Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 19 mar 2024, 5:55 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Zestaw naprawczy a koło zapasowe????

Ile cali, jak szerokie, jak wysokie, czy wejdą?
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

tomeknowakowski

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 sie 2017, 18:27
  • Lokalizacja: Bolków
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2011

Zestaw naprawczy a koło zapasowe????

Post01 wrz 2017, 19:59

Witam. Miesiąc temu kupiłem Twingo II 2012 po lifcie. W miejscu koła zapasowego znalazłem zestaw naprawczy (nawet lewarek niemiec zabrał). Trochę, a raczej bardzo obawiam się tego zestawu faktycznie w trasie, bo większa dziura w kole i lipa. Dojazdówki są drogie. Jakie koło kupić jako zapasowe, bo rozmiar opon znam, ale felgi to dla mnie czarna magia. Dodam że są to 14 calowe koła. Na allegro jest trochę tego, ale pisze, że pasują do twingo, clio i innych modeli, co mnie troszkę dziwi.
Offline
Awatar użytkownika

ufty

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 sie 2016, 7:30
  • Lokalizacja: Goleniów
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Zestaw naprawczy a koło zapasowe????

Post04 wrz 2017, 9:04

Kup objazdówkę koszt używanej w dobrym stanie ok 80 zł. Zestaw naprawczy używałem ostatnio w Peugeocie 807 jak złapałem kapcia na A4, po 100 km musiałem i tak wymienić na zapas bo została 1 atm w kole.
Offline
Awatar użytkownika

alexanderpirat

  • Posty: 344
  • Rejestracja: 25 lut 2013, 0:47
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Zestaw naprawczy a koło zapasowe????

Post21 wrz 2017, 12:35

Odrobina "czarnej magii" dla Ciebie:
1. Jeżeli masz aluminiowe felgi u siebie to masz dwie opcje: odkręć jeden dekielek lub odkręć jedno koło. Pod dekielkiem lub od wewnętrznej strony felgi znajdziesz wszystkie pożądane informacje jak: ET (odsadzenie), średnica, szerokość. Np 5,5J14H2 ET38
2. Jeżeli masz stalowe felgi to pożądane informacje znajdziesz w okolicach śrub trzymających koło lub po obwodzie felgi na zewnątrz gdzieś koło wentyla.

Przykładowe zdjęcia tego o czym piszę znajdziesz w google grafika wpisując: oznaczenia na felgach

Do pełni szczęścia potrzebujesz jeszcze rozstaw śrub mocujących i średnicę otworu centrującego (ten największy po środku otworów na śruby). Te wymiary zmierzysz np linijką szkolną lub metrówka lub centymetrem krawieckim lub suwmiarką.

W Renault (nie tylko Twingo ale także Thali, Megance, Clio) a także niektórych Mazdach, Nisanach, Hondach i Oplach najczęściej spotykanym wspólnym parametrem felg są: rozstaw śrub: 4 x 100 mm. Dzięki temu masz wysyp aukcji na alledrogo o tytule "pasuje do R.. H... O...VW..N...M..." Tak dla ułatwienia Ci Janusze handlu rzadko podają resztę parametrów felgi.
Dla Twingo I reszta parametrów to: ET36, 13 lub 14 cali średnicy, otwór centrujący 60 mm, szerokość od 4 do 6 cali zazwyczaj pasuje. Dojazdówka może być wąska aby była jak najlżejsza, bo przez 99% czasu wozimy ją tylko w bagażniku jako balast.

Powodzenia,
Aleksander

P.S.
Straszny z Ciebie ignorant skoro nie chciało Ci się nawet zajrzeć do tematu "Felgi, Opony - FaQ" na samej górze listy tematów w tym dziale (dla ułatwienia).
Obrazek

MUBI co tanio ubezpieczyć lubi, mój link polecający: https://mubi.pl/id-D8E4I
Kupując OC przez ten link zgarniasz 150 zł cashback a ja 50 zł za polecenie, smacznego

Wróć do Koła, felgi i opony

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron