Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:36 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Zamiennik fabrycznego radia.

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

TWINGO1310

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 22 cze 2017, 10:34
  • Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Zamiennik fabrycznego radia.

Post31 paź 2018, 1:51

Witam. Czy do Żabki będzie pasowało radio od innego Renault? Mam na myśli np. Laguna i radio takie jak to https://allegro.pl/fabryczne-radio-cd-r ... 70270.html Zdjęcie przykładowe. Czy będzie pasowało sterowanie z kierownicy?
Offline
Awatar użytkownika

panrysiek

  • Posty: 1570
  • Rejestracja: 10 gru 2005, 13:33
  • Lokalizacja: WRO
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Zamiennik fabrycznego radia.

Post31 paź 2018, 11:26

Jeśli mogę coś zasugerować to polecam jednak kupić radio aftermarketowe. U mnie wleciał właśnie Kenwood z bluetooth. Rozwiązanie niedrogie (330PLN) a co zyskuję: zestaw głośnomówiący (w zestawie z radiem jest mikrofon) dzięki któremu bezpiecznie prowadzę rozmowy, konfiguracja z telefonem to kilkanaście sekund (jednorazowo), możliwość słuchania muzyki prosto z internetu (spotify, youtube)- świetna rzecz+ sterowanie YT z poziomu radia, wejścia USB i aux, nieporównywalna wobec fabrycznego radia jakość dźwięku (np 12- kanałowy EQ). Jedyny minus wobec fabrycznego radia to brak CD. Jeśli chodzi o sterowanie przy kierownicy to prawdopodobnie można to osiągnąć stosując przejściówkę. No i Kenwood ma wyjście chinch na wzmacniacz (u mnie wykorzystane do puszczenia sygnału do subwoofera). Radia fabryczne to budżetówki do kwadratu i służą wyłącznie do słuchania wiadomości lub dla baaaaaardzo niewymagających słuchaczy muzyki.
Obrazek
Turkusowa żabka D7F z czarnymi soczewkami, lekko przyciemnionymi szybkami, felgami Allesio Monza i naklejkami Twingo.pl na szybkach bocznych
Offline
Awatar użytkownika

arek

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 18 lip 2013, 20:05
  • Lokalizacja: Lublin
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2013

Re: Zamiennik fabrycznego radia.

Post31 paź 2018, 23:23

Sterowanie z kierownicy (satelita) będzie pasowało prawdopodobnie jedynie do radioodbiorników z własnym wyświetlaczem, montowanych w Renault. Modele bez wyświetlacza nie obsłużą samego pilota, bo podłączany jest on wówczas do wyświetlacza. Na przykład takie jak w Twingo II, czyli LG z bluetooth i zewnętrznym mikrofonem (zestaw głośnomówiący)
Obrazek
Można kupić niezbyt drogo używane, najlepiej z mikrofonem w zestawie z demontażu ;) Wyjdzie chyba najtaniej.
@panrysiek ma jednak rację, że jakość nie jest powalająca, choć do słuchania wystarczy z zapasem ;)
Z jednym się nie zgodzę, bo choć to był kaseciak, to wraz ze zmieniarką fabrycznie montowano też coś naprawdę dobrego, jak na tamte czasy ;)
Obrazek
PIKUR, LIKUR i Safrane :)
Offline

NaczelnyFilozof

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 08 wrz 2018, 12:01
  • Lokalizacja: Żywiec
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Zamiennik fabrycznego radia.

Post01 lis 2018, 13:12

A ja zostawiłem fabryczne radio ze sterowaniem z pilotem zpod kierownicy takie:

Obrazek

Tylko dokupiłem do niego oryginalną zmieniarkę cyfrową Renault (to sie podpina w wyjscie zmianarki w radiu) i zapinam do niej pendrajw z mp3

Obrazek


No i sobie to gra :-)

Wróć do Car Audio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron