Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:02 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo 1.2 16v na tor

Przeróbki i szeroko pojęty tuning zarówno optyczny jak i mechaniczny
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kubasfn

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 kwie 2015, 11:56
  • Lokalizacja: Piotrków
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Twingo 1.2 16v na tor

Post15 kwie 2015, 0:09

Witam chodzi mi po głowie budowa Twingo 1 na tor na imprezy typu SuperOes .
Niestety w internecie nie ma praktycznie żadnych informacji na temat tego typu projektów a zwłaszcza w Polsce
Z racji na duży rozstaw osi i dosyć tanie części, Twingo wydaje się bardzo interesujące zwłaszcza z silnikiem D4F (nie interesują mnie żadne swapy auto ma jeździć w klasie do 1.3 ). Wiem że z samym zawieszeniem swapem hamulcy nie ma problemów natomiast nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat modyfikacji tego silnika.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie przy modyfikacji tego silnika interesuje mnie np czy można wrzucić większe wtryski i przepustnice np z Megane 1.6 bez większej rzeźby. ?
Oczywiście takie mody jak wydech dolot ostrzejszy wałek też na pewno się pojawią.
Jak wygląda sprawy skrzyni biegów czy w słabszych wersjach Twingo była krótsza skrzynia ?
Offline

MrHT

  • Posty: 452
  • Rejestracja: 29 sie 2012, 22:14
  • Lokalizacja: Żary/Nekla
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo 1.2 16v na tor

Post15 kwie 2015, 0:17

Witaj!
http://www.twingotuningforum.de/thread-33630.html i polecam przejrzeć to forum i szukać za granicą.
Ale z grzebaniem w silniku to trochę słabo. Jakbyś chciał wałki to pewnie na zamówienie -świątek, rewar.
Wydaję mi się, że w klasie do 1.3 dużo więcej szpeju jest do sc/cc i hondy
W SC masz wahacze wleczone z tyłu. Czyli takie zawieszenie pólzależne.
Nie wiem jak tam ze skrzynią biegów. Musiałbyś popytać na forum np. Clio jak sobie radzą z wypadająca półosią.

Wtryski i przepustnice to zostawiłbym sobie na sam koniec. Jak będzie za mało paliwa to zawsze można podbić regulatorem troszkę. A większa przepustnica może spowodować reakcje 0-1.
Offline

kubasfn

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 kwie 2015, 11:56
  • Lokalizacja: Piotrków
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo 1.2 16v na tor

Post15 kwie 2015, 9:49

Dzięki za odpowiedź o wałki już się dowiadywałem u Świątka wcześniej..
Aktualnie jeżdżę mocną Hondą w K3 (1.6) ale mam zamiar zejść klasę niżej , oczywiście Sc/CC to pierwsze auto jakie brałem pod uwagę ze względu właśnie na graty i łatwość modyfikacji.
Muszę przemyśleć mocno to Twingo
Offline
Awatar użytkownika

Dmochu

  • Posty: 585
  • Rejestracja: 02 lis 2011, 2:11
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo 1.2 16v na tor

Post15 kwie 2015, 11:02

nie wiem jak do końca jest z klasami bo się tym nie interesowałem ale w kjs jeździ jedno Twingo 1.4, co do przeróbek 1,2 to i tak w miarę wysilona jednostka ale głowicę da się jeszcze obrobić :D, skrzynie siadają strasznie szczególnie drugi bieg, a co do wypadającej półosi, to dorabiają blokady ;)
TWINGO-GARAGE

Wróć do Modyfikacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron