Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:40 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo I "Epicea" ale bez szyberdachu???

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Owca z bananowca

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 28 paź 2018, 8:49
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2001

Twingo I "Epicea" ale bez szyberdachu???

Post30 paź 2018, 1:56

Niedawno nabyłem "okazyjnie" Twingo I z serii Nature "Epicea". Rocznik 2001. I wszystko byłoby pięknie do czasu aż nie zajrzałem na tę stronę: http://www.autos-series-limitees.fr/
Trochę się zdziwiłem kiedy zobaczyłem w kolumnie Epicea, że seryjnie była wyposażona w szyberdach (elektryczny?). Kłopot w tym, że nasze Twingo ma dach "po Bożemu"... :? i szyberdachu ani śladu... Normalna, zdrowa, goła blacha. Za to na drzwiach są listwy, których chyba w 2001 nie zakładano? Wydaje mi się też, że zielony kolor plastików (pokręteł nawiewu, paneli szyb, etc.) dość wyraźnie się różni od tego na karoserii? Jest znacząco ciemniejszy.
Auto sprawdzałem też miernikiem i wygląda na to, że niemal cały był malowany albo odświeżany, a na drzwiach pasażera ma całkiem sporo szpachli, ale tylko tam. Wszystkie blachy idealnie zdrowe także od spodu.
Nie to żebym jakoś strasznie płakał, bo "żabę" kupiłem naprawdę okazyjnie ale pytam z ciekawości, bo mi to spokoju nie daje, a sprzedawca wyglądał na przyzwoitego człowieka.
Czy macie jakieś pomysły co to się mogło dziać z tym egzemplarzem przez lata całe? Czy może niepotrzebnie "dramazuję"?
Pierwszy raz mam kontakt z francuskim samochodem, więc wybaczcie jeśli pytanie jest jednym z tych co to szkoda nawet odpowiadać i odesłać do wyszukiwarki. Przeszukałem ale nic na ten temat na forum nie znalazłem. Jeszcze :D

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki ;)
Offline
Awatar użytkownika

Prezes

Administrator

  • Posty: 464
  • Rejestracja: 08 mar 2000, 11:59
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Twingo I "Epicea" ale bez szyberdachu???

Post30 paź 2018, 22:38

Może po numerze VIN ktoś Ci powie co się działo. Podjedź do serwisu np. na Puławskiej i niech Ci pokażą o ile jakaś historia jest. Po VINie chyba można również ustalić wersję wyposażenia więc też się dowiesz. autos-series-limitees.fr to strona hobbystyczna więc nie traktuj jej jak wyroczni w temacie.
2 wyniki na marktplaats.nl i jedna Epica miała szklany dach a druga nie ;)
Offline
Awatar użytkownika

Owca z bananowca

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 28 paź 2018, 8:49
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Twingo I "Epicea" ale bez szyberdachu???

Post01 lis 2018, 21:24

Prezes pisze:Może po numerze VIN ktoś Ci powie co się działo. Podjedź do serwisu np. na Puławskiej i niech Ci pokażą o ile jakaś historia jest. Po VINie chyba można również ustalić wersję wyposażenia więc też się dowiesz. autos-series-limitees.fr to strona hobbystyczna więc nie traktuj jej jak wyroczni w temacie.
2 wyniki na marktplaats.nl i jedna Epica miała szklany dach a druga nie ;)


Dziękuję za odpowiedź.
Faktycznie, może za bardzo się zasugerowałem tą tabelką. Uspokoiłeś mnie i też mi się udało znaleźć już kilka w ogóle bez "dziury w dachu" :) Aktualnie wgryzam się w różne "ficzersy" "Kermita" (tak go "małża" ochrzciła) i popadam w coraz większy stan zauroczenia. Dzięki! ;)

Chciałem jeszcze zapytać, czy warto kupić raport VIN z poniższej strony?
http://renault.auto.com.pl/dekoder_vin/ ??? :|
Offline
Awatar użytkownika

Masaccio

  • Posty: 716
  • Rejestracja: 12 lis 2007, 20:56
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2003

Re: Twingo I "Epicea" ale bez szyberdachu???

Post02 lis 2018, 18:42

Nie warto, niewiele więcej niż w ASO się nie dowiesz.
Offline
Awatar użytkownika

Owca z bananowca

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 28 paź 2018, 8:49
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2001

Re: Twingo I "Epicea" ale bez szyberdachu???

Post04 lis 2018, 8:25

Masaccio pisze:Nie warto, niewiele więcej niż w ASO się nie dowiesz.

Dziękuję, kilkadziesiąt złotych zaoszczędzonych akurat na wizytę w ASO ;) Teraz znalazłem informację, że samochód według oryginalnej instrukcji był zamówiony i odebrany w Renault Puławy w 2001 roku.
Offline
Awatar użytkownika

Prezes

Administrator

  • Posty: 464
  • Rejestracja: 08 mar 2000, 11:59
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Twingo I "Epicea" ale bez szyberdachu???

Post08 lis 2018, 1:16

Ja kupując samochód podjechałem do salonu na Puławskiej, przedstawiłem sytuację (przed zakupem) i dostałem wyczerpująca informację o historii samochodu. Tak więc lepiej pojedź do najbliższego salonu i poproś ich o pomoc w tym temacie.

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron