Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:08 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Klimatyzacja nie działa. Dziura w chłodnicy / parownik?

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Agata-ata

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 cze 2018, 10:44
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2011

Klimatyzacja nie działa. Dziura w chłodnicy / parownik?

Post24 cze 2018, 12:20

Hej,
Postaram się opisać problem jak najbardziej zwięźle. Twingo benzyna 1.2, koniec 2011, wersja night&day,w posiadaniu od 11 miesiecy.
Włączając pietwszy raz klime w tym sezonie nie usłyszałam zalaczania się sprężarki, powietrze z wentylatorkow tez nie było schlodzone. W celu serwisu klimatyzacji (napelnienie czynnikiem), pojechałam do zakładu zajmującego się tylko klimatyzacjami. Tam powiedziano mi, że nawet nie będą tego napełniać, gdyż jest nieszczelnośc w chłodnicy, koszt naprawy 500-1000 zł. Pojechałam autkiem do znajomego mechanika, zostawilam maleństwo, na drugi dzień informacja, ze w chłodnicy jest dziura, ale to drobiazg przy tym, że niesprawny jest również parownik. Zamienników ponoć nie ma, część oryginalna około 2800 zł, trzeba rozbierac całą deskę, żeby to wymienić, robota na 3 dni.
Moje pytanie brzmi - czy możliwe jest rozpoznanie, że parownik jest do wymiany, gdy układ jest nieszczelny juz na chłodnicy? Po drugie - czy ktoś z Was miał problem z parownikiem w jakimkolwiek samochodzie?
Pozdrawiam,
Agata

Wróć do Diagnostyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości