Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:12 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Informacje i ocena przed zakupem...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

MrJ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 12 lut 2016, 15:57
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post26 lut 2016, 7:56

To po kolei:

Słabe opinie od dCi wynikają z dwóch rzeczy: 1. konstrukcji silnika, konkretnie panewek bez zamków czy wrażliwych wtrysków - to akurat wina producenta. Ale też 2. głupoty użytkowników. Bo jak ktoś leje coś ropopodobnego (bo 10 groszy taniej na litrze) do nowoczesnego diesla, to zajedzie każdego, czy to będzie dCi, HDi, CDI, JTD czy jakiekolwiek inne "cośtamD". To nie tedeik na pompie. No i wymiany oleju do 30kkm "bo tak muwi reno". Markowe paliwo, olej co 10-15kkm lub sezonowo, i ludzie robią na nich przebiegi jak w innych dieslach. Tylko do takich opinii trudniej jest dotrzeć niż do "panewki się obróciły po 2 latach".

Natomiast ja nie jestem ani specjalnym zwolennikiem, ani przeciwnikiem diesla. Tzn. jakbym miał się pakować w dwumas i FAP/DPF to nie. Ale skoro tu tego nie ma, to bardziej zależy mi na stanie auta jako takiego. I tu się pojawiają inne sprawy, jak

szukałbym jednak auta od jego właściciela a nie pośrednika (czyt. handlarza)


Ja też. I między innymi z tego powodu odpuściłem sobie poprzednie założenie, czyli kupno auta do około 10-12 tysiaków. I nie o to chodzi, że nie mogę dołożyć, bo <burżuj mode on> mogę sobie kupić nowe auto z salonu. Tylko PO CO? Do codziennej jazdy wystarczy mi spokojnie auto wartości wspomnianych 10 tysi. A pewnie i mniej. Teraz jeżdżę 16-letnim pedziolotem :P wartości rynkowej może 3000PLN. Ale mam dosyć użerania się z takimi "nastolatkami".

Stąd zwróciłem uwagę na Twingo II. Bo jest to - sorka bardzo, wiem że to klub Twingo i sobie nagrabię :P - mało poważane auto, i jego ceny w stosunku do rocznika / jakości są śmieszne. Za około 15 tysięcy kupisz ładnie utrzymaną wersję około 2010-2011-nawet 2012 jak się trafi okazja. Fiat 500 - w tej kwocie znajdziesz tylko bite. Ford Ka - około 2 lata starszy i sporo bardziej zjechany. Citroen C2 - więcej o 3-4 lata. No to się wybór zawęził tak "sam z siebie" ;)

A VINy postaram się załatwić :)
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post26 lut 2016, 9:06

Oczywiście masz rację jeśli chodzi o kwestię diesli ale:
-paliwo niskiej jakości potrafi być na tzw. markowych stacjach (znajomi gaziarze np nie polecają tankowania na Orlenie, z drugiej strony czytałem pozytywne testy jakości na przymarketowej stacji Auchan),
-Wysokie przebiegi między serwisami olejowymi były zalecane przez producentów, większość nabywców samochodu po prostu jedzie do ASO na przegląd (mówię o autach nowych) i nie martwi się o nic (no może oprócz wysokości rachunku). Serio większość ludzi nie ma zielonego pojęcia o swoich autach. Płacę, wymagam (od ASO), a ASO leje olej co 30kkm :lol:
-jest grupa użytkowników, którzy zdają sobie sprawę z kretynizmu rzadkich wymian płynów, ale i tak to ignorują. Mowa o menadżerach flotowych w firmach gdzie resurs jest krótki, aut jest dużo, na wszystkie gwarancja a obróconymi panewkami będzie się martwił kolejny właściciel. A o zakupie aut do floty decyduje WYŁĄCZNIE kwestia finansowa, a na papierze rzadka wymiana wygląda dobrze bo generuje niższe koszty,
-gdyby problem dotyczył wszystkich producentów, wtedy ilość awarii rozkładałaby się losowo, w końcu kierowcy Renault czy tam innych passacików ;) jakoś się bardzo nie różnią wiedzą czy kulturą techniczną. A jednak złą sławę mają określone jednostki a dobrą inne (np diesle od PSA, o czym wspomniał któryś z kolegów wcześniej).
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

MrJ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 12 lut 2016, 15:57
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post26 lut 2016, 11:42

Tak czy siak wszystko sprowadza się do znalezienia odpowiedniej sztuki ;) Wiem co z wyposażenia mieć musi, a co mogę odpuścić. Ze stanem technicznym też powoli się dowiaduję (jednak z Renaultem nie miałem wcześniej nic wspólnego to grzebię w temacie ile się da) co ma być na tip-top, a na co przymknąć oko :)
Offline

wolek

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 19 sty 2016, 23:44
  • Lokalizacja: Opole
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2010

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post26 lut 2016, 17:48

Podziel się wiedzą co ma być na tip-top, a na co można przymknąć oko. Czemu silnik 1.2 z turbiną odpuszczasz?
Offline
Awatar użytkownika

MrJ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 12 lut 2016, 15:57
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post26 lut 2016, 20:38

To co ma być, a czego nie, napisałem w innym temacie, zacytuję sam siebie w wersji skróconej ;)

silnik 1,2TCe lub 1,2 16V 75KM / diesel. Ma mieć wszystko co fabryka dawała. Niekoniecznie zaraz klimatronic, ale klima w ogóle to must have, podobnie jak pełna elektryka, ABS. W ogóle mile widziana jakaś ładna wersja typu RipCurl czy Night&Day


Z mechaniki - to, że będzie gdzieś np. porysowany zderzak czy nawet blacha - trudno, przeżyję :) Ale co innego rysa, a co innego tyle szpachli że się skala miernika kończy :P Mechanika ma być w stanie idealnym, a przynajmniej bardzo zadbanym. No i te auta są na tyle młode, że powinienem dostać każdy paragon od momentu kupna, każdy remont, każdą wymianę czegokolwiek. Jak tego nie ma - sorry, na słowo nie wierzę :P 150kkm na blacie też mnie nie rusza, bo jeżeli ktoś tyle narąbał takim autem, to jest poflotowe. Aha, takie oczywistości jak dwa komplety całych kół (a minimum opon) na sensownych felgach to już oczywistości i ich nie wymieniam nawet.

Turbo chętnie bym kupił. Ale co trafiam, to sprowadzony w komisie z ceną +30% względem wolnossącego. A w wersji poliftowej chyba jeszcze nie wiedziałem, a przynajmniej nie w kwocie którą jestem w stanie przeznaczyć.
Offline

wolek

  • Posty: 53
  • Rejestracja: 19 sty 2016, 23:44
  • Lokalizacja: Opole
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2010

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post26 lut 2016, 23:31

Ma mieć wszystko co fabryka dawała, a wrzucasz prawie same golasy. W środku zmienisz praktycznie wszystko, silnik raczej zostanie bo swap mocno po kieszeni by pociągnął, podobnie z dachem.
To ma być wasz jedyny samochód? Czy masz coś mocniejszego jeszcze?
Offline
Awatar użytkownika

MrJ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 12 lut 2016, 15:57
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post27 lut 2016, 22:10

Golasy nie golasy. Pierwszeństwo to klima i elektryka szyb i najlepiej lusterek. Mile widziane jakieś sprawy związane z kontrolą trakcji. Ładne tapicerki są ładne, ale... ale tylko ładne, z tego co widzę to nie jest tak jak w wielu autach że lepszy materiał siedzeń oznacza też lepsze profilowanie. No chyba, że coś przeoczylem. Bardzo chciałbym jakiś bajerancki dach, ale mało jest aut z tym. Tzn. są, ale jak pisałem - nie będę się tłukł na Pomorze czy inne Bieszczady po auto. Nie, bo nie :P

Nad mocniejszymi autami myślałem i myślę, ale... nie mam gdzie tego wykorzystać. Do pracy nie pojadę więcej niż 100km/h bo są ograniczenia (mocno egzekwowane). Po np. zakupy albo inne sprawy codzienne - to samo. Do rodziny - to samo. Ma być to raczej auto zrywne na mieście w granicach 30-70km/h. I mało kłopotliwe w codziennej eksploatacji. No i w miarę nowe, starych mi się odechciało. Jakby nie to, to biorę od znajomego pewną sztukę Pedolota 106. Jest po pełnym remoncie, jest klima, a silnik niby bez szału bo 1,4 ale w tak lekkim aucie daje naprawdę niezłe osiągi. No ale odpuszczam "nastolatki" i stąd jakoś tak wyszło Twingo...

Jak ktos znajdzie jakąś ciekawą sztukę (albo po prostu wie że "tego warto brać") to niech wstawi link. Podziękował :)

-- Połączono posty: 03 mar 2016, 8:35 --

Kolejny niedaleko. Szkoda, że nie rok później i polift, ale ładna wersja w środku: http://moto.gratka.pl/tresc/renault-twi ... 877699bb,1 - tylko gdzie to "uszkodzenie"? Patrzę i nie widzę...

http://olx.pl/oferta/renault-twingo-201 ... egCAT.html - Sosnowiec do opłat, na razie próbuję zorganizować VIN i zmówić się ze sprzedającym

EDIT: VF1CN041547811938

http://olx.pl/oferta/renault-twingo-gt- ... ef2lB.html - Warszawa GT 1,2 TCe. Czy te pasy nie powinny być też na tylnej klapie?

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-twi ... 614bcb9c,2 - RS 1,6. Haha, chciałoby się, ale nie za tyle niestety.

http://olx.pl/oferta/renault-twingo-2-1 ... e1zyT.html - GT 1,2 TCe Pszów (taka mieścinka pod czeską granicą)
Offline
Awatar użytkownika

vickier

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 21 paź 2013, 13:40
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post17 mar 2016, 15:04

MrJ pisze:silnik 1,2TCe lub 1,2 16V 75KM / diesel. Ma mieć wszystko co fabryka dawała. Niekoniecznie zaraz klimatronic, ale klima w ogóle to must have, podobnie jak pełna elektryka, ABS. W ogóle mile widziana jakaś ładna wersja typu RipCurl czy Night&Day


Fajnie wyposażone są wersje Rive Gauche - ale w Polsce to biały kruk, albo miss sixty, ale tam to znowu te kolory są takie... no niebardzo :)
No i initiale, tylko powiem szczerze, że w Polsce nie spotkałem
POŁAWIACZ PEREŁ
Offline
Awatar użytkownika

MrJ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 12 lut 2016, 15:57
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post17 mar 2016, 20:55

Miss sixty widziałem kilka razy. Kolor kolorem :P ale są rzadkie (chyba nawet RS częściej się pojawiają) i z grubymi cenami. Może nie tak jak Giordini, ale i tak grubymi :P

Z innej beczki - przejechałem się dzisiaj zupełnie innym autem już Twingo, bo Hondą Del Sol. No i jestem chory :D Teraz muszę się udać do jakiegoś sanatorium, żeby zacząć znów myśleć o "normalnych" autach :P
Offline
Awatar użytkownika

vickier

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 21 paź 2013, 13:40
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post18 mar 2016, 11:12

MrJ pisze:Miss sixty widziałem kilka razy. Kolor kolorem :P ale są rzadkie (chyba nawet RS częściej się pojawiają) i z grubymi cenami. Może nie tak jak Giordini, ale i tak grubymi :


Bo cena pewnego, zadbanego auta zawsze jest „gruba”, kupuje się święty spokój. Wiadomo, każdy chce kupić jak najtaniej. Ale nie czarujmy się, tani samochód najczęściej jest miną. Ja ponad rok szukałem Twingo dla małżonki, naoglądałem się mnóstwo tego. I można kupić np. rocznik 2011 na pełnym wypasie, z przebiegiem 10-15 tysięcy za 11 000 zł. Tylko ja bym się bał takim samochodem jeździć. Ale ludzie oczekują takich cen i handlarze klepią te samochody po konkretnych dzwonach, byle jak i byle czym.
POŁAWIACZ PEREŁ
PoprzedniaNastępna

Wróć do Zakup Twingo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron