Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:34 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Spotkania ogólnopolskie użytkowników forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Sasio

Nadinspektor ds. czystości żaby

  • Posty: 2962
  • Rejestracja: 01 sie 2010, 5:53
  • Lokalizacja: Szczecinek
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 12:40

Obrazek

Rok przygotowań, tysiące pomysłów, setki zmian, i ten jedyny… w ilości ponad 20 sztuk…
Ciężko mi to pisać – nie z racji tego, iż mi się nie chce – tylko ciężko się przestawić z trybu „będzie”, „jest” … na był…
Był to jeden z niewielu takich dni, wydarzeń na które długo czekałem - czekało wiele osób - i na który będziemy czekać cały rok..aby spotkać się w tak licznym i wspaniałym gronie.. w zasadzie były to takie dni w których nic się nie liczyło.. zero smutków, konkretne oderwanie się od rzeczywistości, a liczyło się tylko jedno – wspólna radość… radość i uśmiech które towarzyszyło każdego dnia.. dla którego to wstawało się rano, pomimo bycia zmęczonym, niewyspanym, wstawaliśmy z chęcią…
Wspólnie spędzone 3 dni dały nam wiele, wiele poglądów, śmiesznych sytuacji, zabawnego towarzystwa, i jednej miłości do auta dla którego tam przyjechaliśmy… miłości która ciągle trwa, zaraża i się rozprzestrzenia, dzięki czemu tygodnie spędzone w garażu, pod domem – przez nas wszystkich – a także setki telefonów, rozmów aby to wszystko dla Was zrealizować – nabrały sensu.
Pisząc to – a Wy czytając to – zapewne otrzymacie dawkę przygnębienia które towarzyszy mi od momentu wypowiedzenia przeze mnie słów „Do zobaczenia, zlot oficjalnie zakończony”.
Jednak możemy być z siebie dumni!
Polska jako pierwszy kraj w Europie – i chyba na świecie – rozpoczęła celebrację 20 lat modelu Twingo – wspólna majówka, wspólna pasja, najcudowniejsza ekipa świata – w tym nikt nas nie pobije.. a ilość sztuk to tylko statystyka :)

Dzień Pierwszy - piątek

O 12.30 spotykamy się na REALu w Toruniu – misja - wspólna kolumna Twingo do miejsca docelowego ale wcześniej odwiedziny myjni…
Na parkingu spotykaliśmy się już od 11tej.
Borix, Sidu, PanRysiek, Esa, Multi, Sasio, Banan, Dominika, Peres, Tomarder, Milusińscy, Paszko, Dmochu i inni których nazw nie pamiętam.. a nicki celowo uprościłem..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nagrodę główną w konkursie „Kto pierwszy powie że sasio ma plamkę na żabie wygrywa Natalia”..
Początkowo duża ilość „nowych” twarzy dodała poziomu trudności, aby zapamiętać Was wszystkich.
Gdy wszyscy już dotarli, a lista została sprawdzona, udaliśmy się na pobliską myjnię BP.
Krótka instrukcja dla naszego przyjaciela z Finlandii i on także dołączył do posiadaczy czystych żabek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Gdy wszyscy chętni skorzystali ze wspólnej kąpieli, ruszyliśmy za Borixem na teren ośrodka…
Nikt nie mówił że będzie normalnie.. i tak też nie było
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pogoda była stabilna, słońca nie było.. tego pierwszego dnia, nie tylko ja miałem obawy o aurę na zlocie… jednak wszystko się diametralnie odmieniło.

Przydział domków, rozstawianie sprzętu, rozbijanie namiotów, rozdawanie gadżetów.. o trochę to zeszło, ale w końcu można było zrobić kolejny krok… rozpocząć integrację.. i przeczytanie regulaminu^^ - dziękuje Wam, mój głos także.. i ciągle tylko ostrzeżenia..
Koszulki zostały także rozdane, i zrobiło się kolorowo.
Obrazek

Wspólne ognisko, grill, picie oranżady i innych bezalkoholowych „pićkuf” , a wszystko to przy muzyce serwowanej przez znakomitych DJ’i – Damian TheNee oraz PanRysiek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Słońce było co raz niżej, integracja się wzmacniała, już potrafiło się zwracać do osób po nicku, a kolejne osoby do nas dojeżdżały.. zwiększając liczbę aut i uczestników.
Misje chodzenia między polem namiotowym a domkami często były mega ciężkim wyzwaniem, szczególnie chodzenie pod górkę… ze względu oczywiście na… brak oświetlenia.

Dzień Drugi – sobota

Sobota, rozpoczęła się dla wielu tuż przez 11 kiedy to mieliśmy już startować.. ze zlotem.
Sobota z założenia była dniem otwartym – kilku osobom zmieniły się plany – i niestety nie mogli nas zaszczycić swoją obecnością przez całe 3 dni.
Każda żaba przemieściła się na pole namiotowe gdzie wszystko było rozgrywane.
Wszystko rozpoczęło się oficjalnie trochę po 12tej, przywitanie wszystkich gości, przeczytanie regulaminu, zapoznanie się z konkurencjami i zapisy do nich, a walczyliśmy o puchary, dyplomy, gadżety ufundowane przez naszych sponsorów… oraz o ten wspaniały ketchup który odegrał tego dnia istotną rolę

Obrazek
Obrazek

Szybkie mierzenie, ustawienie toru, i rzut tarczą hamulcową na odległość.
Zasady były proste, rzucić jak najdalej, a rzuty były dwa – rekord należy do Tomardera – 18.5 metra.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miarka miała atest Pana Mirka

Obrazek

Dodatkowe punkty były przyznawane za rzucenie w organizatora…

Obrazek

Zapisanie wyników, dodanie płci pięknej mnożnika x 1.7 – aby było sprawiedliwie.

Obrazek
Obrazek

Kolorowo było także ze względu na nasze żabki

Obrazek

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Obrazek

Kolejną konkurencją była dość kontrowersyjna – stworzona specjalnie dla kobiet – celowanka.
Sprawa była prosta, a liczyła się technika – trzeba było rzucić przepolerowanym modelem Twingo – i trafić do środka odwróconego pachołka – lub bynajmniej rzucić jak najbliżej.
Celowali wszyscy, nawet dzieci które także z nami były.
Nie udało się nikomu trafić do celu.. ale najbliżej był kolega SIDU i to on zdobył dyplom.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Każdej z konkurencji towarzyszył podkład muzyczny oraz nagłośnienie przygotowane przez naszych DJ’i, a także symulator będący konkurencją poboczną, jednak cieszący się dużym zainteresowaniem.

Mowa tutaj o symulatorze samochodu rajdowego Twingo R2 którego możemy spotkać na trasach rajdów WRC.
Symulator składał się z autentycznego fotela od Twingo, kierownicy, pedałów, konsoli PS3 oraz telewizora, a to wszystko przygotowane i obsługiwane przez naszego kolegę Bazyla – któremu należą się wielkie podziękowania .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wygrał nasz kolega, który przebył najdłuższą drogę – Esa.
Jedzonko się przygotowywało, a my nie zwalnialiśmy.
Kolejne osoby docierały na teren ośrodka, i każdy z nich, tak jak i pozostali otrzymywał numer startowy dla swojego autka.
Zaczynamy zmianę koła na czas – najbardziej niebezpieczną konkurencję dla mojej żaby :P
Polegała ona na wymianie koła w Twingo, przy użyciu oryginalnego lewarka, klucza do kół oraz felgi.
Tutaj wielkie gratulację dla Pań które uczyły się i zmieniały pierwszy raz koło w Twingo

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nagrodę główną zdobyły przedstawicielki płci pięknej, gdyż my robimy to dość często.

Nadeszła pora na prezentację wcześniej zgłoszonych aut do konkursu Auto Zlotu.
Zgłosiło się ponad 16 aut...
Początkowo minuta na opowiedzenie stała się zbyt krótka i limit czasowy został zniesiony.
Pokazywaliśmy wnętrza, silniki, schowki na piwo, CarAudio, modyfikację..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Simply clean

Obrazek

Zwycięzca Pan Rysiek

Tego dnia towarzyszył nam jeszcze mini pokaz detailingu – czyli tego jak żaba może wyglądać.
Z maską Banana poszło łatwo – mycie, glinka, IPA, cleaner, IPA, politura, wosk x 2 ..

Trudniej było z rolldachem kolegi z Gdańska, była mega zapuszczona dlatego też efekt był – bynajmniej dla mnie niezadowalający…

Później poleciały do polerki – tym razem mechanicznej - jeszcze lampy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Magiczna skrzyneczka

Obrazek

Pielęgnacja dachu – czyli czyszczenie i zabezpieczanie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lampy

Obrazek
Obrazek
(Ma ktoś fotkę po? )

Podczas zlotu odbyła się także dobrowolna zbiórka pieniążków na córeczkę naszego kolegi Igloo.
Wszyscy wrzucali chętnie i nikogo nie trzeba było namawiać.
Osiągnęliśmy wynik 260zł z zebranych środków, a dodatkowo ogromne podziękowania – dla naszego kolegi Trusek - za podarowanie oficjalnej koszulki Renault F1 Team – która zostanie przekazana na licytację, a wszystkie zebrane pieniążki trafią do chorej córeczki naszego kolegi.
Miło jest zakomunikować że nikt nie pozostaje obojętny na losy naszych przyjaciół, i pomimo że kolega już niema Twingusia, my cały czas pamiętamy.
Możemy pomagać każdego dnia - http://pomoczosi.jimdo.com/

Ostatnią konkurencję przeciąganie Twingo odłożyliśmy na niedzielę…
Zmęczeni, i pełni wrażeń rozkoszowaliśmy się muzyką, oranżadą i towarzystwem.
Tego wieczoru przyszła pora na rozdanie nagród z pośród rozegranych konkurencji.
Oglądając fotki stwierdziłem że sobota była mega męcząca.. dla mojej żaby dzięki Bananowej spółce :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piękne widoki, wspaniała atmosfera, cudowni ludzie… a tytuł Bani Zlotu był dalej kwestią otwartą.. jednak ten wieczór odmienił wszystko.
Tytuł Bani zlotu, decydującą przewagą zarówno w ilości głosów innych osób, a także poziomu zajebistości wygrywa, i jednocześnie broni Jarek_Cool… za sprawą Ketchupu i Sosu Czosnkowego którzy byli bardzo mało mówni, a jednocześnie szli za nim aż do jego lodówki :P
Tej nocy działy się jeszcze różne rzeczy…

Obrazek

Dzień Trzeci – Niedziela

W coraz skromniejszym gronie, dotrwaliśmy do dnia trzeciego.
Konkurencja przeciągania auta Prezesa odbyła się parę chwil po 12, w której to zadaniem było przeciągnięcie Twingo w najkrótszym czasie na dystansie 10m.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zwyciężyła trójka dziewczyn – Natalia, Monika i Ania.
Zlot dobiegał końca, wspólne grillowanie, wymiana planów i doświadczeń, rozdanie dyplomów uczestnictwa oraz pamiątkowe zdjęcia i autografy .

Obrazek


W zlocie uczestniczyli (wybaczcie za niepamiętanie lub pomylenie imion)

- Dominika88 (Adam i Dominika)
- Banan (Adam i Monika)
- MultiDragon ( Tomek i Ewa)
- Grucha (Paweł i Kamila)
- Damian (Damian i Justyna)
- Peres (Peres i Beata)
- Borix ( Darek i Marlena)
- Prezes (Daniel)
- Sasio (Mateusz i Karolina)
- Jarek (Jarek i Ania)
- Dmochu (Michał i Amanda)
- PanRysiek (Marcin i Monika)
- Kamilusie (Kamil i Eliza + Agatka)
- Sidu (Paweł i Natalia)
- Bazyli (Bazyli )
- Paszko
- Esa (Esa)
- Trusek
- Majkiel
- Gienek
- Siostra Borixa
- oraz inne Twinga których właścicieli nie zapamiętałem (proszę o info).

… a także goście z Renault Klub Zachodniopomorskie – Mimka, Prosiaczek, Blondas i Franek :)

Aut było blisko 25 sztuk, osób ponad 70 :)


Ostatnie słowa „Do zobaczenia” , „Dziękujemy” , „Zlot zakończony” przyszły.. za szybko.
Czas został zagięty gdyż te 3 dni były zbyt krótkie, aby każdego dobrze poznać, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i sugestie.. podyskutować przy piwie zarówno po polsku jak i angielsku.
Chciałbym z tego miejsca w imieniu swoim podziękować drugiej osobie odpowiedzialnej za organizację czyli Prezesowi, dziękuje także MultiDragonowi, Borixowi oraz Bananowi i Monice – za chęć pomocy przy ogarnięciu swoich rejonów – dziękujemy .
Podziękowania należą się każdemu z Was, zarówno razem jak i z osobna, bo czas spędzony z Wami, nie może liczyć się w żadnej walucie – jest bezcenny, a wizja braku Waszych twarzy jest przygnębiająca.

Podziękowania także dla właścicieli ośrodka że nas przyjęli, dla sponsorów firmy OdjazdoweNaklejki.pl oraz Dunlop.

Miło widzieć gdy na FaceBooku siatka znajomości po zlocie się rozwija, i tu o to chodzi, a dyplomy – a w zasadzie ich motyw – utwierdza nas tylko w jednym.
JESTEŚMY JEDNĄ WIELKĄ RODZINĄ
Moje Twingo
15.08.2010 - 19.06.2011
Obrazek 23.06.2011 - 31.05.2015
06.01.2013 - 14.02.2013
Obrazek 07.06.2014 - 01.08.2014
Obrazek25.10.2014 - 27.11.2014

Szukasz części do Twingo ?
Sprawdź !
Offline
Awatar użytkownika

tfelek

  • Posty: 1180
  • Rejestracja: 13 gru 2006, 12:57
  • Lokalizacja: Warszawa-wola-piaseczno
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 13:14

No jedyna rzecz że nie udało sie mi dotrzeć na zlot.. no nic może innym razem.... fajnie że udał sie zlot..
Twingo RS
Obrazek
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

kamilusz

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 15 sie 2011, 14:27
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 14:30

Było MEGA :) Wielkie dzięki za rewelacyjnie spędzony czas i możliwość poznania innych Żabomaniaków :) Do następnego!!!
Offline
Awatar użytkownika

MultiDragon

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 02 paź 2012, 12:55
  • Lokalizacja: Śrem
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 15:50

Dziękujemy za genialną atmosferę!!!!!!!
Bananowa spółka w sobotni wieczór nie próżnowała, kiedy wszyscy spali ^^ huehuehue :twisted: :D
Pierwszy zlot uważamy za udany i oficjalnie oświadczam, że NIE JEST ON OSTATNIM !!!!
Wspaniali ludzie, najpiękniejsze żaby i mam natchnienie na ulepszenie swojej! :D

pozdrawiamy (ja i Ewa) i do zobaczenia na Orawce!!!!
Twingo Klub Polska Grupa Wielkopolska
Jesteś z województwa wielkopolskiego?
DOŁĄCZ DO GRUPY!
Offline

dominika88

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 05 sty 2013, 20:29
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1995

Re: Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 16:10

Był to nasz pierwszy zlocik i na pewno nie ostatni.Było super!!!.Przecudowne Żabcie i ich fantastyczni kierowcy.Pozdrawiamy wszystkich i buziaczki dla naszej ekipy z domku :D Z niecierpliwością czekamy na następny zlot.

P.S.Panie Prezesie zapraszam na kolejną przejażdzkę Guciem :lol: Postaram się wolniej :P
Offline
Awatar użytkownika

Masaccio

  • Posty: 716
  • Rejestracja: 12 lis 2007, 20:56
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 16:14

Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować organizatorom i żałować, że mnie nie było.
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 20:30

"Jarek otwórz oczy!!"" :D
Offline
Awatar użytkownika

Dmochu

  • Posty: 585
  • Rejestracja: 02 lis 2011, 2:11
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 20:35

Na jednym zdjęciu widać jak Jarek nagrywa wszystkich :D, wieczorem sytuacja się odwróciła :P
TWINGO-GARAGE
Offline
Awatar użytkownika

Boncheese

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 19 lut 2012, 18:44
  • Lokalizacja: Kielce / Poznań
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 22:10

I tyle mnie ominęło... :(
Zdupczona geometria ustawiana na ostatnią chwilę, przez którą strach było dla mnie jechać w tak długą trasę i musiałem odwołać przyjazd. Jak się później okazało szczęście w nieszczęściu (chociaż mnie nie uszczęśliwiło ani trochę, nawet dobiło jeszcze bardziej), gdyż i tak bym nawet nie ruszył, bo po odpaleniu auta w niedzielę (stało od czwartku), docisk sprzęgła padł i ujechałem dosłownie parę metrów. Więc Twingo stać będzie 2 tygodnie pod chmurką 150km ode mnie. Może tak miało być, nie wiem. Przepraszam że zawiodłem, głównie Sasia.
P.S.
Świetna fotorelacja.
Lubię placki
Offline
Awatar użytkownika

Banan

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 29 cze 2011, 23:05
  • Lokalizacja: Łódź
  • Silnik: C3G (55KM)
  • Rocznik: 1995

Re: Relacja ze zlotu - XXlecie Twingo 3-5.2013

Post06 maja 2013, 23:17

Takie zloty powinny trwać ze 2 tygodnie :D
Przykro się patrzy przez okno i widzi tylko jedną Żabę, a nie kilkanaście :)
Do zobaczenia na Orawce! :)
Obrazek

Jesteś z województwa łódzkiego?
DOŁĄCZ DO GRUPY!
Następna

Wróć do Zloty Ogólnopolskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości