Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:27 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Wszystko, o wszystkim przez każdego.
Posty nie są naliczane
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

maciejasking

  • Posty: 557
  • Rejestracja: 08 sie 2010, 14:27
  • Lokalizacja: LUBOŃ/POZNAŃ
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post08 lis 2016, 22:50

odgarnięty pierwszy śnieg tej jesieni :)
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post09 lis 2016, 8:23

No wiec tak RS puki co w serwisie.. plyny, filtry, cewka na 3cim cylindrze stwierdzila "ze ona nie chce juz tu robić".
Przy okazji wymiana swiec, kupione opony zimowe 195/45/16, ogarnięcie zawieszenia i prawdopodobnie wymiana lewej polosi.
Tak to czas na zimę a jeszcze całe audio do ogarnięcia :)
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post09 lis 2016, 22:08

Kupiłam "żabę" :D . Siedzi na kokpicie i gapi się na przechodniów. Fotka innym razem.
Borix, proszę podrzuć mi jakiś link do głośniczków na przód do Reni.
Te,które mam, (przypuszczam, że fabryczne) w zasadzie wystarczają, ale na wiosnę chętnie wymieniłabym na coś mocniejszego co nie zakłuci całego układu. Dla mnie to czarna magia- doradź proszę.
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post09 lis 2016, 23:53

A ty masz już głośniki w drzwiach w roczniku 2000 czy tylko te maleństwa w desce? Jeśli tylko te w desce to wymiana niewiele pomoże (jedyne co jesteś w stanie uzyskać to wyraźniejsze soprany). W drzwiach już bardziej można pokombinować ale to nie jest plug&play. Trzeba by drzwi wygłuszyć (np tą folią, o której niedawno ktoś pisał na forum, że użył do wyciszenia auta). Oczywiście wszystko zależy od celu i budżetu. Ja polecam (w ramach niezbyt wielkiego budżetu) firmę Excursion. Głośniki niemieckie (produkowane w Niemczech), w moim aucie całkowicie odmieniły brzmienie muzyki.

BTW Twingo dziś poratowało prądem babeczkę w potrzebie (a dokładnie jej Lanosa) 8-) Polecam wożenie kabli rozruchowych, jak nie Wam to przydadzą się komuś innemu na drodze.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline

ogolny

  • Posty: 137
  • Rejestracja: 03 lut 2016, 18:13
  • Lokalizacja: małopolskie/ Wielkie Drogi
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post11 lis 2016, 19:15

Doszło podświetlenie wnętrza i "powitanie" . Zdjęcia w temacie "Żuczek"
Offline
Awatar użytkownika

Bogas

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 31 sty 2015, 18:25
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post12 lis 2016, 13:32

Witam

W ramach luzu wymieniłem w końcu olej w skrzyni biegów :)

Klucz samoróbka z klamki

Obrazek

Korek spustowy

Obrazek

I samo nalewanie które trwało może z 10 minut :)

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Masaccio

  • Posty: 716
  • Rejestracja: 12 lis 2007, 20:56
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post12 lis 2016, 21:49

forest64 pisze:Kupiłam "żabę" :D . Siedzi na kokpicie i gapi się na przechodniów. Fotka innym razem.
Borix, proszę podrzuć mi jakiś link do głośniczków na przód do Reni.
Te,które mam, (przypuszczam, że fabryczne) w zasadzie wystarczają, ale na wiosnę chętnie wymieniłabym na coś mocniejszego co nie zakłuci całego układu. Dla mnie to czarna magia- doradź proszę.

Fabryczne radio w twingo nie jest za dobre. Jak podłączyłem swoje obecne radio pod fabryczne głośniki to grało dużo lepiej. Także moim zdaniem więcej da wymiana radia niż głośników. Oczywiście najlepiej zmienić jedno i drugie.
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post12 lis 2016, 23:00

Ja mialem 2 zaby maskotki Edward i Edward jr. Niestety zostaly skradzione przy włamaniu do garażu aktualnie mam maskotke nazywa sie Franklin:)
Forest co do głośników powiedz jaki budżet:)
Offline
Awatar użytkownika

AniaAnia555

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 08 kwie 2014, 19:53
  • Lokalizacja: PTU
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post01 gru 2016, 14:01

W ostatnim czasie: wymiana aku, wymiana rozrusznika, wymiana filtrów, naprawa tłumika, wymiana impulsatora.

W końcu udało mi się znaleźć porządnego mechanika !!! Rozwiązał moje problemy z elektryką, okazało się, że mam abs... szkoda, że uszkodzony. Aczkolwiek to nieumiejętne odłączenie go spowodowało zwarcia i "choinkę" na desce rozdzielczej. Cały dzień pracy pana z Zielonej Góry (pozdrawiam serdecznie) i "już" wszystko jest w porządku. Abs nie będę montować na nowo, mam "fabrycznie" w prawej stopie ;-)

Mam nadzieję, że do wiosny uda mi się auto doprowadzić do porządku tak, żeby nie było wstyd ewentualnie pojawić się na Majówce. Trzymajcie kciuki ;-)
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie?

Post01 gru 2016, 20:42

panrysiek pisze:A ty masz już głośniki w drzwiach w roczniku 2000 czy tylko te maleństwa w desce? Jeśli tylko te w desce to wymiana niewiele pomoże (jedyne co jesteś w stanie uzyskać to wyraźniejsze soprany). W drzwiach już bardziej można pokombinować ale to nie jest plug&play. Trzeba by drzwi wygłuszyć (np tą folią, o której niedawno ktoś pisał na forum, że użył do wyciszenia auta). Oczywiście wszystko zależy od celu i budżetu. Ja polecam (w ramach niezbyt wielkiego budżetu) firmę Excursion. Głośniki niemieckie (produkowane w Niemczech), w moim aucie całkowicie odmieniły brzmienie muzyki.

BTW Twingo dziś poratowało prądem babeczkę w potrzebie (a dokładnie jej Lanosa) 8-) Polecam wożenie kabli rozruchowych, jak nie Wam to przydadzą się komuś innemu na drodze.

Mam w desce i w drzwiach również.
Można te niemieckie kupić za zł ?
Obrazek
PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron