Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 21:19 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo by Naczelny

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

NaczelnyFilozof

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 08 wrz 2018, 12:01
  • Lokalizacja: Żywiec
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Twingo by Naczelny

Post20 wrz 2018, 21:00

Witam witam, no to jedziemy!

Historia:

Kiedyś laaaata temu szukaliśmy auta dla znajomej. Miał być Swift, Matiz a padło na Twingo. No i obiecałem sobie że kiedyś sobie takie auto sprawię... No i po sprzedaży "furii" szukałem czegoś małego, taniego, no i zacząłem się rozglądać za czymś ciekawym. Samara. YRV. Ypsylion. W grę wchodziły też Twinga. Oglądnąłem dwa na województwie i stwierdziłem że zaryzykuję i ponownie wybiorę się na wycieczkę do Austriii...

Model: - MK1 lift
Wersja: - specjalna wypas +
Rok produkcji: 1999
Przebieg:155ooo
Kolor: srebrny buuu
Silnik i jego pojemność: 1.2 16V 75KM
Dodatki: na wypasie wersja +


DSC_0416.JPG


-- 20 wrz 2018, 22:11 --

Auto jest ciekawe, nie powiem. ALe ma czasem ta francuzka mysl technologiczna to jest masakra.

Przekłamywanie licznika o 10%. Jak tym jeździć jak tak strasznie zawyża prędkości. Opony fabryczne a kłamie strasznie!

Filtry i olej zmienione. Pozostaje kiedyś zdjąć kupe plastików i uszczelnić dekiel głowicy bo przeciska olej.

Nowe tarcze i klocki leżą i czekają na wymianę bo hamulce buczą i wibrują - do wymiany.

Lekka zmiana w elektryce - stałe zasilanie prądu w szybach i w gnaizdku zapalniczki - to się przydaje!

Kupiłem kostkę mp3 z kablem i wujsciem usb - no teraz nawet fabryczne radio czyta muzykę z pendriwa :-)

Klima przeczyszczona w garażu sprejem z supermarketu. Dzwiwiłem się że nie ma filtra kabinowego ale dorobiłem filtr z maty węglowej z okapów - jeden na te wloty pod podszybiem a drugi w ciąg wentylacji pod klapkę mieszania powietrza -recyrkulacji wewnętrznej.
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Twingo by Naczelny

Post20 wrz 2018, 21:21

99' nie może mieć 75KM, wersja 16V pojawiała się w 2001.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline

NaczelnyFilozof

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 08 wrz 2018, 12:01
  • Lokalizacja: Żywiec
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo by Naczelny

Post21 wrz 2018, 21:47

Namieszałem :-)
Nie 1999 tylko grudzień 2000 :-)

Zrobiłem test po ekspresówce. Przy 130 zaczyna wibrować kierownica. No i jak popatrzyłem na koła to jedno jest źle założone niekierunkowo się kręci w drugą stronę.
Offline
Awatar użytkownika

coobah

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 sie 2017, 3:05
  • Lokalizacja: mazowsze
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Twingo by Naczelny

Post22 wrz 2018, 13:12

Dawaj więcej zdjęć i napisz co to za wypas tam się kryje w aucie :-)
Offline

NaczelnyFilozof

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 08 wrz 2018, 12:01
  • Lokalizacja: Żywiec
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo by Naczelny

Post22 wrz 2018, 13:26

coobah pisze:Dawaj więcej zdjęć i napisz co to za wypas tam się kryje w aucie :-)


W porównaniu do "gołych wersji" to jest kilka dodatków. 16V. ABS. 4 poduszki. Halogeny przód. Klimatyzacja. Roldach. Radio z manetką przy kierownicy. Centralny zamek.

Czy te czerwone pokrętła temperaturowe mozna zamienić na inne kolory? Jak świecą te zielone w nocy?

Czy włącznik ogrzewania tylniej szyby i przeciwngmielnych powinien sie jakos swiecic w nocy?
Offline
Awatar użytkownika

coobah

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 sie 2017, 3:05
  • Lokalizacja: mazowsze
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Twingo by Naczelny

Post22 wrz 2018, 13:32

No to bogata wersja, fiu fiu! :)
Czekam na więcej fotek.
Jakieś zmiany jeszcze planujesz? Jakaś felga?

ps. Mi ciągle chodzi po głowie ten z Cieszyna ;)
Offline

NaczelnyFilozof

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 08 wrz 2018, 12:01
  • Lokalizacja: Żywiec
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo by Naczelny

Post22 wrz 2018, 19:38

coobah pisze:Czekam na więcej fotek.
Jakieś zmiany jeszcze planujesz? Jakaś felga?


Kupiłem dziś cztery felgi od Clio i będzie kołpak czarny bo dostałem gratis ;-)



coobah pisze:ps. Mi ciągle chodzi po głowie ten z Cieszyna ;)


Lepiej poczekać. No przecie Twingo dosyć popularne to się coś prędzej czy później trafi.

-- 01 paź 2018, 21:25 --

No to zrobiłem pierwszą traskę na Podlasie. 1300 km. Fotele tragedia. Nie wiem jak to ogarnę bo je wyrzucę i muszę coś wprawić co będzie wygodne i będzie kompatybilne z poduszką powietrzną. Skrzynia biegów masakrycznie krótka. 3000 obr= 90 km/h. 120km/h= 4000 obr. No ale tego nie projektowali na takie traski :-) No ale poprzednim moim samochodem, Seatem Marbellą robiłem trasy po 1000 km (w jedną stronę za jedym zamachem) i plecy nie bolały ;-)

Podlasie jest fajne :mrgreen:

Obrazek

Wracając zahaczyłem o znajomą w Warszawie i się okazało że kilka tygodni temu też kupiła Twingo :mrgreen:

Obrazek

-- 30 paź 2018, 13:48 --

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Jedziemy dalej.

Dalsze inwestycje po zakupie. Nowe tarcze i klocki.
Rozszczelniła się chłodnica. Pamiętam, w Ładzie 2107 chłodnice demontowałem 10 minut. A tu jeszcze klima więc trzeba się namęczyć trochę bo mało miejsca. Przy okazji zakupu chłodnicy kupiłem chłodnicę NRS czy jakoś tak w zaślepioną wkręcaną zaślepką od czujnika temperatury w chłodnice. Teraz to ten czujnik (ze sztrotu wykręciłem z Scenica) będzie odpowiadał z a pracę wnetylwtora przy przegrzewaniu wody. Dwa kable do przekaźnika. Czyli tak jak w ludzkim samochodzie.

Obrazek

-- 30 paź 2018, 13:49 --

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


Jedziemy dalej.

Dalsze inwestycje po zakupie.
Z racji posiadania przez Twingo masakrycznych fotelów zabrałem się za przeprojektowanie foteli.

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

alexanderpirat

  • Posty: 344
  • Rejestracja: 25 lut 2013, 0:47
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo by Naczelny

Post23 maja 2023, 17:45

Pokaż co wykombinowałeś z fotelami, jestem ciekawy bo ostatnio strzeliłem trasę Wawa - Amsterdam w Twingo.
Obrazek

MUBI co tanio ubezpieczyć lubi, mój link polecający: https://mubi.pl/id-D8E4I
Kupując OC przez ten link zgarniasz 150 zł cashback a ja 50 zł za polecenie, smacznego

Wróć do Twingo I (1993 - 2007)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron