Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:42 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Tylni pierścień ABS

Czegoś nie wiesz ?
Ten dział jest dla Ciebie.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

afrontakr@gmail.com

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 gru 2021, 15:38
  • Lokalizacja: Kraków
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Tylni pierścień ABS

Post09 sty 2022, 20:07

Cześć,
mam Twingo 99r wersia Initiale Paris 1.2 8v 58KM (D7F700) z ABS. Ostatnio przestał działać układ ABS. Okazało się, że pękł pierścień ABS w tylnym kole. Niestety nie jest to koniec problemów. Oryginalny pierścień wciśnięty na bęben hamulcowy miał 38 zębów. Próbowałem takowy dokupić ale w każdym sklepie w jakim byłem nie mogli takiego znaleźć i informowali mnie, że taki pierścień nie istnieje :( . Istnieje natomiast pierścień o 26 zębach. Czy ktoś się kiedykolwiek spotkał z takim problemem i udało mu się taki pierścień dokupić? Ewentualnie, czy jeżeli założę pierścień 26 zębów to ABS będzie działał? Czy jednak musiałbym wymienić wszystkie cztery pierścienie na 26. zębne?
Offline
Awatar użytkownika

DABOS

  • Posty: 246
  • Rejestracja: 23 lis 2005, 17:30
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Silnik: D7F (60KM)
  • Rocznik: 1999

Re: Tylni pierścień ABS

Post16 cze 2022, 18:18

Jak dasz mniej zębów to raczej nie będzie działał, bo wtedy system odczyta poślizg.
Mniej zębów w czasie to wolniejszy ruch koła względem reszty kół.
Nie mam pewności jak będzie, gdybyś wymienił wszystkie - wydaje mi się, że tez może nie działać.
ABS cały czas czyta wskaźnik prędkości. Może być tak, że jak mu się nie będzie zgadzać to zgłupieje.

Ale jest jeszcze inny motyw. Jak zmieniłem opony na "wyższe" to teoretycznie też prędkość jest już inna niż zamierzona (wieksze koła - większa prędkość przy tych samych obrotach) i ABS działa narmalnie. Więc może zadziałać jak wszystkie zmienisz :-) albo tylko tylne.

38 jest z przodu a z tyłu to chyba własnie 26 ...
dla różnych nadwozi 7700428821 lub, 7700419824

Wróć do Czego nie wiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron