Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:31 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


[Twingo 1] Świeca , kopułka i palec

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Bombek

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 25 lip 2017, 17:29
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

[Twingo 1] Świeca , kopułka i palec

Post27 sie 2017, 23:23

Czesc posiadam auto od 3 lat i nie znam kondycji świec chce je wymienic i czy kopułke z palcem powinienem też czy nie koniecznie ? Co da wymiana świec wzrost mocy ,prace silka lepsza ?
Offline

KamilTwingo

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 24 lis 2015, 13:22
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1998

Re: [Twingo 1] Świeca , kopułka i palec

Post02 wrz 2017, 10:35

Ogólnie niewiele to da o ile obecne są sprawne. Jeżeli silnik równo pracuje, zbiera się, nie czujesz przy przyśpieszaniu szarpania to ja bym nic nie wymieniał. Ja 2lata temu kupiłem pierwszą żabę z 94roku w stanie agonalnym (no ale potrzebowałem czegoś na już do jazdy) i wymieniłem od razu świece bo przecież to iskra to polepszy jazdę i tylko straciłem pieniądze. Moje stare miały przynajmniej 6lat i chodziły tak samo jak nówki ze sklepu a też się spodziewałem że będzie się lepiej mieszanka spalała że będzie mocniejszy itp.
Możesz sobie wykręcić jedną świece i zobaczysz jaki ma kolor i czy nie ma na niej śladów uszkodzenia. Jeżeli będzie miała kolor kawy z mlekiem to znaczy że masz ładną mieszankę i ogólnie jest dobrze. Jeżeli chcesz poznać objawy uszkodzonej świecy/kopułki/palca odepnij jeden kabel od świecy i odpal go na 3cyindrach. Zobaczysz jak będzie silnik nierówno pracował.
Nie odpinaj na działającym silniku, jak będzie przebicie na kablach to może cie to zaboleć.
Jeżeli chodzi o wspomnianą już kopułkę i palec to analogicznie weź to wykręć i oceń stan, o ile dobrze pamiętam kopułka ma 2 śruby na klucz płaski. Ściągasz przewody (tylko nie pomyl się przy zakładaniu) odkręcasz śrubki i idzie do góry. Jak styki w kopułce nie są wytarte a i palec jest dobry nie widzę potrzeby wymiany. Części do żaby nie są drogie za wszystko chyba zmieścisz się w 80zł gdybyś jednak chciał wymieniać.

Powiem ci coś tak od siebie jako były właściciel C3G.
Ja w swoim aucie wymieniłem cały układ zapłonowy. Świece wymieniłem profilaktycznie, jednak moja żaba miała problem. Mogła jeździć w deszczu, nawet przez powódź przejechała, ale nie tolerowała deszczu na postoju. Wymieniłem kable, bo pewnie mają przebicie. Potem wymieniłem cewkę zapłonową a na końcu wymieniłem kopułkę w której jak się okazało zbierała się woda. Słowem w starym aucie miałem wszystko nowe natomiast prędkość/ czas do 100 czy spalanie było takie samo jak dzień po zakupie. Nic się nie zmieniło na plus, no poza tym że przestała chorować po deszczu ;).
Tak więc kończąc jak jeździ ja bym nie ruszał.
Offline
Awatar użytkownika

song

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 20 maja 2015, 14:19
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Silnik: TCe 0.9 (90KM)
  • Rocznik: 2008

Re: [Twingo 1] Świeca , kopułka i palec

Post11 wrz 2017, 8:35

Bardzo dobrze ci kolega wyżej napisał... Nie mniej jednak osobiście wolę zmienić co jakiś czas świece i mieć spokojna głowę. Ostatnio jak coś kupowałem w dobrej kasie takie coś https://www.ucando.pl/p/swieca-zaplonow ... ZPZCXN-686 po rozmowie z mechanikiem okazało się że to nie świece pod mój silnik, ale działa na nich jak złoto :)
Offline

Bombek

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 25 lip 2017, 17:29
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1996

Re: [Twingo 1] Świeca , kopułka i palec

Post15 wrz 2017, 23:14

Dzieki za pomoc i rady. Moje Twingo nie wiem kiedy cos mialo robione wymieniane dlatego zostalo wymienione swiece i przewody a kopulka i palec sprawdzone i wyczyszczone. Przewody byly twarde a swiece wypalone.

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron