Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:47 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Nie równa praca silnika po wymianie rozrządu kompletnego

Jesteś nowy?
Przywitaj się z Nami!
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Szeryf

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 sie 2018, 14:21
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2006

Nie równa praca silnika po wymianie rozrządu kompletnego

Post02 wrz 2018, 15:49

Witam. Mam pierwszy problem. Jeździłem ok 2 tyg autem od zakupu. Silniczek pracował równo i cicho. Tydzień temu wymieniłem rozrząd kompletny firmy SKF( silnik ma przebieg 133500km). Po odpaleniu(od strzała odpalił) słychać było cykanie zaworów/dźwigienek a wczesniej silnik cicho pracował. Po ruszeniu w drogę okazało sie że są przenoszone dość odczuwalne drgania na kabinę-wcześniej nie było ich. Po przejechaniu 200km jeszcze raz poluzowałem i przykreciłem poduszkę silnika która jest" nad" rozrządem-trochę jest lepiej ale na małych obrotach dalej drży silnik oraz na małych obrotach nie równo pracuje i po wylatujących spalinach z rury czuć pulsacyjne wylatywanie spalin jak się rękę przyłoży rękę-na zimnym jak i ciepłym silniku.Kupiłem to auto miedzyinnymi za równą i kulturalną pracę silnika. Po wymianie rozrządu odrazu też wymieniłem olej w silniku-przed wymianą oleju(ale po wymianie rozrządu) słychać było cykanie zaworów-spod dekla klawiatury.Dodam że na czas wymiany rozrządu był odpięty akumulator bo wyjmowałem alternator aby łatwiej zdjąć wąż z chłodnicy. Jak ktoś się spotkał z takim objawem to proszę o pomoc. Wczoraj wymieniłem świece ale nie za bardzo pomogło-silnik lepiej się" wkręca" na obroty. Mam wrażenie że po tym wszystkim pojawilo się też krótkie syczenie przy nagłym dodawaniu gazu z okolic dolotu/pokrywy zaworów. Pozdrawiam i dziękuję z góry za rady. Przepraszam ale widzę że pomyliłem działy. Prosze admin. o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Wróć do Dzień Dobry jestem tu nowy/nowa !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron