tygodniach, razem z kontrolką check engine. Zapala się w momentach nieprzewidywalnych (przy schodzeniu z obrotów) i nie zawsze, generalnie przy dojeżdżaniu do świateł, parkowaniu, itp. Jak się zapala, to w synchronie z kontrolką akumulatora i wówczas auto traci moc i gaśnie. Nauczyłam się już, że jak w odpowiednim momencie przygazuję 3 razy, to znowu wchodzi na obroty i nie gaśnie. No ale tak się nie da jeździć. Jednego dnia uda się przejechać bez gaśnięcia a innego gaśnie co chwilę.

Tydzień temu poszło w końcu do mechanika (permanentny brak czasu oraz potrzeba auta do użytkowania codziennego kazały mu tak długo czekać) i jest duży zonk. Podpięty pod komputer wywalił MAP sensor (wymieniony), czujnik przepustnicy (zrobione i przeczyszczona), teraz pokazuje czujnik kolektora dolotowego, wymieniony, nadal to samo. Dodatkowo komputer raz (a podpinany jest codziennie od tygodnia) pokazał sondę lambda. Mechanik ma już dość, również z prostej przyczyny, że blokuję mu inną robotę...

Miał ktoś coś takiego? Możecie pomóc/podpowiedzieć?
Offline
Awatar użytkownika

maciejasking

  • Posty: 557
  • Rejestracja: 08 sie 2010, 14:27
  • Lokalizacja: LUBOŃ/POZNAŃ
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post28 paź 2017, 11:33

Offline

Madafaka

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 02 wrz 2017, 8:09
  • Lokalizacja: Poznań
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post28 paź 2017, 20:16

Dzięki. Przekazałam mechanikowi, zobaczymy, dam znać co i jak.

-- Połączono posty: 17 gru 2017, 16:34 --

No więc tak, po ponad miesiącu kombinowania i jeżdżenia od machera do machera, w końcu udało się rozwiązać sprawę. Wymienione zostały dwa wtryski, uszczelka kolektora oraz przeczyszczona przepustnica. Po tym wszystkim auto od 3 tygodni pracuje bez zarzutu.
Offline
Awatar użytkownika

majki

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 19 lis 2017, 15:07
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post25 kwie 2018, 23:53

No i mnie dopadło...
W poniedziałek zaświeciła się kontrolka 'ekg' i silnik stracił moc, ale pracował normalnie, tylko słabo jechał. Zgasiłem i przeszło. Do dziś był spokój - zrobiłem kilkanaście km i było ok, ale wieczorem jak tylko ruszyłem kontrolka się włączyła i tyle było z jazdy...przy dodaniu gazu leniwie wkręca się na obroty i nie ma mocy, ale pracuje równo i nie gaśnie. Najlepsze było, że przez jakiś czas nie mogłem go wyłączyć, bo po przekręceniu kluczyka gasło radio, ale nie silnik... :shock: Jakieś konkretniejsze sugestie - może ktoś przerabiał takie objawy
?
Najlepsze, że w sobotę miałem jechać 650km do Czech...tylko może być ciężko diagnozować i usunąć problem w 2 dni... :evil:
Twingo I '02 16v helios blue vibrato
Volvo 480 '95 2.0 collection 091/480
Następna

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron