Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:41 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

MARGOT17

  • Posty: 122
  • Rejestracja: 22 wrz 2006, 20:11
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2007

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post27 kwie 2018, 13:54

w silniku są czujniki i komputer który rejestruje błędy, trzeba podpiąć i zobaczyć co wyjdzie, chyba że wolisz wróżby to być może jest to MAP sensor.
Offline
Awatar użytkownika

majki

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 19 lis 2017, 15:07
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post27 kwie 2018, 20:27

Tak wiem - taki był plan i realizacja. Generalnie chodziło o możliwe opcje po specyficznych objawach.

Komp wypluł stały błąd potencjometru pedału gazu. Była szansa, że to może wiązka lub któraś wtyczka, ale niestety tam problemu nie znaleziono. Teraz będzie wymiana czujnika położenia pedału (ok. 700zeta), a jak to nie pomoże to zostanie komp wtrysku...i tu będzie grubo (nowy 2300+1800 programowanie, naprawa obecnego ok. 1200...)... :?

Jak to kiedyś było fajnie jak m.in. pedały były na linkach a nie kabelkach...dobrze, że udało mi się jeszcze kupić nowy motocykl z linkami gazu i sprzęgła...od tego roku niestety już też jest ride by wire... :evil:

No i na łykend z rowerem jadę pociągiem...a chciałem z heliosa skorzystać na południu... :roll:
Twingo I '02 16v helios blue vibrato
Volvo 480 '95 2.0 collection 091/480
Offline
Awatar użytkownika

MARGOT17

  • Posty: 122
  • Rejestracja: 22 wrz 2006, 20:11
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2007

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post01 maja 2018, 22:48

coś tych problemów się namnożyło, spróbuj poszukać osób które miały podobne problemy może na forum clio będzie więcej informacji https://www.klubclio.pl/index.php
Offline
Awatar użytkownika

majki

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 19 lis 2017, 15:07
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post07 maja 2018, 23:42

No dobra, jestem lżejszy o 855 zeta... :(
Wymiana czujnika położenia pedału gazu + wtyczki (podobno) + kontrola i naprawa (podobno) wiązki + diagnostyka CLIP. Jak ja nie lubię elektroniki w motoryzacji... Twingo jeździ normalnie...narazie.

Natomiast...
znowu nie mogłem go zgasić...podjeżdżam do sklepu wyjmuję kluczyk ze stacyjki, radio gaśnie a silnik chodzi. Nawrotka do warsztatu, pokazuję co się dzieje i brak pomysłu. Po jakiejś chwili sam doszedłem, że jak wyłączę światła to mogę zgasić silnik. Taka ciekawostka: przekręcam i wyjmuje kluczyk, silnik chodzi, gaszę światła i silnik gaśnie normalnie...
Od jakiegoś czasu mam tak, że po przekręceniu kluczyka włączają się pozycje, ale do tej pory reszta działa normalnie...dopiero od włączenia się kontrolki 'ekg' pojawił się problem w wyłączaniem silnika... Błędów w systemie nie było, poza potencjometrem...

Jakieś sugestie co może zwierać na linii dźwigni świateł/stacyjki/układu zapłonowego :?: Narazie nie jest to mega problem, ale jak znam życie pewnie się pogorszy... :?

Tak jak lubię to Twingo, to już kolejny problem 'z kabelkami' w ciągu tych 5 miesięcy trochę mnie drażni (impulsator, wtyczka poduchy, potencjometr gazu, światła/zapłon i jeszcze zacina się przełącznik szyby kierowcy)... :evil:

-- Połączono posty: 10 maja 2018, 22:26 --

Znalazłem winowajcę, było zwarcie w przełączniku szyby kierowcy. Przejrzałem lampy przód, tył, zmieniłem żarówki dwuwłóknowe, poczyściłem styki i nic. Dziś się wziąłem za zacinający się przełącznik szyby i się przy okazji okazało, że to on zwierał (a dokładniej jedna nóżka diody od podświetlenia). Teraz powinno być ok. Taka pierdoła a silnika wyłączyć nie można... :oops:
Twingo I '02 16v helios blue vibrato
Volvo 480 '95 2.0 collection 091/480
Offline
Awatar użytkownika

vickier

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 21 paź 2013, 13:40
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Świeci się kontrolka zygzak, auto pracuje normalnie.

Post27 maja 2018, 15:22

majki pisze:Komp wypluł stały błąd potencjometru pedału gazu.

U mnie było to samo. Pomogło wyczyszczenie i osuszenie, bo okazało się, że dostał wilgoci
POŁAWIACZ PEREŁ
Poprzednia

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron