Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:01 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Chip Tuning

Przeróbki i szeroko pojęty tuning zarówno optyczny jak i mechaniczny
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

luki1302

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 09 lis 2013, 18:46
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1994

Chip Tuning

Post13 wrz 2014, 21:53

Mam takie pytanie czy ktoś z was forumowicze miał może do czynienia z czymś takim:

http://allegro.pl/chip-tuning-box-25km- ... 07015.html

Czy to działa ? Daje jakikolwiek efekt ? Wiem że z 1.2 OHV nie da się wycisnąć kosmosu. Więc od razu jak można ten silniczek podkręcić ? ;)
"Jedna marka, jeden Bóg, zawsze Renault aż po grób" :D
Offline

MrHT

  • Posty: 452
  • Rejestracja: 29 sie 2012, 22:14
  • Lokalizacja: Żary/Nekla
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Chip Tuning

Post13 wrz 2014, 22:14

Cyt:
Auto osiąga większą prędkość maksymalną, zyskuje lepsze przyspieszenie,większą dynamikę jazdy, lepiej reaguje na pedał gazu.
Chip zmniejsza zużycie paliwa o ok. 0,5-1,0l / 100KM przy niezmienionymstylu jazdy.
Likwiduje efekt tzw. turbo dziury w samochodach z turbiną.
Nie powoduje nadmiernego dymienia.

Ja pierd.... Tylko to mi przyszło do głowy.

Ten box nic nie daje. Poprawę osiągów mogłaby przynieść jedynie modyfikacja sterownika silnika. I to zaledwie kilka KM.
Poza tym sterownik może samo dostosować się do warunków pracy. Są to tak zwane korekty krótko i długo terminowe. Silnik może albo być podlany bo ma np sportowy filtr powietrza i wydech. Co da te parę koni bez modyfikacji sterownika. Albo może być też zdławiony. Z powodu wielu innych czynników. Zakres jest dość wąski więc przy poważnych modyfikacjach i tak trzeba modyfikować oprogramowanie. Dlaczego to piszę? Bo ten chip box pewnie działa w ten sposób, że przekłamuje odczyty z czujników w celu "poprawy" dynamiki. Czyli w silnikach benz sprowadza się do zmiany tych korekt o których wspominałem.---> Tylko, że sportowy wydech i filtr zwiększa ilość mieszanki paliwowo-powietrzne. Więc jest z czego tą moc uzyskać.
W dieslu to coś taki box da, ale tylko dedykowany.
Więc nie łap się na tego typu wyłudzanie kasy.
Offline
Awatar użytkownika

mike

  • Posty: 420
  • Rejestracja: 19 cze 2011, 21:36
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2006

Re: Chip Tuning

Post16 wrz 2014, 19:39

Jedyne co tu zadziała to efekt placebo.

Wróć do Modyfikacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron