Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:05 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Dziwny odgłos przy dodawaniu gazu podczas jazdy

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

asialeg

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:42
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2010

Dziwny odgłos przy dodawaniu gazu podczas jazdy

Post02 paź 2016, 21:51

Witam,

Niecały miesiąc temu zakupiłam używane Twingo, rocznik 2010, benzyna, silnik 1.2.
Samochód przed zakupem był na przeglądzie w serwisie w którym serwisowałam wcześniejszą Cytrynę. Mechanicy stwierdzili, że mechanicznie wszystko ok, tylko rozrząd do wymiany.
Rozrząd został wymieniony, po wymianie rozrządu coś zaczęło rezonować przy jeździe przy dodawaniu gazu. Mechanicy stwierdzili że to pewnie uszczelka między wydechem a kolektorem, rzeczywiście była ułamana wymienili. Efekt dalej był. Po wymianie uszkodzonego wydechu dalej to samo. Rozkładają ręce, bo wszystko niby jest ok powinno hulać, a odgłos dalej jest. Jakieś sugestie? Dodam, że przy wciśnięciu gazu na luzie nie słychać nic. Dźwięk pojawia się dopiero przy jeździe. Czy możliwe, że serwis coś zepsuł przy wymianie rozrządu? Ewidentnie po tej wymianie zaczęły się problemy. Wcześniej autko chodziło bardzo cichutko i równo.
Będę wdzięczna za jakieś sugestie.
Offline
Awatar użytkownika

Borix

  • Posty: 968
  • Rejestracja: 07 sty 2012, 23:58
  • Lokalizacja: Torun
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Dziwny odgłos przy dodawaniu gazu podczas jazdy

Post03 paź 2016, 9:28

Skoro po wymianie rozrządu to majstry musza ogarnqc to na wlasny koszt choc by musieli wymienic go drugi raz. Ja bym w ich robocie szukal problemu.
Offline

asialeg

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:42
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2010

Re: Dziwny odgłos przy dodawaniu gazu podczas jazdy

Post03 paź 2016, 10:55

Niestety, autko dziś oddane do serwisu, reklamacja rozrządu, sprawdzili rozrząd, wymienili napinacz na jakiś inny, problem dalej został :(

Wróć do Diagnostyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron