Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:25 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Informacje i ocena przed zakupem...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post18 mar 2016, 11:27

Dokładnie! Ja kupiłem Twingo najdroższe z danego rocznika (a i droższe od rok młodszych) od pierwszej właścicielki 72-letniej. Auto miało 5 lat i 18kkm! Do tej pory przejeździłem nim ponad 200kkm i jest najmniej zawodnym samochodem jaki kiedykolwiek miałem.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

vickier

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 21 paź 2013, 13:40
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post18 mar 2016, 11:36

Też kupiłem 5 letnie z przebiegiem 18kkm. :) Zapłaciłem więcej niż za większość aut 2-letnich. Auto do tej pory przelatało ok. 50kkm, nie robiłem przy nim nic poza wymianą płynów, i wymianą klocków.
Ostatnio kupiłem 21 letnie auto za 9500 zł... znajomi się pukali w czoło, bo przecież można kupić taki za 4-5 tysięcy. Cóż
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, 19:26 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Nie cytujemy postów pod którymi piszemy!
POŁAWIACZ PEREŁ
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post18 mar 2016, 12:02

Heheheh ja kupiłem 26-latka za równowartość 5 tanich podobnych aut :)
No ale rynek klasyków a nówek to inna bajka, tam rocznik nie ma znaczenia (a jeśli ma to im starszy tym lepiej). Swoją drogą auta nie kupuje się rocznikiem. Znajoma (singielka z 0wą wiedzą o motoryzacji) szukała auta dla siebie z roczników 2008+. zaproponowałem jej super zadbane auto kolegi z rocznika 2006 i powiedziała, że za stary :lol: Kupi pewnie ulepa z 2010 od Mirka handlarza :lol:
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

MrJ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 12 lut 2016, 15:57
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post18 mar 2016, 20:24

"Grube ceny" = grube w porównaniu do innych "nie extra" wersji z takim samym wyposażeniem. Np. Peugeoty mają wersję Roland Garros, ze specjalnymi zestawami kolorystycznymi skór i innymi lakierami. I też się za to dopłaca, ale nie aż tyle co w Twingo za takiego Giordini. Buja się np. jeden od ponad pół roku za okolice 25 kafli (ostatnio bodaj 24). No chyba za Clio RS, bo na pewno nie Twingo GT. Nikt mu nie broni, ale bądźmy szczerzy - nikt też nie kupi. I to mam na myśli pisząc o "grubych cenach" :)
Offline
Awatar użytkownika

vickier

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 21 paź 2013, 13:40
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post20 mar 2016, 22:37

No dobra a jaka cena jest dla ciebie gruba za Twingo powiedzmy z 2011 w wersji rip curl albo dynamique?

-- Połączono posty: 20 mar 2016, 22:43 --

MrJ pisze:"Grube ceny" = grube w porównaniu do innych "nie extra" wersji z takim samym wyposażeniem. Np. Peugeoty mają wersję Roland Garros, ze specjalnymi zestawami kolorystycznymi skór i innymi lakierami. I też się za to dopłaca, ale nie aż tyle co w Twingo za takiego Giordini. Buja się np. jeden od ponad pół roku za okolice 25 kafli (ostatnio bodaj 24). No chyba za Clio RS, bo na pewno nie Twingo GT. Nikt mu nie broni, ale bądźmy szczerzy - nikt też nie kupi. I to mam na myśli pisząc o "grubych cenach" :)

Gordini jest jednak extra wersją i jest inaczej wyposażony niż inne wersj, znaczy się lepiej.
POŁAWIACZ PEREŁ
Offline
Awatar użytkownika

MrJ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 12 lut 2016, 15:57
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 mar 2016, 7:30

Gordini jest jednak extra wersją i jest inaczej wyposażony niż inne wersj, znaczy się lepiej.


Roland Garros też. Zwykle ma klimatronik, tempomaty, ekstra kontrole trakcji itepe. I jak np. wersja nieco uboższa (typu manualna klima, siedzenia w zwykłej tapicerce) w zbliżonym roczniku i przebiegu kosztuje powiedzmy 10000, to RG nie więcej jak 12000, a zwykle mniej. Czyli dopłacasz, ale w granicach rozsądku.

A Rip Curl czy Dynamique? Szczerze - nie wiem, bo ceny tych aut są różne z tego względu, że są rzadkie. Jeżeli za w/w RG ktoś zawoła cenę +50% w stosunku do konkurencji, to po prostu nie sprzeda. Bo na rynku jest masa aut do porównania. Natomiast z Twingo już tak nie jest. Zwiał mi jakiś czas temu Rip Curl w (teoretycznie) ekstra stanie z okolic 2010 za... 13? 14 koła? Jakoś tak. Ale widywałem już za 20.

PS. Chyba wiem o którego chodzi - mianowicie http://olx.pl/oferta/renault-twingo-ren ... 843467f990 - czy to dużo? Znów nie wiem jak się odnieść, czy to dużo jak za tę sztukę. Z jednej strony nie, bo ładny rocznik, niski przebieg, fajne wyposażenie.
Z drugiej, dam kontrprzykład, co można mieć za 18000. A np. takiego oto: http://olx.pl/oferta/peugeot-207-le-man ... 9d5bf3edc4 - to jest sztuka od maniaka pedolotów z innego forum, gościa który sobie indywidualnie sprowadza rzadkie, maksymalnie wypasione sztuki "4 FUN" ;)
Wiem, ten 207 jest 3 lata starszy, ma przebieg rzędu 150k, ma 1,6HDi o nie najlepszych opiniach, jest po lakierowaniu elementu. ALE jest to sztuka przejrzana co do każdej śrubki, silnik tak porobiony że przeżyje drugie 150k, porobione są modyfikacje jak w autach klasy wyższej, a do wglądu przy zakupie jest teczka papierów. Plus TO jest limitowana wersja, tylko 2000 sztuk, każda numerowana, a nie "dołożymy znaczki na fotelach i jest super hiper". I umówmy się - pod względem jakości wykonania, kultury jazdy i w ogóle całej reszty, to Twingo nawet nie stało obok takiego 207.
I jak się teraz do tego odnieść? Nijak. Nadal 18k to nie jest dużo chcieli kupić zadbanego Fiata 500 czy Forda Ka, żeby się trzymać segmentu A. Ale mimo wszystko jak dla mnie (ważne!) sporo jak na Twingo, no chyba że w wersji po liftingu (2012+) bo wtedy płacisz za auto niemal pachnące nowością. O ile 18, 20 czy ile tam dałbym za ładną wersję 207, za Clio, za auta tego typu, to za maluszka typu Twingo już nie. Nawet młodego. Bo nie. Po prostu ;)
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 mar 2016, 8:52

Fajny ten Pug, lista czynności serwisowych robi wrażenie! Zdjąć te naklejki z boku i można latać. BTW HDi Peugeota mają chyba bdb opinię, czyż nie? A już na pewno na tle diesli VW czy Renault.
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

tfelek

  • Posty: 1180
  • Rejestracja: 13 gru 2006, 12:57
  • Lokalizacja: Warszawa-wola-piaseczno
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 mar 2016, 14:56

Peugeota znam właściciela jak cos to pisz pw..
Twingo RS
Obrazek
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

MrJ

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 12 lut 2016, 15:57
  • Lokalizacja: Chorzów
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post21 mar 2016, 22:45

Właśnie chodzi o te naklejki. Ten typ tak ma ;) A 1,6 HDi jest ponoć bardzo trwałym silnikiem, czego nie da się powiedzieć o towarzyszących mu: FAPie, dwumasie i turbinie o zmiennej geometrii. I to one robią opinię.

Haha, znowu wychodzi że w światku samochodowym wszyscy wszystkich znają. Kusi mnie ta 207 i to strasznie kusi (kojarzę ja z forum 206), ale trochę chyba za wysokie progi - taki furacz żeby jeździć 10km do roboty (nie mylić z pracą :P ) to lekka przesada ;)
Offline
Awatar użytkownika

tfelek

  • Posty: 1180
  • Rejestracja: 13 gru 2006, 12:57
  • Lokalizacja: Warszawa-wola-piaseczno
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Kupujesz Twingo - ocenimy go!

Post23 mar 2016, 9:06

MrJ pisze:Właśnie chodzi o te naklejki. Ten typ tak ma ;) A 1,6 HDi jest ponoć bardzo trwałym silnikiem, czego nie da się powiedzieć o towarzyszących mu: FAPie, dwumasie i turbinie o zmiennej geometrii. I to one robią opinię.

Haha, znowu wychodzi że w światku samochodowym wszyscy wszystkich znają. Kusi mnie ta 207 i to strasznie kusi (kojarzę ja z forum 206), ale trochę chyba za wysokie progi - taki furacz żeby jeździć 10km do roboty (nie mylić z pracą :P ) to lekka przesada ;)

Dokładnie z forum 206 znam ją.. i znam właściciela . :) pozdro
Twingo RS
Obrazek
Obrazek
PoprzedniaNastępna

Wróć do Zakup Twingo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości