Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:06 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Testujemy Twingo III

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Sasio

Nadinspektor ds. czystości żaby

  • Posty: 2962
  • Rejestracja: 01 sie 2010, 5:53
  • Lokalizacja: Szczecinek
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Testujemy Twingo III

Post11 paź 2014, 22:58

Karawana Twingo - nareszcie !

Obrazek

Nie ukrywam że doniesienia o nowym aucie miejskim, trochę mnie rozpaliły.
Klapa Twingo II, i autko może nazywać się... 5.
Ciekawie.
Kooperacja Renault - Mercedes, rozszerzyła się znacznie dalej niż nowe Kangoo - Citan, i przyjęła formę Twingo - Smart ForTwo, co za tym idzie tylny napęd.

Obrazek

Kres mojego zaciekawienia nadszedł wraz z akcją UndressNewTwingo, gdzie kilka osób odklejało nowe Twingo, kafelek po kafelku, oraz samym nazewnictwem potwierdzono że, jednak Twingo pozostaje.
Czas na najważniejsze pytania :

Czym jest Twingo I?
Większość odpowie autem innowacyjnym, rzucającym się w oczy, wyprzedzającym swoją epokę, i bardzo przestronnym.

Czym jest Twingo II?
Większość odpowie, że nie jest to już Twingo, a auto zrobione aby zapchać lukę w rynku.
Po prostu identyczne jak większość nowych, małych aut.

Czym jest Twingo III?
Dobre pytanie...

Obrazek

Nowe Twingo otrzymałem na testy wraz z grupą osób, biorących udział w cyklicznej akcji Twingo Roadshow.
Cała akcja polega na złapaniu karawany, w różnych miastach polski oraz wrzucenie na FB zdjęcia z całej akcji.

Obrazek

Testowany egzemplarz to Twingo III, z silnikiem 1.0 SCe 70KM, w wersji wyposażeniowej Intens, w kolorze żółty Eclair.
Autko było praktycznie nowe, delikatnie ponad 450 km przebiegu, co spowodowało odczucia takie, jak osoba planująca zakup auta nowego.
Jako scenerię wybraliśmy miasto Poznań, i uroki Starego Browaru jako tło zdjęciowe, a dealer Renault Pieluszyńska, zadbała o czystość aut, i ich gotowość do jazdy, a Polska jesień zapewniła nam piękną aurę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Twingo III budziło pozytywne emocję u przechodniów, zaganianych w codziennych obowiązkach.
Wielu z nich wspominało o swojej przygodzie z Twingo I, zarówno wśród młodych osób, jak i u osób starszych.

Obrazek

Obrazek

Wygląd

Doniesienia o aucie 5 drzwiowym, dość mocno pokiereszowały moją nadzieję klona Twingo I.
Renault wspominało że Twingo II miało nawiązywać do Twingo I, tak jak Fiat 500 do starej 500tki, jak Ford Ka II do pierwszej generacji, ale chyba coś nie wyszło.
Renault zapowiadał wielki powrót, aby uczynić z Twingo III, hit na poziomie Fiata 500, który niemal idealnie odwzorowuje model z lat 70.
Tak też Renault uczyniło, i przy projektowaniu auta inspirowali się Renault 5.
Tak, sam tego nie rozumiem, ale przejdźmy dalej.

Stylistykę Renault dobrze znamy, duże logo centralnie umieszczone na grillu, nadmuchane boczne listwy, czy sprytny zabieg stylistyczny ukrycia tylnej klamki.

Auto prezentuje cechy małego sportowca, nawiązując do swojego "prototypu" czyli TwinRun'a.
Mocno podkreślone listwy boczne, naklejka podkreślająca przetłoczenie boczne, agresywny przód, na spoilerze tylnej klapy kończąc.
Twingo III się cieszy, ukazując swoją agresję, podczas gdy Twingo I miało uśmiech bardziej komika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy Twingo III może się podobać?
Myślę że tak.

Aby model był dopasowany do nas, producent oferuje pakiety stylizacyjne.
Możemy dowolnie wybierać, co powoduje że nasz egzemplarz będzie wyjątkowy.
Od koloru tapicerki, bo kolor lusterek, wzór naklejek, czy kolor plastikowych elementów wnętrza.

Renault postanowiło wprowadzić trochę innowacji.
Kwestię mechaniczną opiszę niedługo, a teraz skupmy się na kwestii wizualnej

Tylna klapa - to wielki płat szkła !

Obrazek

Szerokie listwy boczne - nie chronią przed niczym - mają wyglądać !

Obrazek

Diodowe światła dzienne - niejako skopiowane z Twingo II FL - nadają uroku

Obrazek

Uchylne tylne okna - chodzą fajnie i ciasno, a wysoka osoba może je otworzyć z przedniego fotela

Obrazek

Schowane tylne klamki

Obrazek

Tu zatrzymam się dłużej.
Największy żal mam do Renault o zastosowanie drugiej pary drzwi.
Domyślałem się tego po uśmierceniu 3 drzwiowych Clio które się nie sprzedawały.
W sumie to się nie dziwię, auto wielkości Golfa, w którym kolejna para drzwi jest praktycznie obowiązkowa.
Pomijam tu wersje R.S. które nie są projektowane aby były praktyczne, ale Twingo?
Twingo od zawsze było małym autkiem miejskim, mającym tylko jedną parę drzwi.

Pomimo że auto nie wygląda źle, traci to na swoim "rodowodzie".
Nasuwa się pytanie, dlaczego główni konkurencji Renault czyli :
- VAG ze swoim Up!, Citigo, Mii
- PSA ze swoim C1, 107
- Toyota ze swoim Aygo
Potrafią oferować wersję 3 i 5 drzwiowe?
Różnica nie polega tylko na dodatkowej parze drzwi, ale dla mnie główną różnicą jest umocowanie fotela i większa możliwość odsunięcia fotela, która w wersji 3 drzwiowej jest większa.
Jeżeli ktoś potrzebuje auta 5 drzwiowego wybierze w cenie Twingo, większego brata Clio.

Bezpieczeństwo

Śledząc historię Renault, możemy z całą pewnością stwierdzić iż jest to innowator we wprowadzaniu systemów bezpieczeństwa.
Twingo już w 1998 roku miało poduszkę powietrzną kierowcy jako wyposażenie standardowe w każdej wersji.
Podobnie jest w przypadku Twingo III.
Każda z wersji wyposażeniowych, niezależnie od ceny ma na swoim pokładzie ABS z EBV (system wspomagania nagłego hamowania), HSA (system wspomagania ruszania pod górę), ESC (system dynamicznej kontroli toru jazdy), ISOFIX (system mocowania fotelika), oraz 4 poduszki powietrzne.

Dodatkowo nad głowami znajdują się kontrolki niezapiętych pasów bezpieczeństwa, na wszystkich czterech fotelach.
System reaguje dźwiękiem jeżeli wyczuje nacisk na fotelu, a pas pozostaje nie zapięty.

Skupię się tutaj na HSA.
Udało mi się go przetestować ruszając pod górkę na stacji Orlen.
System podtrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym przez 2 sekundy, dzięki czemu mamy możliwość bezstresowego ruszania pod górę, co często u kobiet i młodych osób sprawia problem.

Testowy egzemplarz dodatkowo wyposażony był w system kontroli pasa ruchu.
Pod lusterkiem wstecznym zamontowana została kamera, śledząca pasy ruchu.
System uruchamia się powyżej 60 km/h, i nadzoruje mimowolne zjechanie z pasa.
Przekroczenie pasa ruchu objawia się sygnalizacją na wyświetlaczu oraz pikaniem.
System na plus +

Obrazek

Obrazek

Bogatsza wersja, także udostępniona do testów posiadała dodatkowo system kamer cofania.
Umożliwiają bezpieczne parkowanie tyłem, posiłkując się dodatkowo czujnikami parkowania.

Obrazek

Zawieszenie i prowadzenie

Przypomniały mi się czasy gdy jeździłem na utwardzonych, obniżonych sprężynach.
Pomimo że testowy egzemplarz miał seryjne zawieszenie było dość sztywno i twardo.
Swoją robotę robiły także 16 calowe felgi z oponami 185/50 i 205/45.
Było twardo ale nie nisko.

Obrazek

Zawieszenie nie było przesadnie głośne, idealnie wybierało nierówności, i przy tym sprawiało że auto prowadzi się pewnie.

Obrazek

Przeniesienie napędu na tył pozwoliło usunąć półosie napędowe, dzięki czemu auto zawraca w 8.6 metra

Obrazek

Twingo reklamowane jako zawrotnie zwrotne, w rzeczywistości takie jest !
Autkiem miałem okazję przemykać po galerii Malta w Poznaniu, gdzie auto trzeba łamać, aby wjechać.
Twingo III poradziło sobie świetnie.
Wielokrotnie miałem poczucie że auto zaryje przodem w betonową ścianę, jednak nigdy tak się nie stało.
Zwrotność widać także w przyzwyczajeniach.
Podczas gdy Twingo I skręca, mając kierownicę do oporu, tutaj mamy jeszcze dodatkowy obrót, aby jeszcze bardziej złamać auto - wydaje się to niewiarygodne.

Prędkości uzyskiwane przez autko miejskie, nie będą duże.
Jednakże Twingo I prowadzi się zdecydowanie pewniej przy prędkościach autostradowych - typu 120-140 km/h
Twingo III jest dość niestabilne.
Wysokość auta - w porównaniu do Twingo I powoduje że jest jeszcze bardziej podatne na boczne podmuchy wiatru.

Obrazek

Podczas jazdy autostradowej, z autem nie walczyłem, jednak nie czułem tej pewności prowadzenia.

Silnik

Twingo III oferowane jest w dwóch odmianach benzynowych :
- 1.0 SCe 70KM wolnossący
- 0.9 TCe 90KM turbo

Testowany egzemplarz posiadał silnik 70 konny.
Silnik umieszczono z tyłu, pod płytą przykręcaną sześcioma motylkami.
Sprzedawca uprzedził nas aby mocno dokręcić płytę aby nie latała.
Już widzę wizytę u mechaników, i zgubione motylki, zbyt lekko przykręcone osłony, oraz uszkodzone gwinty.

Nad silnikiem umiejscowiono bagażnik - niezbyt fortunne rozwiązanie ze względu na dostęp - w przypadku wypadu na trasy, oraz efektu podgrzewanej podłogi bagażnika.
Chodzący silnik skutecznie ogrzewa tylną część auta.

Obrazek

Obrazek

Co ciekawe chłodnicę umiejscowiono z przodu auta, a dodatkowy wentylator biurkowy widocznie ma skuteczniej odprowadzać ciepło z silnika.
Czyżby brak wlotu powietrza powodował gotowanie się silnika ?
Tego nie wiemy.

Silnik kręci się dość przyzwoicie, choć nie jest to demon prędkości.
Moda na downa czyli zmniejszanie pojemności i cylindrów zawitała także do Renault.
3 cylindrowiec, pomimo zbliżonej mocy i momentu obrotowego odstaje od wersji 16V znanej z Twingo I.
Oczywiście można sprawnie się przemieszczać autem po mieście, jednak wyprzedzanie w trasie, nawet przy 110km/h jest już delikatnym wyzwaniem.

Renault deklaruje przyspieszenie na poziomie 14s do 100km/h, oraz spalanie na poziomie 4.5l / trasa, i 5.6l / mieszane.
Pierwszego nie udało mi się sprawdzić, chociaż wydaje się czasem realnym.
Kilkukrotnie rozpędzałem auto z pod świateł, zauważając dziwny problem, prawdopodobnie wynikający z charakterystyki jednostki.
Producent usiłował zrobić jednostkę mającą zakres mocy już od niskich obrotów, i o ile przy spokojnej jeździe wszystko jest dobrze, o tyle agresywna jazda ukazuje bolączkę silnika.
Silnik ciągnie od dołu, przyspiesza dość sprawnie, a nagle następuje spadek mocy, wzrost obrotów i ponownie wzrost mocy.
Dziwne uczucie.

Agresywna jazda, autostrada, ukazały 9.1l/100 km średniego spalania w Twingo.
Inny egzemplarz na trasie spalił 5.2l, a spokojna jazda mieszana, pokazuje spalanie 6.1l.
Dużo?
Niby nie, ale daleko do wyników producenta.

W oszczędzaniu paliwa pomagają nam : system ECO (oferowane wyłącznie z silnikiem TCe ), oraz system ukazujący optymalną zmianę biegu na wyższy lub niższy, w zależności od stylu jazdy.

Wnętrze

Miejsce w którym spędzamy najwięcej czasu.
Ma być nam wygodnie, i przyjemnie .
Czy tak jest?
Moje zdanie jest podzielone.

Po otwarciu kasetowych klamek, ukazuje nam się wnętrze.
Wnętrze które możemy dowolnie komponować, za pomocą różnych wersji kolorystycznych.
Co rzuca nam się w oczy po otwarciu drzwi?
Morze plastiku.
Plastik wewnątrz, na zewnątrz - bo nawet maska i błotniki są plastikowe.

Obrazek

Obrazek

Auto jest plastikowe, niby autko miejskie, niska cena, ale w TI i TII było zdecydowanie lepiej.
Materiał znajdziemy na fotelach, wykładzinie, i kierownicy, oraz słupkach bocznych.
Zabrakło go chociaż na boczkach drzwi - będzie zimno.

Ergonomia wnętrza jest bardzo dobra, w małym aucie, wygospodarowano dość dużo miejsca, zarówno na głowę jak i nogi, pod warunkiem że nie jesteśmy przesadnie wysocy.
Fotel maksymalnie do przodu i osoba o wzroście 200cm ma miejsca "na styk"

Obrazek

Osoba niska, fotel maksymalnie do przodu

Obrazek

Osoba niska, fotel maksymalnie do tyłu - i mamy problem.

Obrazek

Zasiadając za małą kierownicą, z charakterystycznymi wybrzuszeniami, ściętą u dołu, i obszytą skórą, ujrzymy taki widok:

Obrazek

Pakiet stylizacyjny obejmuje fortepianowe plastiki.
Pełne połysku, ładne - jak są nowe - plastiki.

Obrazek

Obrazek

Niestety obawiam się że po kilku latach będą strasznie porysowane, i przemalowywane ochoczo aby ukryć zniszczenie.

Wszystko co potrzebne, znajdziemy w zasięgu ręki, jest intuicyjnie i przyjemnie, pomimo wszechogarniającego nas plastiku.

Fotele w nowym Twingo, uznam za nieporozumienie.
Siedzi się wysoko, całkiem inaczej niż w pierwszej odsłonie Twingo, co daje poczucie jazdy autem klasy van.
Dlaczego stwierdziłem że fotele są nieporozumieniem?
Wyglądają na dość cienkie, i w rzeczywistości dużo brakuje im do obszerności foteli z Twingo II.
Fotele są twarde, przypominają mi fotele z autobusów komunikacji miejskiej.
Wszystko fajnie i wygodnie, ale na krótką metę, góra 10 przystanków.
Pomimo regulacji góra/dół i przód/tył ciężko zająć pozycję wygodną na trasy.
Po zajęciu usilnie szukałem pompowania odcinka lędźwiowego, gdyż nie wyobrażałem sobie aby na stałe cisnęło mnie coś w plecy, tylko dlatego że projektant postanowił tak wyprofilować oparcie.

Obrazek

Siedziska wyglądają na mocno wyprofilowane, trzymające na boki.
W rzeczywistości małe osoby, nie skupiające się na jeździe będą wypadać na zakrętach, duże osoby wypadać z fotela będą trochę rzadziej.

Zintegrowany zagłówek z delikatnym uwypukleniem naśladuje prawdopodobnie fotele lotnicze z malucha.
Gdzie wygoda oparcia się o zagłówek i zamknięcia oczu, gdy siedzimy na fotelu pasażera?

Jedyny pozytyw widzę w fotelu pasażera, możemy go całkowicie położyć, i przewieźć długie przedmioty.

Obrazek

Z tyłu jest jeszcze ciekawiej, i tutaj także widzimy fantastykę miejskimi środkami transportu.
Tylna kanapa a w zasadzie ławka, jest także twarda, cienka, i nieruchoma.
Umieszczono ją na stelażu - tak jak w komunikacji miejskiej - dzięki czemu uzyskano schowki pod tylną kanapą.
Ruchome fotele lub kanapa ?
Nie tutaj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomimo dużej możliwości personalizacji, dopiero na salonie w Paryżu Renault poprawiło kolorystykę boczków drzwi.
Testowana wersja i inne dostępne w salonie posiadają plastikowe, białe obicia drzwi.
480 km i były strasznie pobrudzone.
Osobiście bym to czyścił na bieżąco, ale już widzę to auto po kilku latach... a nie nie widzę, ale o tym dalej.

Obrazek

Obrazek

Z tyłu zabrakło uchwytu do zamykania drzwi z prawdziwego zdarzenia, jest tylko małe, prostokątne coś.

Widoczność do tyłu jest poprawna

Obrazek

Podgrzewany bagażnik skryty jest pod taflą szkła, i ma pojemność 188 litrów.
Pomaga składana kanapa, jednak możemy położyć tylko oparcia, a nie ją przesunąć.
Kanapa dzielona w stosunku 50:50

Obrazek

Urządzenia pokładowe

Jak każde nowe auto, także w Twingo elektronika zawładnęła wnętrzem.
Coś co kilka lat temu dostępne było tylko w autach klasy wyższej, o tyle teraz nawet w małych miejskich autach, znajdziemy gro elektroniki pokładowej.

System audio i jego rozbudowa zależna jest od wersji wyposażeniowej.
Audio w każdej wersji wyposażeniowej bazuje na dwóch głośnikach nisko i wysokotonowych.
Ich jakość jest rozczarowująca, grają słabo, bardzo plastikowo a dźwięk jest przytłumiony.
Wysterowanie radia, dodanie trochę wokalu i basu delikatnie poprawia sytuację, ale Renault mogło się trochę postarać.

Testowany egzemplarz posiadał uchwyt pod telefon i radio obsługujące USB.
Niestety radio zostało rozłożone na dwa elementy.
Góry panel posiada przyciski zmiany stacji, numerów stacji i uchwyt na telefon, oraz dolny z wyświetlaczem, przyciskami głośności, telefonu i gniazdem USB.
Gniazdo mogłoby chociaż posiadać zaślepkę, ale możemy to od biedy wybaczyć.
Gdy radio jest włączone przekazuje informację RDS oraz godzinę i temperaturę.
Gdy je wyłączymy widzimy dużą godzinę.

Jest to dość nieszczęsne rozwiązanie, gdyż nawet złożona podstawka pod telefon zasłania sterowanie radiem.
Rozłożona, całkowicie je uniemożliwia.

Obrazek

Obrazek

Przyczepić się muszę także do uchwytu pod telefon.
Wygląda jakby ten gadżet projektowany był 2-3 lata temu.
Urządzenie maksymalnie rozsuwa się na lekko ponad 13cm, co wystarcza na obsadzenie Lumii 920, która ma tylko 4.5 calowy ekran.
Są przecież już urządzenia mające 5 i 6 cali.
Niby możemy ułożyć telefon pionowo, jednak telefon mocowany jest niepewnie, co poskutkowało - pomimo gumowego wykończenia - upadkiem telefonu.

Zapytacie po co ta podstawka?
Najtańsza wersja Life posiada w tym miejscu zaślepkę.
Wersja Zen i Intens może posiadać w/w podstawkę, aby poprzez aplikację R&GO zainstalowaną na smartfona, ukazać dodatkowe funkcje jak np. obrotomierz.
Niestety tutaj kolejne ograniczenie - aplikacja R&GO dostępna jest tylko na systemy iOS i Android.
Gdzie Windows Phone ?
W lesie.

Radio posiada moduł BT dzięki któremu możemy sparować nasz telefon poprzez Bluetooth z samochodem, aby rozmowy odbywały się przez głośniki samochodowe.

Drugą wersją radia i bardziej rozbudowaną, jest flagowy system Renault czyli R-Link

Obrazek

System w pełni obejmuje nawigację satelitarną która działa sprawnie, oraz innego multimedia typu filmy czy radio FM.
System R-Link pokazuje także takie informacje jak temperatura czy godzina, oraz uruchamia obraz z kamery tylnej w przypadku załączenia biegu wstecznego.

Obrazek

Klimatronik oferowany jest w bogatszych wersjach wyposażeniowych.
Przyciski chodzą lekko i delikatnie, jedynie zastrzeżenia mam do pokrętła, które w mojej opinii nie wytrzyma kilku lat.
Ciekawą funkcją jest włączenie nawiewu na szybę, odcina nawiew na inne otwarte nawiewy (nie leci jak w Twingo I - prawie wszędzie) i automatycznie włącza podgrzewanie tylnej szyby oraz lusterek.
Idealne rozwiązanie na jesień i zimę.

Licznik umieszczony jest centralnie - odmiennie niż w Twingo I czy II generacji.
Nie jest już w pełni cyfrowy, wskazówka robi pełne półkole po uruchomieniu silnika, i może wskazać maksymalnie 160 km/h.
Pod tarczą prędkościomierza umieszczono najważniejsze kontrolki oraz wyświetlacz LCD, wskazujący poziom paliwa, oraz informację o stanie auta - typu włączone światła, asystent, spalanie, włączenie tempomatu itd.

Innowacyjność Twingo, różnie z tym jest...

Test zbliża się powoli do końca.
Największe smaczki zostawiłem na sam koniec.
Twingo III promowane jest jako powrót do korzeni.
Coś w tym jest.

Twingo I z roczników 1993-1998 było krytykowane za brak schowków, i otwarte przestrzenie ukazujące co tam trzymamy.
Twingo III idzie jego śladem.
Nie chcesz płacić za pakiet schowków Flexicases?
Przykro mi, będziesz miał otwarte schowki w desce rozdzielczej, przy lewarku zmiany biegów, a w tylnych drzwiach ich nie ujrzysz.
Pod tylną kanapą nie ujrzysz żadnych siatek.
Brzmi głupio?
Zapłacisz 150 złotych, za każdy ze schowków, i już brzmi lepiej.
Wiadomym jest że jeżeli kupujesz auto za ponad 40 tys. złotych, to te kilkaset złotych nie zrobi różnicy, ale szczerze wolałbym wydać te pieniądze na pakiet oryginalnych kołpaków na zimę, niż na jakieś schowki.

Schowek przy drążku zmiany biegów :

Obrazek

Schowek tylnych drzwi:

Obrazek

Schowek pasażera mało praktyczny - teczka A4 nie wejdzie

Obrazek

Jeżeli mamy schowek obok lewarka zmiany biegów - musimy go zdemontować aby postawić napoje

Obrazek

Mało?
Zobaczcie maskę !

Silnik z tyłu, bagażnik dodatkowy z przodu?
Tak, ale na szmatkę... chociaż nie, bo wkręci się w chłodnicę.
Otwieranie maski to bardzo krytykowany i wytykany Renault element, a otwiera się go całkowicie z zewnątrz.

Grill składa się z faktury plastra miodu.
Wypełniony oznacza zaślepkę.
Wkładamy palec od boku, ciągniemy i...

Obrazek

Wyskakuje nam zaślepka trzymana na plastikowym "sznurku"

Obrazek

Z drugiej strony musimy odblokować maskę kluczykiem.

Obrazek

Ciągniemy za dwa zatrzaski, z różowym kolorem, jednocześnie.

Obrazek

Maska odskakuje ukazując nam zbiorniczki płynu hamulcowego, spryskiwaczy i chłodniczego.
Znalazł się także akumulator i chłodnica.

Obrazek

Obrazek

Innowacyjność tego rozwiązania jest zaskakująca, jednakże nie wróżę długiego życia temu rozwiązania.
Po pierwsze, wyobraźmy sobie mróz, zima, wszędzie wchodząca woda, która przymroziła zaślepki oraz plastikowe sznurki.
Pęknie albo nie puści - minus.

Kolejny problem, pomyślcie sobie jesień, zima, auto całe w soli, mokro na trasie - każdy to zna, a musimy nalać płynu do spryskiwaczy, a bez uniesienia maski się nie obędzie.


Cena

Podstawowa wersja LIFE kosztuje 35990 złotych.
Niestety nie znajdziemy tam ani elektrycznych szyb, ani lusterek.

Optymalna wersja to ZEN z kilkoma doposażeniami.
Cena jaką musimy dać za dość dobrze wyposażone Twingo III wynosi ok 43 tys. złotych.

Roadshow Twingo w Poznaniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie

Czy Twingo jest tym czego się spodziewałem?
Ciężkie pytanie, będąc w świecie Twingo I, spodziewałem się mimo wszystko nawiązania do Twingo I w obecnej wersji.
Niestety to Renault się nie udało.

Oceniałem tą generację Twingo, nie tylko pod kątem auta nowego, ale pod kątem auta kilkuletniego, bo takie najczęściej będą przez nas kupowane. Niestety plastikowość auta, i wszelkiego rodzaju rozwiązania typu szklana klapa tylna, otwieranie maski, powodują że nawet pozornie delikatna stłuczka, może okazać się droga w naprawie.
Problemu nie ma jeżeli auto naprawiane będzie w ASO, a niestety boję się o naprawy tego auta u Heńka w szopie.

Ogólnie Twingo pomimo kilku niedoskonałości jest fajnym autkiem, niestety nie dla mnie.
Jeżeli komuś siedzi się dobrze, nie przerażają go wymienione w teście problemy i ma 45 tysięcy aby kupić małe miejskie autko, to szczerze polecam.
Z całą pewnością mogę powiedzieć że obecna generacja zatrze słaby wizerunek Twingo II, jednak daleko jej do pierwszej generacji Twingo.
Jednak ja, jako ewentualny nabywca za lat kilka, mam mieszane uczucia.
Silnik, wnętrze, czy "innowację" wątpliwie zniosą próbę czasu.
Dla Nas wada?
Dla producenta zaleta, zapłać, zużyj, wymień!

Co łączy je z Twingo ?
Niestety to już tylko nazwa....
Moje Twingo
15.08.2010 - 19.06.2011
Obrazek 23.06.2011 - 31.05.2015
06.01.2013 - 14.02.2013
Obrazek 07.06.2014 - 01.08.2014
Obrazek25.10.2014 - 27.11.2014

Szukasz części do Twingo ?
Sprawdź !
Offline
Awatar użytkownika

tfelek

  • Posty: 1180
  • Rejestracja: 13 gru 2006, 12:57
  • Lokalizacja: Warszawa-wola-piaseczno
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Testujemy Twingo III

Post12 paź 2014, 11:09

Napisze coś od siebie , po pierwszej jeździe brakowało mi cos, ale po jazdach w roadshow stwierdziłem ze to Twingo ma cos w sobie. I tak proszę państwa Twingo I nie wróci , świat idzie do przodu i producenci aut muszą tez iść do przodu z trendami i wymaganiami , za jakiś czas przejade się Twingo 90tce i zobacze czy jest Różnica . chętnie kupił bym to Twingo.
Twingo RS
Obrazek
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

maciejasking

  • Posty: 557
  • Rejestracja: 08 sie 2010, 14:27
  • Lokalizacja: LUBOŃ/POZNAŃ
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Re: Testujemy Twingo III

Post12 paź 2014, 12:22

Sasio szacun za opis , mistrzostwo.
Offline

luke

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 09 lut 2013, 17:41
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Testujemy Twingo III

Post12 paź 2014, 13:59

Świetny opis!
Dla mnie to nowe Twingo to tak naprawdę zaprzeczenie koncepcji pierwszego Twingo :(
Główne cechy jedynki to prostota konstrukcji, funkcjonalność, tanie naprawy i eksploatacja. Wszyscy kochamy przestronność wnętrza i możliwości przewozowe po złożeniu kanapy.
Trójka to jednak bardziej skomplikowana konstrukcja - już widzę minę znajomego mechanika na widok silnika upakowanego z tyłu... Za to ASO Renault pewnie zaciera ręce...
Nowe Twingo zdaje się też ma mniejsze możliwości przewozowe - jednak podłoga bagażnika jest wyżej.
A ta przednia pokrywa to już jakaś kompletna porażka...
Offline
Awatar użytkownika

Prezes

Administrator

  • Posty: 464
  • Rejestracja: 08 mar 2000, 11:59
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Testujemy Twingo III

Post12 paź 2014, 15:27

Osobiście uważam, że po tych kliku kilometrach, które zrobiliśmy razem w Karawanie odnoszenie się do wersji I czy II nie ma sensu. Są to dwa/trzy różne samochody, które łączy tylko nazwa producenta i nazwa modelu. Nic więcej.
O zaprzeczeniu koncepcji Twingo I też nie można wg mnie mówić gdyż to jest Twingo III a nie Twingo I i chyba miały zupełnie inne koncepcje podczas projektowania ;)
Dla mnie jako posiadacza Twingo I wersja III jest małym bardzo zwrotnych samochodzikiem, który na szczęście ma to "coś" :) Na początku wsiadłem i stwierdziłem "o matko..." ale z każdym kilometrem było lepiej. Po wszystkim czułem się trochę jak motoryzacyjna sierota i trochę za nim tęsknię.
Co prawda jest plastikowy i wydaje z siebie plastikowe dźwięki, jest mało pakowny i do tego ma z tyłu niezły grzejnik, jest mułowaty i trzeba go rozkręcać aby jechał jak należy to mi się spodobał :)
Gdybym miał dylemat podobny do tego sprzed 14 lat to pewnie bym go kupił... ale na szczęście nie mam tego dylematu i cieszę się swoim złomem, którego nie oddam nikomu :)

p.s. opis kozak :)
Offline

Eaon

  • Posty: 295
  • Rejestracja: 16 cze 2012, 10:07
  • Lokalizacja: Wyszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Testujemy Twingo III

Post12 paź 2014, 21:39

Trzeba na prawdę podziękować Sasiowi za ten dobry reportaż o nowym Twingo .

Szczerze?
Po 1 Nawet że wygląda rewelacyjnie z powodu tej plastikowości i napchanej tej elektroniki nie kupiłbym go bo przecież z czasem coś by sie działo...

Po 2 Racja to autko miejskie ale jeżeli chciałby ktoś przykładowo dla "oszczędności" bo jak przecież małe to i mało pali ale z reportażu nawet zrozumiałem że powyżej 100 czy 120 silnik sie zaciera jak w TI na wakacje czy do rodziny na weekend pod granice polski na prawdę byłoby ciężko... Nie raz w swoim miasteczku widziałem jak jakaś rodzinka po pierdziela do sklepu TI (96r) z dziećmi radząc sobie regulowaną tylną kanapą lub przejezdnych najczęściej w wakacje w pełnym składzie w Twingaczu 98r :D ale juz w tym byłby problem z bagażami...

Po 3 Bo nie wiem czy przeoczyłem czy po prostu Sasio o tym nie napisał
Gdzie do cholery w tym nowym Twingo znajduje się zapasówka?xDD

Mój post nie każdemu musi się podobać po prostu napisałem to co uważam :)

Pozdrawiam :D
Offline
Awatar użytkownika

Sasio

Nadinspektor ds. czystości żaby

  • Posty: 2962
  • Rejestracja: 01 sie 2010, 5:53
  • Lokalizacja: Szczecinek
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Testujemy Twingo III

Post12 paź 2014, 21:57

Koła zapasowego nie doświadczysz.
Nawet za dopłatą.
Pod nogami pasażera, pod dywanikiem, jest zestaw naprawczy, czyli tzw. gaśnica wstrzykiwana do koła.
Lekkie przebicie załatasz, rozcięcie niestety dyskwalifikuje auto do dalszej jazdy, pozostaje Renault Assistance.
Moje Twingo
15.08.2010 - 19.06.2011
Obrazek 23.06.2011 - 31.05.2015
06.01.2013 - 14.02.2013
Obrazek 07.06.2014 - 01.08.2014
Obrazek25.10.2014 - 27.11.2014

Szukasz części do Twingo ?
Sprawdź !
Offline

Eaon

  • Posty: 295
  • Rejestracja: 16 cze 2012, 10:07
  • Lokalizacja: Wyszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Testujemy Twingo III

Post13 paź 2014, 6:10

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) . No to troche lipa jednym słowem bo jak blisko swojego miejsca zamieszkania to zawsze ktoś by załatwił a jak nie to swoją zapasówkę pożyczył :D . A czy przypadkiem tam gdzie jest zestaw naprawczy po czasie nie robiło by się to samo co w Twingo I z matą bagażnika? Chodzi mi o to że ta mata odkształcała by się od rzeczy niżej
Offline
Awatar użytkownika

Sasio

Nadinspektor ds. czystości żaby

  • Posty: 2962
  • Rejestracja: 01 sie 2010, 5:53
  • Lokalizacja: Szczecinek
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Testujemy Twingo III

Post13 paź 2014, 6:22

Na to pytanie Ci nie odpowiem ale jest to w zasadzie dziura w podłodze zamknieta zaślepką takze jest na równi.
Przykrywa je tylko dywanik na rzepy.
Moje Twingo
15.08.2010 - 19.06.2011
Obrazek 23.06.2011 - 31.05.2015
06.01.2013 - 14.02.2013
Obrazek 07.06.2014 - 01.08.2014
Obrazek25.10.2014 - 27.11.2014

Szukasz części do Twingo ?
Sprawdź !
Offline

Eaon

  • Posty: 295
  • Rejestracja: 16 cze 2012, 10:07
  • Lokalizacja: Wyszków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Testujemy Twingo III

Post13 paź 2014, 6:26

Aha to raczej problemu nie będzie :P
"Co łączy je z Twingo ? Niestety to już tylko nazwa...." Najprawdziwsza prawda :(
Następna

Wróć do Newsy i testy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron