Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:26 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo I D7F problem z odpalaniem.

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

slima

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 23 gru 2018, 18:35
  • Lokalizacja: Łódź, Polska
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Twingo I D7F problem z odpalaniem.

Post25 lut 2019, 0:22

Hej, w grudniu kupiłem Twingo I z 2000 roku, jak na rocznik to blacharsko jest nieźle, nie miało żadnego wypadku i całe "życie" w jednym mieście, te same blachy od nowości.

W grudniu paliło od 1, zawsze.

Ostatnio zaczęły się problemy z odpalaniem, z tym, że nie ma reguły. Raz pali od pierwszego, kilka razy zdarzyło się, że zapalił za 3 razem, a ostatnio coraz częściej są problemy. Raz już myślałem, że nie odjadę, bo próbowałem z 10 razy, aż w końcu zaskoczyło. Co ciekawe, jak już odpali, to pracuje normalnie. Nie muli, ma moc. Czasem jest taki efekt, że jak stanę na 1 czy 2 światłach, to obroty falują przez chwilę, nie dłużej niż 10 sekund i się uspokaja. Nigdy nie zgasł mi podczas jazdy.

Do tej pory wymieniłem kable WN, filtr powietrza i zrobiłem rozrząd, bo nie wiadomo było kiedy był robiony.

Jest to najbiedniejsza (?) wersja, z szybkami na korbki, bez klimy i bez wspomagania chyba wersja lift, albo przejściówka? nie jestem pewien.

Czy macie pomysł co można by sprawdzić? Zastanawiające dla mnie jest to, że jak już auto odpali, to problemów brak.

Dodam, że po przekręceniu zapłonu słychać pompkę(?) przez chwilę.

Widzę też, że był kiedyś jakiś alarm zainstalowany, ale nie mam do niego żadnego pilota i mam jeden kluczyk.

Dziękuję za wszystkie sugestie.
Offline
Awatar użytkownika

Alina

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 16 paź 2013, 11:06
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: TCe 0.9 (90KM)
  • Rocznik: 2014

Re: Twingo I D7F problem z odpalaniem.

Post25 lut 2019, 19:34

Tu był podobny temat, może pomoże.
https://www.www.twingo.pl/viewtopic.php?f=10&t=2433
Obrazek Obrazek
Offline

slima

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 23 gru 2018, 18:35
  • Lokalizacja: Łódź, Polska
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo I D7F problem z odpalaniem.

Post26 lut 2019, 16:24

Hej, sprawdzę tej czujnik. Widzę, że nie jest on ciężko dostępny, więc jak coś to go wymienię.
Offline
Awatar użytkownika

vickier

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 21 paź 2013, 13:40
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F LEV 16V (75KM)
  • Rocznik: 2009

Re: Twingo I D7F problem z odpalaniem.

Post28 lut 2019, 11:42

Miałem taki problem, coprawda w innym aucie, ale myślę ze u ciebie moze być to samo. U mnie padł czujnik położenia wału
POŁAWIACZ PEREŁ

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron