Bardzo lubimy:

Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:21 | UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES - poznaj szczegóły


Twingo 1.2 '08 quickshift nie odpala

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

majek85

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 maja 2018, 1:06
  • Lokalizacja: malbork
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Twingo 1.2 '08 quickshift nie odpala

Post16 maja 2018, 12:42

Witam wszystkich.
Wczoraj zakupiłem Twingo 1.2 75km automat 2008r
Auto cud,miód, malina, sprawdzone na stacji, silnik suchy itp. wracałem do domu ok 100km jechał wzorowo, biegi super zmieniał (jak na półautomat oczywiście), zajechałem na myjnie aby go umyć i już nie odpalił :cry:
lałem pistoletem w każdy zakamarek ( oczywiście maska zamknięta była), podniosłem maske i woda była właściwie wszędzie niemam osłony akumulatora i może też to stanowi problem. Auto zachowuje sie jakby prądu nie miało, zapłon-> kontrolki w normie -> przekręcam kluczyk i nic się nie dzieje.
Na pych nie idzie odpalić, odpaliłem silnik "na krótko" ale skrzynia pokazuje N i niechce wtedy wrzucić żadnego biegu i zapala się 2x kontrolka serwisu. Samochód holowałem pod dom, ale po nocy nic się nie zmieniło :evil:
Jakieś pomysły?
Offline
Awatar użytkownika

Dmochu

  • Posty: 585
  • Rejestracja: 02 lis 2011, 2:11
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Silnik: K4m 854 1.6 6.16v (133KM)
  • Rocznik: 2000

Re: Twingo 1.2 '08 quickshift nie odpala

Post17 maja 2018, 20:32

kompletna cisza ? czy słychać chociaż pyknięcie ?
Na rozruszniku jest taki mały cieni przewód sprawdź czy Ci się nie zsunął, albo zaśniedział :)
TWINGO-GARAGE
Offline

majek85

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 maja 2018, 1:06
  • Lokalizacja: malbork
  • Silnik: D4F 16V (75KM)
  • Rocznik: 2008

Re: Twingo 1.2 '08 quickshift nie odpala

Post18 maja 2018, 12:54

już opisuje co było przyczyną awarii: auto scholowałem do swojego mechanika i dostałem telefon po 5min że auto odpala, uderzył młotkiem w pompę od robota skrzyni, pompa została wyjęta i rozebranaa na części pierwsze, diagnoza szczotki zużyte i dlatego się zawiesiła, pompa trafiła do serwisu silników elektrycznych (rozruszniki, agd,pralki itp) wymienione nowe szczotki, gumy uszczelniające i jakiś metalowy element. Złożone do kupy ii działa prawidłowo, przy okazji wymieniony wężyk od pompy bo był sparciały i ciekło z niego. Bałem się że będzie problem z tą skrzynią bo panuje opinia że mechanicy boją się tej skrzyni i nawet nieprzyjmuja zlecenia, na szczęście mó mechanik mysli niestandardowo, bo sam serwis renault wysyła takie pompy do warszawy do regeneracji :lol:
Koszt naprawy: 100zł koszt robocizny: 120zł
Twingo to naprawde tanie auto w utrzymaniu:D

Wróć do Diagnostyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron