Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:01 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


[Twingo 2] Podświetlenie pokręteł

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

skawin

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 paź 2018, 10:49
  • Lokalizacja: G.Śląsk
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2008

[Twingo 2] Podświetlenie pokręteł

Post23 paź 2018, 13:00

Mam do was pytanko, próbuje się dostać do owych żaróweczek R5, już prawie witałem się z gąską ale po kolei
Pierw ściągam osłonę komputera i prędkościomierza - czyli ten daszek, potem odkręcam sam komputer i prędkościomierz, potem ściągam z zaczepów ten plastiki z kratkami nawiewu i do tej pory jest wszystko super, dalej wiem ze muszę ściągnąć osłonę air bagu ale powiem wam że boje się mocniej szarpnąć i tu się zatrzymałem. Czy mogę ją podważyć, ściągnąć i wtedy wyjdzie mi ta osłona z kratkami nawiewu i awaryjnymi bo są spięte razem. Łatwiejszego sposobu chyba nie ma? Same żaróweczki tylko włożyć w swoje miejsce i obrócić?
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

maciejasking

  • Posty: 557
  • Rejestracja: 08 sie 2010, 14:27
  • Lokalizacja: LUBOŃ/POZNAŃ
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Re: [Twingo 2] Podświetlenie pokręteł

Offline

skawin

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 paź 2018, 10:49
  • Lokalizacja: G.Śląsk
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2008

Re: [Twingo 2] Podświetlenie pokręteł

Post11 lis 2018, 20:59

Żarówki udało mi się wymienić bez ściągania panelu lecz pozostał problem z wyłamanymi kratkami nawiewu. Niestety nie udało mi się wyciągnąć kratki nawiewu w stanie nienaruszonym, albo przetarłem panel albo udało mi się wyciągnąć kratkę z jakimś metalowym drucikiem i potem delkkatnie kratka sie ruszała.Chciałem początkowo pokleic te plastiki ktore odpadły ale nie ma to najmniejszego sensu gdyż by się nie obracały. Niestety na necie nie ma żadnych poradników jak wykręcić panel bez wykręcania owego panelu z kratkami bez wykręcania poduchy. Zamówiłem więc cały panel wraz z kratkami, wykręciłem stary,podnioslem mocowanie poduchy i wyciągnąłem stary panel ułamując dwa mocowania ktore wchodzą w plastik. Z nowego panelu wyciąłem delikatnie środkowy pasek który wchodzi pod mocowanie poduchy i wszystko trzyma się tak jak pierwotny oryginał a kratki wkońcu mozna obracać.

Slavko1974

Re: [Twingo 2] Podświetlenie pokręteł

Post22 lis 2018, 0:31

Skawin a gdzie kupiłeś żaróweczki?
Bo wstyd się przyznać, ale ja od roku jeżdżę bez podświetlenia panelu. To z lenistwa.
Kupiłem żarówki, ale przy kolejnej próbie ich wymiany dopiero załapałem, że one się różnią.
Z lewej strony żaróweczka wyjęta z panelu, z prawej nowo zakupiona. Różnią się troszeczkę wymiarami obudowy - ta oryginalna jest nieco węższa i ma stożkowaty kształt.
Czy to ma znaczenie? Godzinę się męczyłem, żeby ją włożyć i się nie udało.
Czy te żarówki się wyjmują z obudowy?


https://zapodaj.net/9e17e4cc1109f.jpg.html

https://zapodaj.net/e50be6f3ef4d3.jpg.html

-- Połączono posty: 24 lis 2018, 0:43 --

Dla mnie temat nieaktualny - po roku heh, ale to z lenistwa.
Żaróweczki są wyjmowane z obudowy. Kupiłem w Norauto, potem 20 minut roboty, trochę odrapana łapa :) , bo z wkręceniem jeden z nich trochę ciężko było.
Offline

skawin

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 paź 2018, 10:49
  • Lokalizacja: G.Śląsk
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2008

Re: [Twingo 2] Podświetlenie pokręteł

Post28 lis 2018, 12:42

Hej, tak można je wyciągać z obudowy bez problemu. Właśnie z podrapaną ręką jest problem i mało miejsca dlatego wyciąłem przy okazji zakładania kratek w tym panelu ten plastikowy pasek który wchodzi pod mocowanie poduchy i teraz można wyciągać go cały bez ruszania poduchy

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron