Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:08 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Montaż obrotomierza i tweetera na słupku

Przeróbki i szeroko pojęty tuning zarówno optyczny jak i mechaniczny
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

TKP

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 20 paź 2012, 21:27
  • Silnik: -

Montaż obrotomierza i tweetera na słupku

Post21 paź 2012, 20:07

Witam. W tym temacie zamieszczę jak, moim zdaniem, estetycznie zainstalować obrotomierz i przy okazji głośnik wysoko-tonowy w osłonie słupka.

Potrzebne elementy:
-obrotomierz (tutaj Auto Gauge "Mroczne Widmo" 52mm na 2,3,4,5,6,8 cylindrów, ale może być byle jaki na 2 cylindry)
-obudowa głośnika wysoko-tonowego, moja to oryginał Morel'a
-klej kropelka
-żywica epoksydowa
-maty szklane
-szpachlówka uniwersalna epoksydowa
-puszka po napoju energetycznym, ta chuda

narzędzia takie jakie macie pod ręką, a ja będę opisywał czego ja używałem.

ETAP 1:
Jak jeszcze plastik jest na swoim miejscu planujemy rozmieszczenie elementów. Następnie jeśli to możliwe mocujemy obudowę tweetera, ja przykręciłem wkrętem i od razu ustawiłem tak jak ma być docelowo.
Zdejmujemy ten plastik ze słupka i robimy we wcześniej zaplanowanym miejscu dziurę, ja wykonałem ją gorącym śrubokrętem, poprawiłem brzeszczotem i pilnikiem. Dziura ma pasować do obrotomierza. Puszkę po napoju energetycznym obcinamy delikatnie na długość obrotomierza, od tej pory będzie ona imitacją naszego obrotomierza, po to by właściwy wskaźnik się nie ufajdał. Puszkę wklejamy do otworu na kropelce i pędzimy do auta zrobić pierwszą przymiarkę, uwaga to bardzo ważne bo potem nie będzie możliwości regulacji. Jeśli wszystko gra tzn jeśli dobrze się patrzy na wskaźnik to dobrze, jeśli nie to korygujemy modyfikując otwór i wklejając puszkę inaczej. Dobra pora na fotki:
1. Materiały, nie wszystkie ale na razie wystarczy:
Obrazek
2. Dziura i przykręcona oprawka i wklejona puszka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
3. A tutaj wszystko ociaprane matami z włókna i żywicą, niezbędne gumowe rękawiczki lub foliowe ze stacji benzynowej i pędzel do nakładania żywicy. Kolejność jest taka: najpierw tniemy arkusz maty na prostokąty ok10cm x 5cm, potrzeba dużo żeby nie brakło bo potem nie dotniemy bo pobrudzimy nożyczki żywicą. Następnie mieszamy żywicę i utwardzacz, smarujemy puszkę i plastik żywicą, nakładamy maty i smarujemy dociskając, i wychodzi takie coś:
Obrazek
Obrazek

No na razie mam tyle, smród w mieszkaniu spory bo ta chemia wali niemożebnie, będę jeszcze co najmniej raz obkładał całość matami i żywicą, następnie szlifowanie może jutro przed imprezką sylwestrową.

Autor : Jesse
Jestem kontem testowym, służącym do tworzenia istniejących już tematów do działu FAQ!

Wróć do Modyfikacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron