Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:36 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo - to jest to!

Jesteś nowy?
Przywitaj się z Nami!
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Zenon

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 gru 2015, 20:55
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1997

Twingo - to jest to!

Post06 gru 2015, 22:17

Witam Koleżeństwo!
Jutro kupuję pod Poznaniem Twingo z 1997 r. Szukałem czegoś małego i taniego na parę miesięcy i po kilku dniach wybór padł właśnie na Twingo. Ogarnęła mnie jakaś fascynacja tym modelem. Kilka egzemplarzy zwiało mi sprzed nosa. Ten, który czeka odpowiada mi przede wszystkim kolorem (granat) i dość dobrym stanem utrzymania (salon Polska, pierwsza właścicielka). No i pierwsza trasa - kierunek Warszawa.
Offline
Awatar użytkownika

tfelek

  • Posty: 1180
  • Rejestracja: 13 gru 2006, 12:57
  • Lokalizacja: Warszawa-wola-piaseczno
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Twingo - to jest to!

Post08 gru 2015, 8:05

no i super pochwal sie zdjęciami auta.
Twingo RS
Obrazek
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Prezes

Administrator

  • Posty: 464
  • Rejestracja: 08 mar 2000, 11:59
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Twingo - to jest to!

Post08 gru 2015, 22:31

Zenon sądząc po dacie to już powinieneś być po zakupie i po trasie do Warszawy :)
Jak wrażenia? :)
Offline

Zenon

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 gru 2015, 20:55
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1997

Re: Twingo - to jest to!

Post13 gru 2015, 16:11

Zgadza się. Za sobą już pierwszy tysiąc kilometrów przygody z Żabką. Prowadzi się znakomicie. Na A2 jadąc w zamyśleniu, przy małym natężeniu ruchu, z niepokojem zauważyłem w pewnej chwili na wyświetlaczu wynik 161 km/h (i jeszcze trochę zapasu pod pedałem). Noga z gazu i uśmiechnąłem się do siebie, bo przypomniałem sobie, że gdzieś tam przeczytałem w opisie modelu, że prędkość maksymalna wg producenta wynosi 150 km/h. No, ale nie o to chodzi, bo to w końcu nie jest samochód do dużych prędkości...

Zakup był z ogłoszenia... Przekonał mnie rocznik, liczba właścicieli (niby dwóch), pochodzenie - salon Polska i ogólny dobry stan wizualny. Byłem oczywiście przygotowany na konieczność uznania jakichś "korekt". I tak, wg raportu CEPiK, jestem czwartym właścicielem, a nie trzecim. Pierwsza zmiana były w 10 roku eksploatacji. Kolejne dwie w tym roku. Licznik lekko cofnięty... Wg Cepiku na ostatnim przeglądzie było 121 112 km (marzec 2015). Na umowie z października 2014 przedostatnia właścicielka wpisała przebieg 141 000 km. Ja odbierając od kolejnego i ostatniego właściciela zobaczyłem przebieg 119 203 km :o . Tyle karuzeli kilometrowej...

Wrażenia z jazdy bardzo dobre. Po pierwsze - znakomity komfort dla kierowcy. Żadnego bólu w prawym kolanie po 307 km ciągłej jazdy , co zdarzało mi się na dłuższych trasach w nowych Corsach, Sparkach (egzemplarze z wypożyczalni). Po drugie - dobre spalanie - pierwsze 420 km ze spalaniem ciut poniżej 7 l/100 km, przy czym pierwsze 300 km z prędkością 130-150 km na autostradzie. Po trzecie - przesuwna kanapa to rewelacja, już się przydała większa pojemność bagażnika.
W miniony piątek - pierwsze oględziny u mechanika. Kupiłem pasek rozrządu z napinaczem, pompę wodną, filtr oleju i klocki - 360,00 zł w zwykłym sklepie motoryzacyjnym. Klocki poczekają, bo stare ledwie co przytarte.Miła niespodzianka - prawie nowe tarcze. Z innych nowości - akumulator. Wymieniłem olej, rozrząd z pompą. Dodatkowo - zimering.

Zdiagnozwano: do wymiany łożysko w tylnym prawym kole (ostatni właściciel uprzedził uprzejmie o nim) oraz prawa końcówka drążka. Silnika - stan bardzo dobry.

Największym wyzwaniem są progi od połowy i podłoga za przednimi kołami.Tu jest mała tragedia, Konieczne będzie wspawanie łat z jakiejś grubszej blachy. Pozostałe rejony podwozia w dobrym stanie. Najbardziej ucierpiały po protu miejsca najbardziej newralgiczne - te, które zbierają masę błota i wody spod przednich kół. Ale tego się spodziewałem. Kilka dobrych stów muszę jeszcze zainwestować. I w ten oto sposób, po wszystkich inwestycjach dojdę do jego wartości rynkowej wg Katalogu Info Ekspert - ok. 2500 PLN. Kupiony za 1200 PLN.

Z innych nabytych atrakcji - oc do sierpnia 2016, przegląd do marca.
Jako człowiek z branży ubezpieczeniowej (własna agentura na wyłączność z Wartą) ustaliłem, że ta moja Żabka miała jedną szkodę z oc w sierpniu ubiegłego roku. Zauważyłem to od razu na tablicy rejestracyjnej - lekkie przytarcie. Z innych mankamentów - lekkie wgniecenie tylnej klapy, prawdopodobnie przy cofaniu.

Wrzucam trzy fotki.
Chyba się rozgadałem w miejscu nie najwłaściwszym. Administratorów proszę o ewentualną właściwą lokalizację.
Załączniki
Twingo_3.png
Twingo_3.png (225.03 KiB) Przeglądany 13407 razy
Twingo-02.jpg
Twingo-02.jpg (114.4 KiB) Przeglądany 13407 razy
Twingo_01.png
Twingo_01.png (250.55 KiB) Przeglądany 13407 razy
Offline
Awatar użytkownika

forest64

  • Posty: 493
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:56
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo - to jest to!

Post22 sty 2016, 22:19

:shock:
Zenon przemalował moją "Renię" :D
piękny granacik
Uważaj na A2, bo wyślą Ci "zimowe ujęcie" :roll:
Koledzy już podziwiali :D
pozdrawiam :!:
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

MaciekR4

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 24 lis 2015, 1:05
  • Lokalizacja: Otwock
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Twingo - to jest to!

Post22 sty 2016, 23:42

Zenon pisze:(...)
Największym wyzwaniem są progi od połowy i podłoga za przednimi kołami.Tu jest mała tragedia, Konieczne będzie wspawanie łat z jakiejś grubszej blachy. Pozostałe rejony podwozia w dobrym stanie. Najbardziej ucierpiały po protu miejsca najbardziej newralgiczne - te, które zbierają masę błota i wody spod przednich kół. Ale tego się spodziewałem. Kilka dobrych stów muszę jeszcze zainwestować. I w ten oto sposób, po wszystkich inwestycjach dojdę do jego wartości rynkowej wg Katalogu Info Ekspert - ok. 2500 PLN. Kupiony za 1200 PLN.
(...)



Witaj Zenonie...

Kolorek ładny, granat jak u mnie, tylko u mnie trochę młodsze auto ;)

A progi i podłoga - cóż...jak chcesz mieć to naprawdę zrobione to grube te stówy musisz szykować...ja dałem za kompletną wymianę całych progów, odbudowę podciągów / poszycia wewnętrznego, kilku ubytków w podłodze, malowanie w kolor prawie tyle co dałem za auto ;)

Obejrzałem przed kupnem kilka sztuk - a to od mistrzów pianki, a to ledwo jeżdżących, lejących z silnika każdym możliwym miejscem itd.

Ten co kupiłem - nie wyglądał tragicznie na oględzinach, progi wiedziałem, że nie ważne jak i za ile kupię to i tak będą do zrobienia prędzej czy później jak chcę autem pojeździć...żona zresztą powiedziała, że "jak nie jest tragiczny blacharsko - progi, jeździ bez problemów i silnik dobry...to bierz, progi się zrobi...mam dosyć jeżdżenia i wracania z niczym"...

Hmmm...powiem, że natchnęliście mnie do założenia swojego tematu o aucie...jak tylko złapię trochę czasu żeby to ogarnąć to się takowy pojawi :)

Wróć do Dzień Dobry jestem tu nowy/nowa !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron