Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:43 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Rozmieszczenie głośników z tyłu

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

majki

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 19 lis 2017, 15:07
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Rozmieszczenie głośników z tyłu

Post05 sty 2021, 17:30

Odgrzebię temat.
Od początku posiadania Twingo chodziło za mną zamontowanie głośników z tyłu. Nie zgodzę się z opinią, że przód wystarczy. W lecie wykleiłem podłogę, tylne nadkola i drzwi matą butylową + pianka 5mm, zamontowałem odseparowany zestaw Sony podpięty pod radio Sony i grało to przyzwoicie, ale brakowało mi tyłu (głośniki umieszczone daleko z przodu, a ja jestem odsunięty na max do tyłu). Kombinowałem i uznałem, że upchnę coś w boczkach w miejscu 'schowków'. Elipsy 4x6" (u mnie dax zgc-915, bo takie się trafiły) wchodzą prawie idealnie, na adapterach ze sklejki jest całkiem przyzwoicie. Zawsze mogę je wymontować i założyć schowki (zostaną tylko dwie mała dziurki po wkręcie). Zostaje dobrać farbę pod kolor boczków i pomalować sklejkę + może zrobić osłonki głośników (ale to się zobaczy jeszcze). Gra to całkiem przyzwoicie i ładniej wypełnia 'scenę', a do tego można słuchać na niższej głośności i muza jest czytelniejsza. Zabieg prosty a całkiem skuteczny. :)

Obrazek
Twingo I '02 16v helios blue vibrato
Volvo 480 '95 2.0 collection 091/480
Offline
Awatar użytkownika

J@nush

Nadworny fotograf

  • Posty: 797
  • Rejestracja: 22 sty 2006, 0:57
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Silnik: -

Re: Rozmieszczenie głośników z tyłu

Post06 sty 2021, 22:19

Ciekawe, ciekawe.
Chyba nikt tych schowków w ten sposób nie używał.
Ja tam cały rok wożę rękawiczki i parasolkę :)
Ale jak jesteś zadowolony to suuuper :)
Tomek

"....jeden lubi, prawda jak mu skrzypce grają, drugi jak mu buty śmierdzą...."

Obrazek
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Prezes

Administrator

  • Posty: 464
  • Rejestracja: 08 mar 2000, 11:59
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Rozmieszczenie głośników z tyłu

Post09 sty 2021, 12:31

Zrobić osłonę, naciągnąć materiał jak z foteli i będzie wyglądało na fabryczne :)
Offline
Awatar użytkownika

majki

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 19 lis 2017, 15:07
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2002

Re: Rozmieszczenie głośników z tyłu

Post10 sty 2021, 2:43

Nie trafiłem na podobne rozwiązanie w temacie Twingo, a b.podobny patent miałem fabrycznie w 3drzwiowym Volvo (głośniki owalne w schowkach w boczkach) i się sprawdzał dobrze. Nie chciałem montować nic w półce, a do montażu nad amorami z tyłu jakoś się nie mogłem zabrać - więcej zachodu i były by bardziej wystające.

Co do osłony: widziałem albo plastikowe osłonki (np. z Matiza) albo zwykłe z siatki (ale niestety wyglądają na za duże). Mam w garażu trochę siatki alu (jak na wloty w masce) i może coś wymodeluję albo spróbuję dopasować te plastikowe (będzie można dociąć na wymiar i je wpasować w boczki, bo jest tam dosyć ciasno. Ale nie mam presji, bo z tyłu w zasadzie nikt nie jeździ a i luźnych rzeczy na kanapie nie wożę zbytnio. A materiał jak z foteli to moooże być jeszcze trudniejszy temat do ogarnięcia...już prędzej dobiorę farbę pod barwę plastików. ;)
Twingo I '02 16v helios blue vibrato
Volvo 480 '95 2.0 collection 091/480
Offline
Awatar użytkownika

Prezes

Administrator

  • Posty: 464
  • Rejestracja: 08 mar 2000, 11:59
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2004

Re: Rozmieszczenie głośników z tyłu

Post10 sty 2021, 19:30

Pochwal się jak ogarniesz do końca. Jestem ciekaw efektu finalnego :)
Poprzednia

Wróć do Car Audio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron