Strona 1 z 1

Montaż CB Radia

Post: 21 paź 2012, 20:13
autor: TKP
Temacik stworzony o przyszłych mobilkach z głosem. Tak żeby nie było niedomówień. Ładnie, przejrzyście ze zdjęciami. Jak by komuś coś się nie teges to pisać, odpowiemy na wasze pytania.


Biorę pod uwagę to, że antena już jest podłączona i cale te inne duperele :),aha i moja wersja podłączenia wygląda na taką pół stałą, bo w każdej chwili możemy radyjko wyjąć i wsadzić do innego radia podpinając zwykłą wtyczkę do zapalniczki.

1. Co potrzebujemy
-nasze radyjko, w moim przypadku Cobra 19 dx
-Lutownicę i cynę
-taśmę izolacyjną
-2komplety (najlepiej 3, na wszelkiego ;) ) wtyczek dwu pinowych takich jak na zdjęciu niżej
- małe imadełko, lub kogoś do pomocy
-kombinerki
-nożyczki i/lub nożyk

Obrazek
Obrazek
2. Działamy

-Przecinamy
kabel ze w tyczką w taki sposób jak na zdjęciu (pamiętajcie żeby bezpiecznik (to białe) było na kablu od strony radia :) ), ściągamy izolację i skręcamy kabelki.

Obrazek

-Wsadzamy w imadełko blaszki z wtyczek i przylutowywujemy do nich kabelki, później patrzymy, które blaszki, do której plastikowej wtyczki pasują, ładnie wszystko wsadzamy i idziemy do autka sprawdzić czy działa to, co do tej pory zrobiliśmy

Obrazek

-Teraz instalacja 'na stałe' rozkręcamy obudowę popielniczki (6 torxów)
Wyciągamy wszystko i chwytamy wtyczkę do zapalniczki (ta grubsza, ta mniejsza jest tylko od podświetlenia).
Ściągamy izolację z kabelków. Najlepiej to zrobić bez ucinania kabli, bo, po co? Naciąć delikatnie gumkę i zedrzeć dokoła, owinąć nasze kabelki (uciąłem nadmiar od tych od CB radia) tak jak na zdjęciu (czarny do niebieskiego, czerwony do żółtego), przylutować i owinąć taśmą izolacyjną.

Obrazek

-Z drugiej strony kabelka dolutowywujemy wtyczkę, którą zakupiliśmy (można to zrobić w domu, przy imadełku, żeby było łatwiej, pamiętajcie tylko żeby to nie była taka sama końcówka jak na kablu z CB radiem ;) )

-Wciskamy radio tak jak na zdjęciach, przykręcamy na miejsce popielniczkę, pamiętając żeby wszystko dobrze podpiąć i wyciągnąć sobie z dołu kabelek, który właśnie przymocowaliśmy, podpinamy do radyjka, przekręcamy kluczyk i jazda... Mobile, mobile...

Szerokości, powodzonka :)


Autor : bazyli

Re: Montaż CB Radia

Post: 19 sty 2013, 14:04
autor: roninger
Witam! mam problem z moim radiem a konkretnie z jakością sygnału. bardzo mocno trzeszczy a jak włącze jakieś dodatkowe przyrządy jak np wycieraczki lub nawiew to już w ogóle nie idzie rozmawiać. moje radio to Lafayette Ermes pro a antena Sirio 145ml, sprzet oczywiscie dostrojony, aha i dodam że moim passacie nie ma tego trzeszczenia, tylko w twingo mam takie zakłócenia.

Re: Montaż CB Radia

Post: 19 sty 2013, 15:23
autor: Sasio
Stare wersje Twingo przed liftingowe mają te właśnie problemy na większości modeli.
Zakłócenia idą z silnika, kabli zapłonowych i innych rzeczy.
Często pomagała wymiana kabli zapłonowych.
Odnośnie innych sprzętów np. wycieraczek ciężko to wyeliminować.

Re: Montaż CB Radia

Post: 19 sty 2013, 16:15
autor: roninger
Spróbuje podłączyć radio bezpośrednio do aku podobno może pomóc. z drugiej strony aż tak często nie jeżdze twingo w długie trasy.
Dzięki za podpowiedzi!

Re: Montaż CB Radia

Post: 28 sty 2013, 23:41
autor: mike
Filtr przeciwzakłuceniowy pomoże wyeliminować trzaski i szumy z inny użądzeń elektrycznych, montuje się go na kablu zasilającym do CB.

Re: Montaż CB Radia

Post: 29 sty 2013, 19:20
autor: grande1970
mike pisze:Filtr przeciwzakłuceniowy pomoże wyeliminować trzaski i szumy z inny użądzeń elektrycznych, montuje się go na kablu zasilającym do CB.nie pomoże chyba że zamontuje się filtry na przewodach zasilających każdy z układów który zakłóca ... jest to szeroko opisane na elektrodzie ale i na forach CB

Re: Montaż CB Radia

Post: 30 sty 2013, 8:16
autor: cyklista
szum będzie powstawał jak będą filtry na zasilaniu radio
1.-skoro C B i antena nie jest zestrojona sobą
:| 2.- jak jest uszkodzona antena
3.-następuje przeskok iskry na kablach WN ( są uszkodzone )

Jeszcze jedno panowie ale zostają o tym się jeszcze głośno nie mówi - ITD (krokodylki ) zagłuszają pracę CB w różnych regionach Polski jak jest patrol ITD to w promieniu 2km jest zagłuszenie
Http:// http://www.pobocze.pl ( trochę inf )