Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 29 mar 2024, 1:29 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo I Błąd czujnika temperatury chłodnicy

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

KamilTwingo

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 24 lis 2015, 13:22
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1998

Twingo I Błąd czujnika temperatury chłodnicy

Post07 sie 2017, 21:37

Mam taki o to problem, w mojej żabie agresywnie i przy wysokich temperaturach uruchamia się wiatrak chłodnicy.
W czasie upałów przy 100 stopniach odpalał się i w kilka sekund zbijał temperaturę do 85stopni. Dzisiaj w korku temperatura doszła do 102 i wiatrak się nie ruszył, ile by doszło jeszcze nie wiem bo akurat ruszyliśmy a że padało temperatura spadła dosyć szybko.
Komputer wyświetla mi błąd czujnika temperatury płynu chłodzącego. Tylko że nie mogę go znaleźć. Mam czujnik temperatury wmontowany w blok silnika ale on pracuje na 100% prawidłowo. Z niego czerpie komputer info o temp silnika. Jeżeli go odłączę pojawia się odczyt o temp - 40. Innego czujnika nie ma i nie ma nawet kabla do chłodnicy.

Mam tak:
Czujnik w bloku silnika koło pompy wody - działa
Coś co wygląda jak rezystor dmuchawy w górnej części chłodnicy (ponoć ma odpowiadać za 1 i 2 bieg wiatraka). Rezystor chyba działa bo jak odpalę klimatyzację to przy niskiej temperaturze wentylator powoli się kręci. Szukałem w hurtowniach czujników do chłodnic ale one są w samochodach od roku 2002 a mój to model 98.
Zastanawiam się czy ten model powinien posiadać jeszcze jakiś czujnik, ale gdyby go miało nie być to sterownik nie informował by o jego błędzie.

Wróć do Diagnostyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron